Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

post-28676-0-53061500-1331341145.jpg

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów, chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat dwóch zegareczków jakie wpadły dzisiaj w moje ręce, WOSTOK i ZIM. Szczególnie interesuje mnie ich wiek, wartość też chętnie dowiem się jaka jest choć nie przewiduję ich sprzedawać (zresztą jest ona pewnie znikoma :) ) WOSTOKA niestety nie uda ło mi się otworzyć, jest zakręcany a nożem nie dało rady, natomiast co ciekawe, ZIM choć z zewnątrz jest zniszczony mechanizm w srodku jest bardzo czysty, jak by nigdy nie był dotykany, numer jaki tam widnieje to 34749 (może ma on jakieś znaczenie) , oba zegarki są na chodzie, wostoka pamiętam jeszcze z dziecinstwa, nie był nakręcany ok 10 lat, natomiast ZIM chyba o wiele wiele dłużej, nawet nie wiedziałem o jego istnieniu, oba zegarki ruszyły od razu po nakręceniu, narazie sprawdzam jak długo będą chodziły, po 5 godzinach chodzą całkiem nie zle :)) Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informację na ich temat, dziekuję i pozdrawiam FERDII

 

post-28676-0-04224700-1331341147.jpg

 

post-28676-0-22304400-1331341148.jpg

 

post-28676-0-71422400-1331341149.jpg

 

post-28676-0-05398100-1331341151.jpg

Edytowane przez ferdii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, co do faktu że dwa chyba zdjęcia się powtarzają a jeden link się gdzieś pojawił, to usprawiedliwiam się tym że już bardzo dawno nie zamieszczałem fotek i zapomniało mi sie jak to się robi dlatego metodą prób i błędów udało się z zabłąkanym dodatkowym linkiem, :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Wostok, to popularny model na werku 2209 (18) kamieni. Mam ten model i bardzo go sobie chwalę. Jest prosty i niezawodny. Zegarek pochodzi z lat 70-tych ale nie jestem tego pewien na 100%.

 

Zim, to werk 2602 (15) kamieni. Identyczny siedzi też w Pobiedach. Sądząc po zdobieniach na nim, pochodzi z lat 60 - tych. Również jest to bardzo solidna konstrukcja.

 

Zegarki, zwłaszcza w tym stanie są warte tyle, co nic, ale po wymianie, lub spolerowaniu szkiełek i po założenia jakichś przyzwoitych pasków, mogą całkiem dobrze służyć na codzień. Oczywiście wymagają czyszczenia, ale to są koszty. Jeśli chcesz je dopieścić, to wydasz za stówkę, ale czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ten Wostok 18 kamykowy na 2209 to najprawdopodobniej wersja z wczesnych lat '70 jak nie wcześniejszy. To mechanizm z włosem breketowskim i

zabezpieczeniem przeciwwstrząsowym. Dokładnie nie widzę przez dekielek a tym bardziej tarczę :). Czyściłem Wostoka z taką lub bardzo podobną

tarczą. Nie jestem pewny kształtu cyfry 4.

Jak pisali poprzednicy nie jest to raczej unikalny i drogi zegarek ale w sam raz do dalszego użytkowania na co dzień. O ile oczywiście "przełkniesz"

50zł za czyszczenie u zegarmistrza. Do tego dochodzi szkiełko no i wypadałoby doprowadzić kopertę do ładu. Ta rdza na dekielku nie wygląda

dobrze. Zim to także solidna maszyna ale jak na dzisiejsze standardy wymiarowe to raczej "damka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno przełknę koszta smarownka i czyszczenia bo chyba warto przywrocić je jeszcze do zycia, wiem równiez że bez problemu mozna spolerować lub wymienić szkiełko, mam zaufanego zegarmistrza ktory się tym zajmie, natomiast chętnie poradzę się co zrobić żeby przywrócić czasy świetnści koperty, w zakładzie zegarmistrzowskim pewnie nic z tym nie zreobię??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj takiego samego :

 

 

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=2296

 

Zegarek bardzo rzadki, warto w niego zainwestować, wskazówki jak widać orginalne, tarcze może uda się choć troche wyczyścić. Czy możesz zrobić zdjęcie mechanizmu? To prawdziwa perełka.

