Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety w środku siedzi chiński zuan... ... ...

 

nawet 17 zuanów (kamieni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wyrzucenia.Nigdy nie mialem chinczyka w reku z bliska to teraz mam a tak je tepilem.Jak pech to k... a pech.

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa zegarki ?????????? "sport" chciałem się dowiedzieć jaką mogą mieć wartość ?

post-43127-0-43340700-1318972601_thumb.jpg

Edytowane przez wronavip89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

A może chcesz wiedzieć co jest w środku, albo z jakich lat pochadzą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa zegarki ?????????? chciałem się dowiedzieć jaką mogą mieć wartość ?

 

To zależy jak policzą na skupie metali kolorowych, albo wartość sentymentalną chcesz poznać?

Nie wyceniamy tutaj zegarków - REGULAMIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem w spadku po dziadku, wypolerowałem i zmieniłem pasek, czy ktoś może mi powiedzieć co to za cudo :rolleyes: ?

1z.jpg

2z.jpg

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowy Wostok, sądząc po stylu najprawdopodobniej z lat 80. Porządna maszyna, choć popularna. Możesz zobaczyć ich więcej np. na stronie prezentującej zegarki m.in. niektórych kolegów z forum

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=150

W pierwszym katalogu jest nawet zdjęcie takiego samego, tylko w wersji eksportowej, z anglojęzycznym napisem made in ussr :rolleyes:

Edycja: jest tam też wersja czysto rosyjskojęzyczna

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Witam! Od dłuższego czasu posiadam taka Kamę po dziadku:

 

1dc0cdb24dbea28amed.jpg

 

Wiem, że z lat 50-tych. Jest po czyszczeniu u zegarmistrza. Czy to popularny model? Pytam, bo szukając w internecie nigdzie nie znalazłem z taką tarczą. Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu - jeżeli chodzi o Kamy, to najpopularniejsze są z białą (czystą) tarczą , ew. czarne.

Tych wzorzystych na giełdach i w kolekcjach widuję znacznie mniej.

Ten model produkowany był w 1950-1960 latach - takie info znalazłem.

Tu jest taka tarcza ale inne wskazówki - na USSR Time i z takimi jak twojeTu.

Bardzo sympatyczna pamiątka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie uczęszczam na forum, czasem je czytam. ;)

Wczoraj odwiedziłem dom dziadków i zapytałem babci czy czasem nie posiada zegarków dziadka i okazało się że dostałem kilka ładnych okazów. :D

Chciałbym uzyskać informacje, czy któryś z nich jest wartościowy, lecz nie po to by sprzedać, bo o tym nie ma mowy, tylko by wiedzieć które warto odnowić. Sam wybrałem 3 które chce nosić bo są genialne. :D

 

zdjcie0717.jpg

zdjcie0716i.jpg

zdjcie0715z.jpg

zdjcie0714k.jpg

zdjcie0713.jpg

zdjcie0712x.jpg

zdjcie0711h.jpg

zdjcie0710h.jpg

zdjcie0708d.jpg

zdjcie0706z.jpg

zdjcie0705c.jpg

zdjcie0702o.jpg

 

A te chcę nosić:D

Ten jest genialny..! Jest mechaniczny ale nakręcać trzeba, czy od machania się nakręca? I jak ustawić datę?

zdjcie0707q.jpg

zdjcie0704w.jpg

zdjcie0703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk - z tej całej masy zegarków tylko kilka jest Rosyjskich - z twoich wybrańców - Wostok na 18 kamieniowym werku 2214 - wygląda ładnie.

Pierwszy zamieszczony to również sowiet - Rakieta - dość popularny model, stan jak widać nieco gorszy. Poza nimi jest kilka damek rosyjskich i cała masa chińskiej rozmaitości na bateryjkę. Jest też niekompletny zegarek kieszonkowy, ale to zdecydowanie nie sowiet (niemcy).

 

Przeoczyłem pytanie - naciąg manualny więc nakręcać trzeba ;). reszte info poszło na PW.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mechaniczny ale nakręcać trzeba, czy od machania się nakręca? I jak ustawić datę?

