Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiooo

No to gratuluję :( Tylko szkoda go sprzedawać moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jeczu666

Witam, dostałem od dziadka zegarek. Wiem tyle, że to Łucz, wyprodukowany w ZSRR i jest na chodzie. Wiecie może w jakich latach był wyprodukowany i ile może być warty?

lucz1.th.jpg

Edytowane przez jeczu666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem od dziadka zegarek. Wiem tyle, że to Łucz, wyprodukowany w ZSRR i jest na chodzie. Wiecie może w jakich latach był wyprodukowany i ile może być warty?

lucz1.th.jpg

 

wersja płaskiego łucza ( podobnego do poljota de luxe) na tym samym mechaniźmie.

Fajny zegarek - 50-90zł

Wpisz w wyszukiwarkę alle w zakończonych łucz ....i będziesz znał wartość.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poproszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego zegarka.

 

rusek-006.jpg

 

rusek-009.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Rakietę z tym mechanizmem i takiej kopercie (tzn. o tym kształcie i rozmiarze, moja jest pozłacana) - Rakieta

Edytowane przez Bartheck

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta wyprodukowana po upadku ZSRR, zresztą tarcza świadczy o tym :lol: oraz tekst na kole zębatym (poprzednio umieszczany na palecie). Tarcza okolicznościowa z flagami marynarki Rosji i flagą państwową Rosji. Coś mechanizm zapaskudzony strasznie :lol:.

 

Edyta: Mostek był wymieniony na moje oko, bo z mosiądzu nie jest i dlatego wrażenie syfu :).

Edytowane przez czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta wyprodukowana po upadku ZSRR, zresztą tarcza świadczy o tym :lol: oraz tekst na kole zębatym (poprzednio umieszczany na palecie). Tarcza okolicznościowa z flagami marynarki Rosji i flagą państwową Rosji. Coś mechanizm zapaskudzony strasznie :lol:.

 

Edyta: Mostek był wymieniony na moje oko, bo z mosiądzu nie jest i dlatego wrażenie syfu :).

 

Mostki (i płyta też) są wykonywane z mosiądzu (lub innego "żółtego" stopu) ale są chromowane dlatego mają srebrną barwę. Natomiast w omawianym mechaniźmie tylko mostek balansu i koptwicy są chromowane - reszta wygląda jakby ktoś celowo usunął (zeszlifował?) powłoki galwaniczne. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z "żółtym" werkiem Rakiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zegarek to Mir z 18-kamieniowym mechanizmem. Jest to co prawda "coś ciekawego" (dość rzadko spotykana tarcza), jednak w bardzo słabym stanie zachowania - koperta i tarcza są w znacznym stopniu zniszczone. Odnośnie mechanizmu - werk 2209, w pierwszej wersji (lepsze wykończenie - szlify, fazki itp., starsze rozwiązanie mocowania klocka włosa), później był stosowany w Wostokach. Moim zdaniem werk ten jest bardzo "wdzięczny" - tzn. przy odpowiedniej konserwacji zegarka potrafi zaskakiwać swoją dokładnością - odchyłki kilkusekudnowe na tydzień. Zaznaczyć należy, że tego typu werk pochodzi w prostej linii od legendarnych werków 2809 (Wołna/Ałmaz/Wostok Precision).

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa, rzadka tarcza i sam zegarek fajny - niestety zniszczony. O taką kopertę w niezłym stanie nie jest jakoś potwornie ciężko, mechanizm też można łatwo dostać (zwłaszcza póżniejsze wykonania), natomiast takiej tarczy tak łatwo nie dostaniesz. Może udałoby się ja odczyścić, ale szanse są jednak niewielkie. Jesli zdecydujesz się ja czyścić to potrenuj najpierw na innych bardziej pospolitych zegarkach - sporo tarcz zniszczysz zanim dojdziesz co i jak (poszukaj na forum, są porady co i jak - będzie mniej błędów :( ).

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, cóż to takiego jest?

Wygląda mi to na Pobiedę, tylko ten zygzak mnie zastanawia?

 

Na 90% Pabieda, dla całkowitej pewności wklej zdjęcia mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"post-26957-0-27135800-1331250201.jpg/

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dadox

zegarek jest sprawny, a gdybym chcial go sprzedac to gdzie moge sie udac? Zegarmistrz, jubiler? Czy nie bardzo da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symbol Au bez podanej grubości powłoki oznacza prawdopodobnie najcieńszą stosowaną, czyli 5 mikronów. Zegarek złoty nie jest, więc żaden jubiler go nie kupi, zegarmistrzowie też raczej nie skupują starych zegarków, a przynajmniej nie o tej wartości. Jeśli chcesz go sprzedać (wartość podana powyżej jest realna i raczej więcej za niego nie uzyskasz), to opcje masz następujące:

 

1. Dać zegarmistrzowi w komis, jeśli oferuje taką usługę - małe gwarancje powodzenia

2. Zaoferować na Forum

3. Zaoferować na Alledrogo - małe gwarancje satysfakcjonującej ceny, chociaż ostatnio dzieją się tam rzeczy, o których nie śniło się filozofom :)

Edytowane przez crayzee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest sprawny, a gdybym chcial go sprzedac to gdzie moge sie udac? Zegarmistrz, jubiler? Czy nie bardzo da rade?

 

Obawiam się, że przedobrzyłem nawet z tą wyceną którą podałem - kiedyś poprosiłem pewnego Pana z bazarku o przygotowanie ruskich damek w ładnym stanie bo chcę dla damy serca - poszedłem dziś powybierać... i stwierdziłem, że jest sporo ładnych... wróciłem z ok. 20 zegarkami w pięknych stanach i półitrowym pudełkiem kolejnych w cześciach... ile wychodzi za sztukę ? - 2,5 ?, nie licząc złomków -niech sobie słonko samo wybierze co jej sie podoba - koszt 50zł - jej mina bezcenna :)

 

Proponuję wystawić na forum - nie ma opłaty, lub allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co to za dziwny mechanizm jest w tym Poljocie?

Na tarczy jest napisane automatic więc jaki powinien być oryginalny werk?

34862078_640.jpg

34862077_640.jpg

Pozdro4all

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oryginalny werk, tylko mechanizm samonaciągu został z niego wymontowany.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To zwykły stary, 17 kamieniowy Wostok w późniejszej wersji, czyli produkowany po 1964 r (świadczy o tym sygnatura "B" na werku - wcześniejsze miały " CCZ"). Zwykły, nie znaczy kiepski. To solidny i trwały wynalazek, z ładnym szlifem na dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczo ja nie na temat ale... wyślij fotę na konkurs miesiąca. Ja pozwoliłem sobie wrzucić na tapetkę, strasznie mi podpasowało.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nick555 podbudowałeś mnie:) fotka robiona na szybko na jakimś brzydkim świstku papieru:) Może to zasługa właśnie tego mechanizmu, a dokładnie pięknego szlifu...bo sam zegarek jak widać po kopercie paskudny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.