Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

KaroV - popraw grafikę bo się nie ładuje, wówczas będzie mozna napisac więcej o zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Voli za szczegółowe informacje. Znalazłem zegarek w szufladzie, nie mam pojęcia od kiedy jest na chodzie, ale działa prawidłowo. Co znaczy 'u solidnego zegarmistrza'? Mieszkam w średniej wielkości mieście, mogę go oddać gdzieś u siebie czy są specjalne zakłady, które zajmują się takimi modelami?

Numer na deklu to nr seryjny?

Edytowane przez ndx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to damska Sława na werku 1601, tak jak zauważyłaś na 17 kamieniach. Lata wykonania - wczesne 80'te.

+1

 

Można jeszcze dodać, że koperta i zintegrowana bransoleta są mosiężne, chromowane. Szkło plexi, brak wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "damka" równie dobrze może mieć werk 1600 (czyli bez antywstrząsu). Ostatnio zmagałem się z taką - trzeba przyznać, że jakość wykonania mechanizmu jest bardzo przyzwoita :) Odnośnie wodoszczelności - w egzemplarzach, z którymi się spotkałem na deklach widniał napis "waterprotected", występowała uszczelka pod deklem i na koronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. Mam jeszcze jedno pytanko, czy stanowi to jakas wartosc kolekcjonerska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość kolekcjonerską stanowi bez 2 zdań. Jest to zegarek z przed ponad 25 lat - nie produkowany już, dowód na zegarkową produkcję ZSRR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie dowiedziałbym się czegoś (czegokolwiek :P ) więcej o tych zegarkach.

post-35393-0-50840900-1310040598_thumb.jpeg

post-35393-0-43991400-1310040637_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie dowiedziałbym się czegoś (czegokolwiek :P ) więcej o tych zegarkach.

 

1 to Rakieta - zwana również Polar , 24 godzinna, na werku 2609 HA. - 19 rubinowych kamieni. Produkowana od 1980-1995, ten ze zdjęcia pochodzi z nowszych partii - po ZSRR.

 

 

2 to Rakieta - "Pilot", również 24 godzinny, współczesny, często widoczny na znanym serwisie aukc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaroV - jak znam zycie interesowała cie wartośc materialna - ta jest niewielka. Kolekcjonerska w sumie też bo to pospolity zegarek, ale wart zachowania jest napewno :P

Jamal - to współczesne (góra kilkuletnie) Rakiety pod brandami Pilot i Polarne. Napis "sdiełano w zzrr" nie jest przypadkowy - po prostu stare rakiety były lepsze jakościowo i znacznie lepiej sie sprzedają. Jakość tych zegark,ów... marna - lepiej poszukać dobrze zachowanych a starszych o np. 30 lat. Koperty mosięzne chromowane, dekle zaciskane z nierdzewki, szkiełka plexi, brak wodoszczelności. W srodku 24 godzinna odmiana podstawowego werku rakiety (2609.H) nosząca oznaczenie 2623.H. Mechanizm 19 kamieniowy i niby konstrukcyjnie niezły, ale jakość produkcji z ostatnich lat odstręcza od zakupu. Ja bym sobie darował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem bardzo proszę o mała pomoc drogich kolegów forumowiczów - trafiłem werk z tarczą w spadku po "kruszcowej hienie" - pytanie moje tyczy się jaka koperta była nieodłącznie związana z tą sztuką? :P

Bardzo chciałbym zwrócić jej choć część dawnego blasku.

 

DSCN6531.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć co to za zegarek

słyszałem że to nie jest prawdziwy POLJOT tylko Pilot i to nie rosyjski tylko podobno robiony w Niemczech, a tylko mechanizm jest Rosyjski

 

ja swój pilot by Juri Levenberg wylicytowałem za 600 zł. Za 1000 nie kupiłbym...

