Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ciekawostka z Rosji.

Kiedyś już widziałem zegarek wyskalowany do 24 godz. Ciekawie wyglądają, ale jednak pozostanę przy standardowej technologii... :grin:

 

Ładny stan, rzekłbym nówka...


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walec_17

Witam Koledzy mam w domu takie coś?! jest to złoty pierścionek z zegarkiem nie wiem jakiej marki ale raczej rosyjskiej i nie wiem ile miej więcej jest wart lub tez ile moze mieć lat, proszę was o zdanie na ten temat widziałem tu paru specjalistów i liczę że pomożecie Pozdrawiam Tomek w.

 

Oto fotki:

http://img218.imageshack.us/my.php?image=pic0025ot8.jpg

http://img340.imageshack.us/my.php?image=pic0024gf0.jpg

http://img340.imageshack.us/my.php?image=pic0022qq7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś parę słów o tej slavie ? Coś o mechanizmie itp.

post-23175-0-83494700-1330875285.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klient mojego zegarmistrza oddał w komis takiego Poljota automata za 80 PLN.

Na chodzie, po przeglądzie. Warto go wziąć?

 

Hmm, Poljot "UFO", ogólnie nie przepadam za tym zegarkiem, jest jakiś taki... Ech, szkoda by gadać (po prostu dziwny), ale to moje własne zdanie i proszę się nim nie sugerować... Co do ceny, to wydaje mi się iż 80 zł (oczywiście nowych Polskich) to stanowczo za dużo (chyba, że gość nigdy go nie uruchomił, ma za niego paragon i jest w oryginalnym pudełku)... :razz:

Lepiej poszukać na ryneczku, na pewno się znajdzie "UFO-la" za jakieś grosze (w porównaniu z tą ceną) w niezłym stanie... :mrgreen:

 

co sadzicie o tym aviatorze ?? nie moge nic o nim znales w necie, a to oznacza, ze on nie istnieje :)http://www.allegro.pl/item440855001_aviator.html#photo

$zastanawiam sie mocno nad jego kupnem.

pzdr

 

A ten jakiś inny niż się (aaviator-y) widuje...

Wygląda na solidny, a jeśli jeszcze cena powyżej 1000 zł, znaczy się, że sztuka dobra musi być... Ale lepiej poczekać na wypowiedzi fachowców, bo cena to nie wszystko :wink:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klient mojego zegarmistrza oddał w komis takiego Poljota automata za 80 PLN.

Na chodzie, po przeglądzie. Warto go wziąć?

 

[url="post-3565-0-14982400-1331023981.jpg"]Obrazek[/url]

[url="post-3565-0-54339200-1331023981.png"]Obrazek[/url]

 

Nie warto. takie Ufa w idealnym stanie można kupić taniej, a ten widać swoje przeżył. Odpuść, chyba że tak bardzo Ci się spodobał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie byłem do niego zbytnio przekonany i czekałem na kogoś, kto mnie albo ostatecznie zachęci, albo zniechęci.

 

Dzięki Krzyśku, nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26ea4ef749abb473.jpg

 

No, wlasnie - czy to radziecki kaliber? Watpiliwosci (moje i Kolegi) budzi fakt,ze zegarek ten na tarczy ma napis: 17 kamniej cyrylica, a na werku stoi: 17 jewels. znajac zwyczaje bloku wschodniego, powinno byc dokladnie odwrotnie. A wiec, sowiet, czy moze szwajcar?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale ten mechanizm wygląda jakby został zrobiony w „Radzieckiej stodole”… Zapewne jakaś składanka, bo nie sądzę ażeby Szwajcaria zrezygnowała, ze swojego dobrego imienia i postanowiła wspomóc rynek Związku Radzieckiego…

Ale nie mnie o tym sądzić… :neutral:

 

Natomiast mam pytanie (również do znawców)…

Otóż znalazłem taki oto zegarek: :mrgreen:

 

445116477

 

 

