Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

POLET

Kilka lat temu dostałem od mojego dziadka zegarek na moje 18 urodziny .Po otrzymaniu go włożyłem go do szuflady i tak leżał przez kilka lat w zapomnieniu, aż coś mnie dziś tknęło aby się dowiedzieć coś na jego temat ;) Mam nadzieje że mi w tym pomożecie. A mianowicie interesuje mnie z których lat pochodzi ile jest warty a ile by mnie kosztowa napraw dodam tylko że po jakieś godzinie działania przestaje chodzić ;/

a oto zdjęcia

post-35773-0-83659800-1331820792.jpg

oraz drugie zdjęcie

post-35773-0-77005400-1331820794.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest poljot w kopercie ze złota - pochodzi z lat 80, albo końca lat 70, wartość w tym stanie do 1000zł, koszt naprawy to kilkadziesiąt złotych.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wiem, że to może głupie pytanie, ale nie jestem jeszcze ekspertem w dziedzinie radzieckich zegarków

Czy mechanizm w tym ZiMie:

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5507888278711469762

i tej pobiedzie:

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5552470940754801250

to ten sam?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie. ZiM to późna wersja, z dużo brzydszym wykończeniem oraz drobnymi różnicami w zastosowanych materiałach, kształcie balansu itp. Oba nazywają się 2602, ale ten w zimie to wersja, powiedzmy, rozwojowa :)

 

BTW - to nie jest głupie pytanie. Głupie byłoby, gdybyś pytał o mechanizmy dwóch identycznych w każdym szcególe zegarków :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To znaczy, że możne je zamienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ostatnio dosłem od szwagra radziecką damke marki ERA.Nigdy o takiej firmie nie słyszłem .Zegarek jest dośc zmeczony życiem ale jak trzeba to wkleje zdjęcie.Na werku i tarczy jest nawet znaczek fabryki ale ze względu na to że to damka , znaczek jest bardzo mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To znaczy, że możne je zamienić?

Można, ale to barbarzyństwo dla Pabiedy i niesłuszna nobilitacja dla Zima. Moim zdaniem lepszy niedziałający zegarek, ale z oryginalnymi częściami, niż taki cudak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I ja mam pytanie o mój nowy nabytek, który wiele lat przeleżał zapomniany w moim domu...

Jest w stanie ktoś mi powiedzieć coś o tym zegarku? Oczywiście jest to Poljot, ale jaka nazwę nosi ten model, z jakich on może być lat...

 

poljot.jpg

Edytowane przez ksmaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Lata 70-80 te, mechanizm 2614, na 17 kamieniach. Wyprodukowany w Pierwszej Moskiewskiej Fabryce Zegarków. Wartość w tym stanie ok. 40zł.

Edyta: Pokryty powłoką złota o grubości najpewniej 10 mikronów.

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację :unsure:

Mnie jakoś cieszy posiadanie tego zegarka, dlatego został naprawiony, wymieniony pasek, jak dla mnie wygląda świetnie i z pewnością nie będzie schodził z ręki :lol:

Jeszcze raz dzięki za info ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

 

Mam pytanie odnośnie tej Rakiety:

 

9be9cd031513740cmed.jpg

 

Czy tego typu Rakiety były produkowane czy jest to jakiegoś typu składak ? Pytam gdyż pierwszy raz spotkałem się z takim egzemplarzem.

 

Pozdrawiam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Mnie jakoś cieszy posiadanie tego zegarka, (...)

 

Nic dziwnego, ładny zegarek. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

 

Mam pytanie odnośnie tej Rakiety:

 

9be9cd031513740cmed.jpg

 

Czy tego typu Rakiety były produkowane czy jest to jakiegoś typu składak ? Pytam gdyż pierwszy raz spotkałem się z takim egzemplarzem.

