Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś prawie identycznego Łucza(też na 2209), to jego fotki:

 

post-25253-0-49714800-1331139624.jpg

 

Ładny zegareczek, tylko troszkę mały :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek to podróbka komandira niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to poznac?

 

a co o tym powiecie-?- post-27496-0-89514700-1331142889.jpgkomandir1 prawdziwy?

post-27496-0-37242500-1331142891.jpgkomandirski oryginal?

 

wyglada ladnie,ale czy oryginal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to poznac?

 

a co o tym powiecie-?- post-7788-0-06807900-1331142902.jpgkomandir1 prawdziwy?

post-7788-0-80472500-1331142902.jpgkomandirski oryginal?

 

wyglada ladnie,ale czy oryginal?

 

ten niebieski jest oryginalny ale to współczesna produkcja .

ten zielony ma za małą i nie zakręcaną koronkę , wskazówki nie takie , kropki gdzie powinna być luminowa są namalowane , napis zakaz mo cccp ma prawdopodobnie błąd ale nie widze dokaldnie na fotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za konkretna odpowiedz.duzo nie wtopilem 30 zl.a nad tym drugim sie zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licytacja stoi na 50zl

zostalo 20 godzin do konca.

takze jak sie komus podoba..to wiadomo gdzie szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 50 zł to warto . widziałem w jakimś sklepie internetowym po 60 dolców te wostoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze ostatecznie suma bedzie wyzsza,bo zegarek jest ładny,a jezeli jeszcze oryginalny,to znajda sie chetni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo mają.przy dzisiejszym kursie ,za kremlina dalem 112% mniej niz oni oferuja-456 dolarow.

dodam ze rowniez kupilem nowiutkiego z gwarancją..takze te ceny sa wygorowane.tylko ja sobie zamowilem u osoby ktora w rosji przebywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to zegarek Admiralskie - odmiana Komandira

raczej współczesna tzn wyprodukowana w Rosji nie w ZSRR

 

wartość? jeśli w dobrym stanie bez przetarć i na prawidłowym chodzie max. 80 zł

ze względu na dyskusyjną urodę zegarka ja dałbym za niego nie więcej niż 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zukus91

zegarek na 80% wyprodukowano w ZSRR ale nie będe się kłócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie jednak ze to produkcja "wspolczesna" po zwiazkowa

klos zaglebiony w temacie powinien sie wypowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten admiralski to produkcja z okresu lat 90. Jest to starsza wersja niż te obecnie produkowane. Obrotowy pierścień jest inny - części bezela na godzinie 12, 2 ... czyli te bez kolorowych punktów są wypukłe, a we współczesnych komandirach są bardziej wklęsłe. Wskazówki też są inne - w starszych komandirach (tak jak w admiralskim ze zdjęcia) większa część wskazówek jest wypełniona fosforem, a w nowych rosyjskich jest już mniej świecącej farby; koronka w starszej wersji jest większa, w nowej mniejsza.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze Was o pomoc w identyfikacj tego oto zegarka kieszonkowego?

 

post-24666-0-25957600-1331144468.jpg

post-24666-0-19796300-1331144471.jpg

 

Produkcja radziecka.

Jaki jest w środku mechanizm?

 

Czytałem na forum o przekładaniu zegarków kieszonkowych w koperty naręczne. W moim przypadku był by możliwośc przełożenia, zebym mógł nosić na nadgarstku? Miałby ktoś może taką kopertę do sprzedania? Zegrek ma dla mnie wielką wartość sentymentalna.


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Werk to "Mołnija", na 18 kamieniach, model 3602 albo 3600 nie jestem pewien, bo dużo było odmian różniących się nieznacznie. Jedno co jest dziwne w Twoim egzemplarzu to tarcza. Jest nie z tego modelu. Powinna być taka, w której godzina 3 a nie 12 (jak u Ciebie) znajduje się przy koronce - więc albo tarcza, albo koperta są nie od kompletu. A co do przełożenia mechanizmu do koperty od zegarka naręcznego, to jest to jak najbardziej mozliwe, tylko już nie z tą tarczą - chyba, że nie przeszkadza Ci godzina 12 w miejsce 3. Odnalezienie odpowiedniej koperty (wymiary wewnętrzne, średnica otworu na wałek i jego położenie), to będzie największy problem, ale też do ogarnięcia, trzeba cierpliwie poszukać. Ja pasowałem swoją mołniję do koperty ze stopów i efekt jest niezły, ale ideał to jednak stalowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na allegro i są podobne do mojej Mołniji z tak samo ułozoną tarczą, wiec moze taki wypust. Wiesz moze jakie wymiary ma ten werk? Szukam koperty narecznej do niego


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Może faktycznie są takie egzemplarze, choć ja się z nimi nie spotkałem. Średnica werku to 36 mm (pierwsze dwie cyfry z numeru mechanizmu oznaczają jego średnicę w milimetrach - swoją drogą nie wiem czy we wszystkich werkach tak jest). Gdy mierzyłem suwmiarką wyszło 35,5 mm ale w "głębi" pod kopertą ukryte są jeszcze te brakujące milimetry. Weź pod uwagę najważniejszą chyba rzecz, mianowicie miejsce na kopercie, gdzie jest otwór na wałek z koronką - gdy umieścisz w niej mechanizm, otwór powinien się pokrywać z otworem w werku (wałek musi przecież biegnąć równolegle do płaszczyzny dekla, o nic nie zawadzać). Jeśli tak nie jest, to trzeba rozwiercać tenże otwór w kopercie (dlatego musi być stalowa - chromowanego mosiądzu nie ma sensu ruszać). Ja ze swoją kopertą miałem łatwą przeprawę, bo stop jest mięciutki i wystarczył scyzoryk zamiast wiertła :)

Tarczę i tak będziesz musiał zmienić na jakąś inną z mołniji - albo zrobić sobie "customową" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

"pod kopertą ukryte są jeszcze te brakujące milimetry" Nie milimetry, a dziesiąte części mlimetra rzecz jasna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To "Poljot" na 16 kamieniach z końca lat 50-tych, lub początku 60-tych. Wyprodukowała go Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarków im. Kirowa (co zresztą jest napisane zarówno na tarczy, jak i mechanizmie).

Mechanizm masz TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.