Zdjęcie jest z aukcji czeskiego „Alledrogo”, ale mój zegarek jest z ryneczku… Ile może być wart i czy się opłaca brać? :roll:

 

(znaczy się, opłaca się zawsze, ale czy dobry jest [czytaj trwały, prawdziwie Radziecki]) :grin:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość greziii

może ktoś mi powie coś więcej o tym zegarku: Ile jest wart itp. jest w 100% na chodzie i nie jest modyfikowany, jedynie przeszedł kilka lat temu czyszczenie pozdrawiam:

 

441601684hw2.th.jpgthpix.gif

 

4416016841or0.th.jpgthpix.gif

 

4416016842wt4.th.jpgthpix.gif

 

pozdrawiam i z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to najzwyklejsza Mołnia…

W sumie to porządna Radziecka robota, (pomimo iż jedno wyklucza drugie…), ale niestety niedoceniana.

Mnie tam osobiście się podobają, chociaż dewizki są nie za szczególne… :roll:

W każdym razie jak się dobrze trafi to na ryneczku, w tym stanie (stan określam „na oko” po zdjęciach) dostanie się taką za 30 tudzież 40 zł, a jeśli chcesz ją dobrze sprzedać, to warto na „Alledrogo” tam „koneserzy” chętnie wyłożą za taką z 60 zł góra…

Chociaż jest ich tam trochę… :cool:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast mam pytanie (również do znawców)…

Otóż znalazłem taki oto zegarek: :mrgreen:

 

Obrazek

 

 

Zdjęcie jest z aukcji czeskiego „Alledrogo”, ale mój zegarek jest z ryneczku… Ile może być wart i czy się opłaca brać? :roll:

 

(znaczy się, opłaca się zawsze, ale czy dobry jest [czytaj trwały, prawdziwie Radziecki]) :grin:

Do kupienia zazwyczaj za około 15pln, choć zegarek wart dużo wyższej ceny ze względu np. na wiek, jakość mechanizmu i jego rzadkość występowania. Tu i tu foto pozłacanej wersji radzieckiej (ta przez Ciebie pokazana to eksportowa wersja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCCP są lepsze (w cyrylicy pisane), mają to coś, czego wersje eksportowe mogą pozazdrościć... :wink:

 

Wspaniały jest zegarek przedstawiony na zdjęciach, to Twój "skarb", czy może zdjęcie z neta wzięte? :?:

 

A swoją drogą dziś odebrałem zegarek od (prawdziwie) zegarMISTRZA... Poljot z podwójnym datownikiem (dzień i nazwa dnia tygodnia oczywiście w cyrylicy), coś niesamowitego i do tego tak pięknie cyka, że się nasłuchać nie mogę... Automatyczny Cud na 23 kamieniach... :mrgreen:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do nowych nabytków z fotką biegiem maaarsz :!: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1111

Witam.

 

To mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich. Od razu uprzedzam, że nie mam zbytniego pojęcia o niewątpliwie fajnej rzeczy, jakie są zegarki mechaniczne, więc proszę mnie zbytnio nie wyśmiewać za potencjalne głupoty :lol:.

 

Wpadło mi w ręce coś takiego-

przodol3.th.jpg

post-0-0-41550700-1331025477.jpghttp://img217.imageshack.us/img217/8999/tylqt3.th.jpgthpix.gif

 

Aktualnie nie działa, nie mam pojęcia czemu. Nakręcałem, machałem - zero reakcji. Poprzedniemu właścicielowi padł z dnia na dzień.

 

Napis z tyłu to '2323'. Rozumiem, że to jakiś model czy coś w tym stylu? Google niestety nic sensownego nie znalazło w tej materii.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, jakie da się z tego wywnioskować. Kiedy mniej więcej zrobione, ile jest warte itp. Chętnie bym go sobie zatrzymał jako zegarek elegantszy od mojego kwarcowego casio, na jakieś okazje większe, ale nie wiem po prostu, czy nie jest to czasem warte jakichś śmiesznych sum. Bo i pasek dokupić nowy trzeba, i szkło z lekka pęknięte jest, i mechanizm się zaciął.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

To mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich. Od razu uprzedzam, że nie mam zbytniego pojęcia o niewątpliwie fajnej rzeczy, jakie są zegarki mechaniczne, więc proszę mnie zbytnio nie wyśmiewać za potencjalne głupoty :lol:.

