Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wykonywania zdjęć, światło nie było takie idealne i pewnie tak trochę otłuszczone fragmenty. Dlatego wykonałem parę kolejnych zdjęć, na których mam nadzieję, że widać iż nic nie jest uszkodzone, a jedynie światło reflektuje.

 

2n1tngm.jpg

 

2gtn8nd.jpg

 

5o9yqo.jpg

 

b695qb.jpg

 

jgoayw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta jest ze złota, więc wystarczy przepolerować dobrze i będzie wszystko idealnie. Złoto jest bardziej "miękkie" niż stal więc mniej jest roboty z doprowadzeniem do ideału. Jeśli nie chcesz się bawić, idź do złotnika, szybko Ci to doprowadzi na wysoki połysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wykonywania zdjęć, światło nie było takie idealne i pewnie tak trochę otłuszczone fragmenty. Dlatego wykonałem parę kolejnych zdjęć, na których mam nadzieję, że widać iż nic nie jest uszkodzone, a jedynie światło reflektuje.

 

 

Teraz wszystko OK. Zdjęcia ładnie oddają doskonały stan zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tłuszczu z człowieków i już wątpliwości :) bardzo ładny jest, ja bym go w ramki oprawił - bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o poniższym zegarku. Przepraszam za jakość zdjęć robione telefonem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

post-40074-0-52354800-1310539480_thumb.jpg

post-40074-0-80041300-1310539493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegooo - jest to 17 kamieniowy Poljot w kopercie złotej - na deklu masz próbe 583. Werk 2609 - 17 kamieni. Z tego co widzę to zachowany jako nówka. Zegarek z lat 70'tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegooo - jest to 17 kamieniowy Poljot w kopercie złotej - na deklu masz próbe 583. Werk 2609 - 17 kamieni. Z tego co widzę to zachowany jako nówka. Zegarek z lat 70'tych.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź :) wcale się nie zdziwię gdyby to była nówka. Dostałem go od dziadka jakieś 15 lat temu i cały czas leżał w szufladzie nieużywany, wygląda na to, że on wcześniej też z niego nie korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek, może i tak to wiesz. :) Zanim przyjdzie komuś używać ten zegarek trzeba dać go do przeczyszczenia i przesmarowania, bo poprzednie smarowanie już na pewno zaschło.

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nikt nie będzie z niego korzystał ale gdy będę miał zamiar to na pewno to zrobię :) Najpierw muszę jakiś ładny pasek do niego skompletować ponieważ żadnego nie posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie mi o tych zegarkach , i czy takie coś może być cokolwiek warte (po 30zł np.) ?

>>>>Szanowny Adminie>>>> Nie jest to prośba o konkretną wycenę<<<<

6f116bdd5f09.jpg

6169d42a6812.jpg

Edytowane przez Gusti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie mi o tym zegarku , i czy takie coś może być cokolwiek warte (po 30zł np.) ?

>>>>Szanowny Adminie>>>> Nie jest to prośba o konkretną wycenę<<<<

http://zapodaj.net/images/6f116bdd5f09.jpg

http://zapodaj.net/images/6169d42a6812.jpg

 

Pierwszy to Rakieta 24 godzinna, a drugi to stoper Agat.

 

Odpowiedź na pytanie: 2 x tak. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to Rakieta 24 godzinna, a drugi to stoper Agat.

 

Odpowiedź na pytanie: 2 x tak. :(

Czyli wystawiać aukcje od 30 zł na allegro czy poczekać jak napiszę 50 postów i spróbować je sprzedać tu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy werk Vostoka 2414a jest automatyczny.

 

nie - 2414 to naciąg manualny


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć o tym zegarku, kupiłem go w zeszłą niedzielę na targu staroci za 20 zł od starszego pana, który mówił, ze jest zegarmistrzem na emeryturze. Z informacji jakich od niego uzyskałem, to wiem, że to Sława na 21 kamieniach i że jest po przeglądzie. Na dole miedzy uszami ma wybite Au5, a na deklu CCCP i numer 144812 (numer seryjny?). Da się przybliżyć jego wiek? Werk w tym zegarku jest w miarę trwały, czy muszę się liczyć dużą usterkowością i częstymi wizytami u zegarmistrza?

 

Pozdrawiam

 

A oto zdjęcia (sorki za jakość, ale fotograf ze mnie żaden):

 

100_1585.jpg

100_1593.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)to Sława na 21 kamieniach

 

+

 

i że jest po przeglądzie.

 

może jest po przeglądzie, może również po czyszczeniu i smarowaniu, może

 

Na dole miedzy uszami ma wybite Au5, a na deklu CCCP i numer 144812 (numer seryjny?).

 

koperta pozłacana do grubości powłoki 5 ?m, prod. ZSRR, 144812 to nr fabr.

 

-----------

 

nie twierdzę, że nie oryginalne, ale wskazówki do tej tarczy moim zdaniem są za krótkie, szczególnie widoczne na godzinowej

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sławę z identycznymi wskazówkami tak że chyba są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi, jakbyście mogli jeszcze coś o mechanizmie napisać, czy mogę liczyć na bezproblemowe użytkowanie, czy liczyć się z jakimiś niespodziankami?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz liczyć się z niespodzianką typu "mechanizm chodzi wskazówki stoją" ;) Wyjaśnienie jest proste - w tych mechanizmach często występowała usterka sprzęgiełka łączącego przekładnię chodu z przekładnią wskazań. Jeżeli przy przestawianiu wskazówek opór jest mały (lub prawie niewyczuwalny) to ryzyko wystąpienia takiej usterki jest duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż wszystko i tak wyjdzie w praniu ;) dzięki za pomoc :D

 

 

"pranie" zegarka nie wyjdzie mu na dobre - brak wodoszczelności :)

Edytowane przez corn86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zegarek do oceny

Co to jest ? I czy jest do wystawienia za 30 zł czy może więcej na alledrogo ?

3313zpv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum z zasady nie funkcjonuje w celu dokonywania wycen i ocen czy ktoś za coś da czy nie da i gdzie drożej..

Zegarek jest wart tyle ile za niego ktoś będzie gotów zapłacić. Wycena jest sprzeczna z regulaminem.

Przeglądnij znany portal aukc i zobacz jak "chodzą" Łucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie za 30zł. Nie wiem, ile jest wart dokładnie, ale to sa groszowe sprawy. radzieckie damki nie mają wzięcia, po prostu...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie za 30zł. Nie wiem, ile jest wart dokładnie, ale to sa groszowe sprawy. radzieckie damki nie mają wzięcia, po prostu...

No chyba, że są to damki z automatycznym mechanizmem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.