 

Pozdrawiam :lol:

 

To nie jest składak, mam podobną , tylko bezbarwną, i niestety z  dorabianym sekundnikiem  :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Witam proszę o rozpoznanie tego POLJOTA najbardziej chodzi mi o nazwę modelu.Na boku wybite ma Au 10 (czyli to pewnie warstwa złota w mikronach), z tyłu ma nr 304810.Jeśli możecie mi powiedzieć coświecej na jego temat to bardzo proszę.

 

 

obraz001lw.jpg

Odpowiedź jest absolutnie identyczna, jak do posta kolegi Ksmaro :unsure:

Nazw te zegarki nie posiadają.

post-27222-0-84639000-1331821967.jpg

post-27222-0-94018900-1331821987.jpg

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

jak myslicie orginalna koperta jest w tym wostoku , a jesli nie to z czego pochodzi ?

 

http://www.ussrtime....ails.pl?id=0896

 

Oczywiście koperta nie jest od tego Wostoka. Może pochodzić z Wostoka 17 kamieni, albo ze Sławy z werkiem 2428, ale pewności nie mam.

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam niewiem w miejscu gdzie jest przedarta uszczelka widac bodajze orginalny pierscien dystansowy z mechanizmu , do kopert z 17 by tak pieknie spasowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, potrzebuję Waszej pomocy, mam zegarek podziadkowy i chciałbym się dowiedzieć ile wiosenek ma już na karku mniej więcej. Jedyne co znalazłem o nim to podobny ale o innej tarczy http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0776 tam jest napisane 1980s(?) z tym znakiem zapytania :lol: jak to mam traktować?

 

z góry dziękuję

 

Jeszcze jedno na zdjęciu wygląda trochę gorzej niż w rzeczywistości, ale wciąż ideałem nie jest, co polecacie żeby doprowadzić go do stanu ładniejszego. Jeśli to bardzo źle, że zadaje to pytanie w tym dziale to proszę o nie zwracanie na to uwagi i wybaczenie;) poprostu nie chciałem dwa razy wrzucać zdjęcia itd.... co do szkiełka to zegarmistrz polecił aby go nie zmieniać gdyż "szkło jest grube i tylko pękniete więc jeśli nie przeszkadza to lepiej zostawić"

post-35900-0-96358500-1298414265_thumb.jpg

Edytowane przez resser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym prosić kogoś o kilka słów na temat tych zegarków. Głownie chodzi mi o to, co to za zegarki, może przybliżone daty produkcji, wszystko co istotne;) a w przypadku tego zniszczonego ile mogła by w przybliżeniu wynosić naprawa. Swoją drogą to wynik przeszukania szuflady w kredensie w piwnicy. Dwa pierwsze działają:lol: stan bardzo dobry jak na kilka/kilkanaście lat w piwnicy. Zaznaczam że się nie znam na zegarkach.

post-35657-0-82114600-1298895616_thumb.jpeg

post-35657-0-44441400-1298895629_thumb.jpeg

post-35657-0-32656700-1298895641_thumb.jpeg

post-35657-0-39000900-1298895650_thumb.jpeg

post-35657-0-99700800-1298895657_thumb.jpeg

post-35657-0-96413200-1298895663_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to starszy model poljota z lat '60. drugi to PIĘKNY łucz na świetnym mechanizmie 2209 (ja bym dal do przeglądu, bo pewnie oleje już są stare, zwłaszcza jesli chcesz nosić). Trzeci to skłądak - kirowski z tarczą Tissota. naprawiać sie nie opłaca, chyba ze dostaniesz ładna oryginalną tarczę.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam KamilSk jeśli chodzi o Poljota i Tisota (składaka) to są w nich zastosowane mechanizmy: 2409 (patrz zdjęcie) na 15 kamieniach lata produkcja 1957-1966.

Szczerze gratuluje i zazdroszczę Łucz'a (mechanizm tak jak napisał Kolega pmwas: 2209 na 23 kamieniach rok produkcji 1965) piękny model- rzadko spotykany. Pozdrawiam ZAX.

post-34399-0-38109200-1298900528_thumb.jpg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.