Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

/post-28676-0-95015200-1331285242.jpg[

Edytowane przez ferdii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-28676-0-33871500-1331285247.jpg

post-28676-0-82348500-1331285245.jpg

Edytowane przez ferdii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nic wielkiego - chiński kieszonkowiec, dobrze, że chociaż mechaniczny. Wartość znikoma, ale trochę radości może sprawić swoim cykaniem ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu POJLOTa. Zegarek znaleziony "w rodzinie" i prawdopodobnie nie używany przez lata (jak długie nie wiem :angry: ). Jest to mechanik z automatycznym naciągiem, datownikiem, na werku: logo POJLOTA od 1961 (wg. tabeli znalezionej na tymże Forum), napisy - "seventeen jewels", "Su" oraz "2614.2H". Na deklu "106207". Koperta 32 mm.

Coś się nie zgadza, bo mechanizm 2614.2H nie jest z automatycznym naciągiem tylko ręcznym. 2H (w rzeczywistości oznacza literę N w cyrylicy) oznacza drugą modyfikację, którą wprowadzono od 1976 roku, więc zegarek raczej byłby z drugiej połowy lat 70-tych, a nie z 60-tych...

 

Czy warto reanimować? To jest zawsze trudne pytanie. To bardziej zależy od Twojego stosunku do tego zegarka niż od racjonalnej ekonomii. Reanimacja na pewno będzie więcej kosztować niż zegarek jest wart, więc z czysto ekonomicznego założenia, nie warto. Z drugiej strony, ludzie takie rzeczy robią. Jest pewien rodzaj dzikiej satysfakcji jeśli trupka przywróci się do życia i stworzy z niego cudo. Czasem kocha się takie cudo bardziej niż nowy zegarek kupiony za sto razy większą sumę. A jeśli w grę jeszcze wchodzą jakieś koneksje "rodzinne", to chyba tym bardziej... W każdym bądź razie, na zarobek nie licz, tylko na straty :angry:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nic wielkiego - chiński kieszonkowiec, dobrze, że chociaż mechaniczny. Wartość znikoma, ale trochę radości może sprawić swoim cykaniem smile.gif

 

 

czyli co, wyprodukowano w chinach?? coż, cudów sie nie spodziewałem ale rzeczywiście, cyka całkiem miło, da się posłuchać :)0 dzięki i pozdrawiam :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź Taktic, dziwna sprawa z tym werkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Musztarda po obiedzie" bo aukcja zakończona, ale zegarek jest ok więc uspokajam kupujacego :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum, mam pytanie, ponieważ nabyłem na Alle Vostok BRIZ (BREEZE) , czy można określić od kiedy ten model jest produkowany i jaka jakość wykonania? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Briz to produkcja współczesna, produkowana zapewne max. od kilku lat. Producentem jest Vostok Watchmakers Inc. w Czystopolu, czyli rosyjski następca Drugiej Moskiewskiej Fabryki Zegarków, którą przeniesiono do Czystopola właśnie.

Ten model zegarka nie jest specjalnie popularny, ale ze strony producenta widzę, że jest to zegarek na werku kaliber 2414.B na 31 kamieniach z automatycznym naciągiem i rezerwą chodu 31 godz. Szkiełko mineralne, bransoleta i koperta stalowe, wodoszczelność (deklarowana przez producenta) - 100 m, co zapewne jest jak zwykle w przypadku Vostok Inc. przesadą, tym bardziej, że koronka chyba nie jest zakręcana. Fabryka produkuje obecnie nową generację znanych i lubianych Wostoków Komandirskich, ale niestety zegarki już nie są tej jakości, co kiedyś. W przypadku tego egzemplarza też nie spodziewałbym się fajerwerków. Chodzić powinien dobrze, ale nie oczekuj, że będzie to wół roboczy klasy G-shocka.