 

Witam , jeżeli to automat to nie trzeba machać tylko nosić ;) , a co do daty , próbowałeś wysunąć pokrętło ? W moim GUB-ie trzeba po prostu tak długo kręcić aż wskoczy właściwa data . Sorki , za niezbyt precyzyjne informacje , ale też dopiero próbuję dowiedzieć się czegokolwiek o zegarkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke tyłu. Z przykrością zawiadamiam, ze najpewniej masz bardzo rzadką czajkę-amfibię. Z przykrością, bo jej nie mam ;) . Piękny i rzadki zegarek, o ile wiem były automaty i nakrecane ręcznie.

 

O! ma lumę, jak widzę... tak, to jest Czajka Amfibia, do tego w niezłym chyba stanie!

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

O proszę czajka nurek, kolejny zegarek który muszę mieć ;)

Z czego jest zrobiona koperta?

Edytowane przez lester_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zaopiekowałem się taką Rakietą po dziadku:

http://allegro.pl/rakieta-zaglowiec-kieszonkowy-okazja-i1894555413.html

Obecnie jest u zegarmistrza bo będąc jeszcze dzieckiem zniszczyłem w niej włos balansu ale zegarek z aukcji jest identyczny.

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tym zegarku. Z góry dziękuję.

Edytowane przez szkodnik655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkodnik- Rakieta na mechanizmie 2609 HA -19 kamieni, lata 70' XX wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wpadł mi dzisiaj w ręce taki oto zegarek po teściu. Lat liczy sobie raczej sporo, jednak nic poza tym mi o nim nie wiadomo. Możek ktoś z was powie mi na jego temat coś więcej ? Przybliżony wiek, model, ewentualnie wartość, choć pozbywać się nie zamierzam :-)

 

oto fotka.

 

vostok.jpg

 

Nie noszony przynajmniej 15 lat, ale dzisiaj nakręciłem i ku mojemu zaskoczeniu ruszył i jak dotąd chodzi bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu Psar na dobry początek powiem ,że nie wyceniamy na tym forum czasomierzy - regulamin i oczywiste trudności w dokonaniu takowej czynności tylko w oparciu o zdjęcia. Tyle tytułem sprostowania.

 

Wostok na mechanizmie 2209 - 18 kamieniowy. Wyprodukowany w Czystopolskiej Fabryce Zegarków. Koperta mosiężna pozłocona. Dość popularny model za tak zwanej komuny. Pochodzi z końcówki lat 70' XX wieku.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby też wpadł mi w ręce taki Wostok. Chyba się zaraziłem chorobą zegarkową ;). A tak wracając do mojej Rakiety to mam jeszcze dwa pytania. Czy ten zegarek to jakiś pospolity model czy może nie było ich aż tak dużo? No i czy 2609 HA to porządna maszyna czy tak tylko cyka bo musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu, 3-4 lata, leżał u mnie w komodzie zegarek mojego dziadka, w którym najprawdopodobniej padła bateria. Ot, wtedy dziwny napis BOCTOK nic mi nie mówił, ale zacząłem uczyć się rosyjskiego: google i szukamy info na temat Wostok Amfibia. Niestety nic. Piszę więc z prośbą o podanie jakiegoś modelu, roku produkcji, wartości. Jutro skoczę z nim do zegarmistrza, o zapytanie ew. kosztów odnowienia, bo bransoleta też jest uszkodzona. Podrzucam fotoski:

img20111030085143.jpg

 

img20111030085130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy widać napis 17 Kamieni (tak się składa, że też uczę się rosyjskiego ;)) więc jest to zegarek mechaniczny. Na deklu pisze też, ze posiada klasę wodoszczelności 200M. Więcej informacji niestety nie jestem w stanie udzielić, gdyż nie jestem na tyle obeznany w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność sam rozgryzłem, 17 kamieni nawet po przetłumaczeniu nic mi nie mówi, ale wierzę na słowo ;) Jutro wizyta u zegarmistrza, plus jakieś SPA jeśli będzie mnie na nie stać. Czekam na więcej info, głównie wartość i rok produkcji- chyba że nie da się takowej wyznaczyć.

szkodnik665 dziękóweczka za odpowiedź. Rosyjski na poziomie znajomości alfabetu (i koniecznie paru wyzwisk ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.