 

 

Zegarek jest po gruntownym czyszczeniu jest w 100% sprawny ale tarcze już taką miał. Postaram sie po południu zrobić zdjecie werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestował bym w tym przypadku w renowację tarczy. Super okaz. Od kiedy interesuję się ruskami nie widziałem Rubinka na żadnej aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten rubin.Jaka funkcje spelnia to okienko na 12?Dzien tygodnia?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten rubin.Jaka funkcje spelnia to okienko na 12?Dzien tygodnia?

 

 

Tak dzień tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka ciekawostka ze dzień tygodnia zmienia sie 2 razy na dobe to jes o godz 24 zmienia sie na poniedziałek i o 12 tez na poniedziałek dni tygodnia są naniesione podwójnie :)

Edytowane przez ppaterekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

napewno przełknę koszta smarownka i czyszczenia bo chyba warto przywrocić je jeszcze do zycia, wiem równiez że bez problemu mozna spolerować lub wymienić szkiełko, mam zaufanego zegarmistrza ktory się tym zajmie, natomiast chętnie poradzę się co zrobić żeby przywrócić czasy świetnści koperty, w zakładzie zegarmistrzowskim pewnie nic z tym nie zreobię??

 

Zegarmistrz powinien mieć możliwość odnowienia również koperty. Kłopot z jej odnawianiem polega na tym, że jeśli zostałaby w całości

chromowana to największy problem byłby z wewnętrznym gwintem pierścienia zakręcającego dekiel. Dodatkowa warstwa zniekształciłaby gwint

a na dodatek zmniejszyła jego średnicę wewnętrzną w skutku czego nie będzie możliwe jego zakręcenie. Odnowienie koperty to wydatek ~40zł.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

W Warszawie renowacją kopert i tarcz zajmują się Głowaccy. Na Alledrogo też są firmy świadczące takie usługi: KLIKKLIK.

 

 

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem aukcję z zegarkiem ze zdjęcia. Sam zapomniałem, że go licytuję no i jakoś tak wyszło :) Teraz dopiero się przyjrzałem że z tym komandirem coś jest nie tak. Czy w ogóle występowały takie wersje?

 

post-28642-0-12215100-1331341482.jpg

Edytowane przez kaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Miałem go w obserwowanych, ale jednak odpuściłem, bo mam już taki sprawny. To jak najbardziej oryginalny zegarek. Przyczepić się można co najwyżej do sekundnika, bo chyba powinien być szary.  Fajny model i oby udało Ci się go tanio naprawić. Zawsze możesz przełożyć mechanizm z innego, bo to typowy 2409.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś. Z odnowieniem nie będzie problemu, tym bardziej jeśli tam siedzi 2409. A sekundnik zostawię bo nawet pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Też bym go nie ruszał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości - w tym Wostoku siedzi 2414 a nie 2409 :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wygrałem aukcję z zegarkiem ze zdjęcia. Sam zapomniałem, że go licytuję no i jakoś tak wyszło :) Teraz dopiero się przyjrzałem że z tym komandirem coś jest nie tak. Czy w ogóle występowały takie wersje?

 

Identyczne pod względem kształtu i długości wskazówki mam w Wostoku 2209 z tym, że wskazówka sekundowa jest złota. Jednak w twoim zegarku złoty sekundnik

byłby ekstrawagancją. Czerwona wskazówka sekundowa jest dosyć często stosowana w "wojskowych" zegarkach. Napisałem "wojskowy" bowiem to nie zegarek

a właściciel czyni go wojskowym.

Zegarek fajny i solidny aż prosi by go używać. W szufladzie czy "ołtarzyku" będzie tykał ale smutno :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat 2414 coś już wiem dzięki sthoolowi :) Też nie będzie z nim problemu. A wszystkie moje zegarki noszę, nie jestem ołtarzykowcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Gwoli ścisłości - w tym Wostoku siedzi 2414 a nie 2409 :)

Racja - to przecież wersja z kalendarzem, więc 2414A. Sory za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.