 

Z ciekawości - ile Cię kosztował? Producent za nowego woła 2.600 rubli + wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w sumie za 46 zł z przesyłką nie spodziewam się cudów, ale może jakiś czas popracuje, gdyż widać, że nie był wiele tyrany? Jak uporam się z fotkami to postaram się wstawić. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Briza na allegro, nie poszedł drogo, bo zdjęcie było niewyraźne. Ciekawe jak się będzie sprawował (głównie chodzi mi o trzymanie szczelności). Najprawdopodobniej masz ten zegarek jako pierwszy na forum, nie przypominam sobie, żeby ktoś wcześniej pokazywał tu Briza.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibia, jak amfibia, ale tarcza jest zabawna. ZSRR faktycznie poparło ONZ i koalicję antyiracką po ataku na Kuwejt (po długim zastanawianiu się, bowiem kraje Układu Warszawskiego łączyły z Irakiem interesy), ale w Operacji Pustynna Tarcza, ale nie wysłało tam swoich żołnierzy. Czyli masz chytrze spreparowany suwenir mający udawać zegarek żołnierza biorącego udział w operacji na Bliskim Wschodzie. No, chyba, że jest mamy do czynienia z zegarkiem robionym dla żołnierza polskiego, czechosłowackiego lub afgańskiego. IHMO fake pochodzący z roku 1990 lub późniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briz jest naprawdę ładny, niech się dobrze nosi !


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chowano

witam

 

dostałem od teścia taki oto zegarek, niestety jest on niesprawny i chciał bym się was zapytać co to za zegarek czy jest on coś wart i czy warto oddawać go do naprawy?

z tego co wiem jest to automat jeszcze przed chwila jak nim kręciłem zadziałał w nim budzik, jaka możne być orientacyjnie cena naprawy?

48115667c09497b2m.jpg 5ce0c5947384ae09m.jpg

 

z góry dzięki za wszelką pomoc

pozdrawiam

chowano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Poljot 18 kamieni z budzikiem

Współczesna produkcja

Nakręca się chyba tą dolną koronką ,ale nie wiem bo mój jest obecnie w czyszczeniu u

Co do naprawy ten zegarek jest z dekompletowany tzn. brakuje takiego obrotowego pierścienia (bezela)

Czyszczenie zależy od zegarmistrza , jedni biorą 10-15zł , inni za to 30-100zł to zależy

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To nie jest automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno znalazłem takie dwa radzieckie zegarki, jeden to kieszonkowa Raketa, a drugi Czajka damska, oby dwa nakręcane i to tyle z tego co mi wiadomo, Rakete udalo mi sie otworzyć więc pokaże zdjęcie mechanizmu, a Czajki niestety nie mam jak otworzyć, mogą mi panowie powiedzieć czy te zegarki mają jakąś wartość, czy raczej sentymentalną? Numer na mechanizmie z Rakety to: 2614.h, a numer z dekla 473799, numer z dekla Czajki: 731942 fotki tutaj dubhead.fotosik.pl Pozdrawiam


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mają wartość sentymentalną to zależy od Ciebie. Jeżeli chodzi o wartość materialną to na kilka paczek papierosów może starczy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to właściwy rozdział, ale temat tutaj zacząłem. Wracam do tego Vostoka BRIZ ze zdjęć powyżej,najpierw pomimo dwukrotnego ustawiania na maszynie u zegarmistrza, wciąż spaźniał do minuty na dobę, a po kilku dniach dwukrotnie zatrzymała się. W chwili jak ustawiłem i chciałem nakręcić, to po kilku ruchach koronki zaczął obacac się wachnik (ze trzy próby i to samo), tak jakby napęd działał do tyłu! Teraz niby idzie i jak przekręcę koronką to czasem nic się nie dzieje, a czasem znowu rusza sie wachnik. Czy jest to poważna usterka, czy tylko coś się poluzowało? Można prosic o poradę? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy Wostok na 2209. Dobry mechanizm. Produkcja - myślę, że gdzieś lata '70. Co do kosztów, to zależy od zakładu i oczekiwań. Samo czyszczenie i regulacja powinno się zamknąć w 50zł. Złocenie koperty to kolejne kilkadziesiąt, ale chyba jest w nienajgorszym stanie. Czy warto - cóż za kilkadziesiąt złotych jakie zapłacisz za przegląd mechanizmu nie kupisz nawet dobrego kwarca :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Złocenie jest w dobrym stanie. A koszt szkiełka jaki mniej więcej by był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.