 

Wpadło mi w ręce coś takiego-

Obrazek

post-3565-0-36456000-1331025483.jpg[url="post-3565-0-61757600-1331025485.jpg"]Obrazek[/url]Obrazek

 

Aktualnie nie działa, nie mam pojęcia czemu. Nakręcałem, machałem - zero reakcji. Poprzedniemu właścicielowi padł z dnia na dzień.

 

Napis z tyłu to '2323'. Rozumiem, że to jakiś model czy coś w tym stylu? Google niestety nic sensownego nie znalazło w tej materii.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, jakie da się z tego wywnioskować. Kiedy mniej więcej zrobione, ile jest warte itp. Chętnie bym go sobie zatrzymał jako zegarek elegantszy od mojego kwarcowego casio, na jakieś okazje większe, ale nie wiem po prostu, czy nie jest to czasem warte jakichś śmiesznych sum. Bo i pasek dokupić nowy trzeba, i szkło z lekka pęknięte jest, i mechanizm się zaciął.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc :).

Witaj, witaj. Dobrze trafiłeś :grin:

Twój zegarek to troszkę zmęczony życiem poljot z automatycznym mechanizmem, czyli nakręca się poprzez ruch ręką (wachnik w środku rusza się jak ruszasz ręką i wtedy się nakręca). Zegarek jest z lat 80tych i często te koperty były stalowe. Oznacza to tyle, że można je delikatnym papierem ściernym doprowadzić do połysku (ale delikatnym!), chociaż spotkałem kiedyś taką kopertę chromowaną, a wtedy bron Boże przed papierem ściernym :mrgreen: Jeśli nie działa, oddaj do zegarmistrza który Ci to bezproblemowo naprawi za jakieś 30-40pln. Wartość tego zegarka do około 100pln max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mogę dojrzeć, ten jest w stali.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny Poljot na werku 2616.2H. Czy mi się wydaje czy tez szkło jest popękane? Jezeli to tylko rysy to możesz je sam wypolerować - najpierw papierem ściernym 2000 lub więcej, a później pastą polerską. Polecam paste modelarską firmy Tamiy'a. Stosowana jest w modelarstwie do czyszczenia i nabłyszczania elementów przezroczystych.

Zobacz jak może wyglądać wyczyszczony:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=332

Nawet data taka sama :D.

 

PS. Teraz doczytałem, że szkło jednak jest pęknięte. Czyli 10-20 PLN trzeba wydać (w Lublinie).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc i rady :rolleyes:.

A, czy trzeba taki zegarek raz na jakiś czas nakręcić, żeby rozchodzić mechanizmy czy coś? Niby zegarmistrz mówił, że obojętnie, ale wolę być ostrożnym ;).

Jeżeli zegarek będzie noszony na ręce, to nie ma potrzeby go nakręcać, mechanizm to automat, czyli posiada wahnik który obraca się pod wpływem ruchów ręki i nakręca zegarek. Jeśli zegarek nie będzie noszony, to przydałoby się nakręcić go conajmniej raz na miesiąc.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy chcesz po prostu wiedzieć, ile jest wart, czy też chcesz go sprzedać ;)

 

Wg mnie, ta Sława, choć oryginalnie wygląda, jest warta max. kilkadziesiąt złotych. Spora część kolekcjonerów, zwłaszcza tych, którzy mają dobre dojścia, powie Ci, że nie więcej, niż 50. Na Alledrogo pewnie dojdzie wyżej, ale tam dzieją się cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest naprawde ladna , duża koperta , tylko komunistycznych symboli nie zniose , wiec chetnie sie tego pozbede !


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.