 

866dc1b29f6f5a37med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armian:

post-26957-0-63392300-1331852661.jpg

wybacz jakość fotki - jak sie akurat szuka to trudno znaleźć :P Tak czy inaczej "kwadraciak" na 2628.H z końca lat '70 (zlinkowane foto jest z katalogu na '77).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armian:

wybacz jakość fotki - jak sie akurat szuka to trudno znaleźć :P Tak czy inaczej "kwadraciak" na 2628.H z końca lat '70 (zlinkowane foto jest z katalogu na '77).

Voli - Dzięki Przyjacielu! Bardzo mi pomogłeś! Szukałem dość długo i już powoli frustrat ze mnie wyłaził. Odbudowujesz moją wiarę w ludzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

armian:

IMG

wybacz jakość fotki - jak sie akurat szuka to trudno znaleźć :P Tak czy inaczej "kwadraciak" na 2628.H z końca lat '70 (zlinkowane foto jest z katalogu na '77).

 

Bardzo ładny kwadraciak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku 24 godzinna odmiana podstawowego werku rakiety (2609.H) nosząca oznaczenie 2623.H. Mechanizm 19 kamieniowy i niby konstrukcyjnie niezły, ale jakość produkcji z ostatnich lat odstręcza od zakupu. Ja bym sobie darował.

 

No niekoniecznie musi tam być 2623.H. Historia zna przypadki kiedy siedział tam chałupniczo zmodyfikowany 2609.H. - stopień modyfikacji różny; od przefrezowania płyty i wstawienia odpowiednich kół przekładni wskazań do wstawienia całej nowej (i to niechromowanej!) płyty. Tak więc lepiej te wyroby omijać szerokim łukiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

otóż podczas porządkach odnalazłem zegarek na rękę firmy ?????. Pochodzi jeszcze z czasów Związku Radzieckiego.

 

Jak dla mnie, posiada minimalne ślady użytkowania, czyli był prawdopodobnie rzadko noszony.

 

Chciałbym się dowiedzieć, co to jest za zegarek, skąd pochodzi, jaki rocznik i ile może być wart.

 

Tyle, co ja się dowiedziałem jest to automatyczny zegarek firmy Poljot.

 

Szczegóły widoczne na zdjęciach.

 

Jeżeli ktoś jest nim zainteresowany, proszę o PW.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

 

 

jilt2v.jpg

 

2ppzfgo.jpg

 

2ega874.jpg

 

2mcc3yf.jpg

 

hrnd5v.jpg

 

6ygt4m.jpg

 

2dud61.jpg

 

n3u96v.jpg

 

2cxia2a.jpg

 

1jth7b.jpg

 

110awir.jpg

 

1z4bshy.jpg

 

dgkshd.jpg

 

f2n71v.jpg

 

mlr3ic.jpg

Edytowane przez Forb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec lat '70 lub początek '80, mechanizm 2616.2N na 23 kamykach (solidny werk). Wartość cena złota + jakieś 1xx pln (czyli w rejon 1,5kpln z odchyłkami o kilka setek - zasadniczo zegarków się tu nie wycenia, ale wpisz złoty poljot w szukajkę alledrogową - ten model stosunkowo łatwo znajdziesz przy odrobinie cierpliwości). Producent: zakłady Pljot czyli Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarków im. Kirowa. Koperta dekiel i koronka złote, szkło plexi, zasadniczo brak wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Voli - dobry i solidny ruski zegarek. Cena zależy od tego ile ktoś jest w danej chwili chętny za niego dać a wycena w oparciu o waga/kurs kruszcu + kasa za werk z cyferblatem.

Na popularnym serw. aukc jest podobny w licytacji od złotego - poobserwować do końca i zawsze jakaś wiedza do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej wyszukać w zakończonych :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda to, miałem na myśli jak najbardziej "świeży" wynik obserwacji koniunktury rynkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Koperta dekiel i koronka złote, szkło plexi, zasadniczo brak wodoszczelności.

 

 

Na zdj. nr 10 mamy kopertę "od spodu". Na krawędziach uszu coś w rodzaju przetarć. Czy to niedoskonałość fotografii, czy rzeczywiste przetarcia (w przypadku złotej koperty przetarcia raczej niemożliwe) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to trochę zastanawiało na 1 look, ale to równie dobrze może być brud (otłuszczenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.