Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiątkę rodzinną jak najbardziej zatrzymać,zwłaszcza,że majątku za nią nie dostaniesz :lol:


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje- zwłaszcza że jest w ładnym stanie :lol: tak z ciekawości jeżeli chodzi o sprzedaż to rozumiem że coś warta jest tylko złota koperta prawda ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5g złota 583...

Damka chodliwa nie jest :lol:

Gdybyś miał Strielę w złocie, to by było coś ;)

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zdecydowanie lepiej dokupić jakiś ładny pasek i niech sobie leży i ładnie wygląda :lol: dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nabyłem ostatnio taką Rakietę.

Proszę o napisanie paru słów o niej. np przybliżony rok produkcji, czy nie jest to jakiś składak?

W środku siedzi mechanizm 2609.HA

W poniedziałem pójdzie do zegarmistrza na kanał, na przegląd i założę chyba pasek skórzany bo ta bransoleta nie specjalnie mi się podoba.

 

Pozdrawiam.

post-44706-0-77255300-1333135583_thumb.jpg

post-44706-0-96374800-1333135764_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa Rakieta TV z lat 80-ych.Pasek faktycznie będzie lepszy od tej bransoletki :rolleyes:


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława na werku 2428 - zegarek z lat 80'. Dane werku podlinkowane pod oznaczeniem werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna Slava - ale ktoś coś przy niej chyba majstrował, bo na tarczy widnieje 17:28 a tarczka z oznaczeniem dnia tygodnia jest w trakcie zmiany położenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej obie wskazówki nie działają - co w tym modelu wcale by mnie nie zdziwiło (częsta i wielokrotnie na tym Forum opisywana usterka tzw. ćwiertnika). Awaria samej wskazówki minutowej może polegać jedynie na jej poluzowaniu. Moim zdaniem to warto tę Slavę odratować - koszt potencjalnego "dawcy" części (a może nawet całego mechanizmu) jest niewielki, a osiągnąć można ciekawy efekt wizualny. Ten model nie jest aż tak popularny, a jego design wciąż wygląda świeżo :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat tego zegarka, jeżeli to możliwe.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, ponieważ tarcza wskazuje na chronograf ale te małe wskazówki nie chodzą.

 

 

 

 

i186232_3.jpg

MZJ7w.jpg

i186231_1.jpg

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post tutaj więc witam serdecznie wszystkich użytkowników.

 

Trafiłem taki oto zegarek rosyjski lub radziecki - Zaria.

Prosił bym o informację w jakich latach był produkowany, ale przede wszystkim co oznaczają cyfry 5105 na cyferblacie.

 

Pozdrawiam

R.post-48586-0-77584500-1333877377_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaria na werku 2009 - 17 kam. Produkowana od końcówki lat 70' do lat 80'. Te 5105 to jakiś kod szpiegowski chyba :( Trudno zgadywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Czyli z numerem będzie problem...

To może jeszcze zapytam tak: Czy to jest jakiś fabryczny nadruk, czy coś takiego się spotyka, czy raczej inicjatywa właściciela który w taki sposób zapisał sobie pin do bankomatu? :(

 

Pozdrawiam

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To własna malowanka,a co znaczy czort wie ;) Bankomatów w owych czasach nie było, może data urodzin albo co :(

post-34219-0-32380700-1333901927_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można stwierdzić jakiej firmy jest mój zegarek? Skoro jest atrapą chronografu to może to jakaś podróbka?

Chciałbym coś o nim wiedzieć ponieważ posiadam go już ok. roku, chodzi bez zarzutu a nawet nie wiem jakiej jest firmy:)


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można stwierdzić jakiej firmy jest mój zegarek? Skoro jest atrapą chronografu to może to jakaś podróbka?

Chciałbym coś o nim wiedzieć ponieważ posiadam go już ok. roku, chodzi bez zarzutu a nawet nie wiem jakiej jest firmy:)

To zegarek radziecki Sława. Atrapa chronografu to znaczy że prawdopodobnie (a nawet z pewnością) wskazówki na tych małych tarczkach są przyklejone, nieruchome i tylko udaja dodatkowe funkcje stopera czy daty. Tak stuningowana tarcza faktycznie wzbudza podejrzenie co do jego oryginalności. Ale skoro chodzi i się nie psuje to w końcu tylko zegarek a nie rakieta kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zegarek od dziadka, wiem, że mechaniczny i dzięki napisom po angielsku rozumiem, że na export :P , z których dokładnie lat pochodzi i jak dobry jest mechanizm? Aha, i gdzie w krakowie znajdę zegarmistrza, który dobrze mi go odnowi (farba schodzi z sekudnika, tarcza zabrudzona, zwłaszcza na godzinie 12, szkiełko pęknięte, warstwa złota miejscami starta) i zrobi ogólny przegląd (niby chodzi i spóźnia się tylko około minuty na dobę, ale leżał przez 20 lat i pewnie lepiej zadbać o mechanizm)? :lol:

Dzięki z góry.

img0424vl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tusiu- twój zegarek to Poljot z lat 80' na mechanizmie 2614.2H 17kamieni, naciąg ręczny. Koperta mosiężna - jak zauważyłeś słusznie - pozłocona - liczba mikronów wybita na kopercie (zapewne 10), zwana potocznie Pisanką. Co do rewitalizacji to wymiana wskazówki sek. i konserwacja mechanizmu są jak najbardziej wskazane. Odchyłka chodu jest pomimo upływu czasu imponująco niska i wskazuje na dobry stan mechaniczny (niesklejony włos itp.) i dobrze rokuje na przyszłość oraz może zaświadczać o trwałości werku. Co do dalszych działań renowacyjnych to decyzja należy do Ciebie - wiadoma sprawa - jest on od Dziadka twego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tusiu- twój zegarek to Poljot z lat 80' na mechanizmie 2614.2H 17kamieni, naciąg ręczny. Koperta mosiężna - jak zauważyłeś słusznie - pozłocona - liczba mikronów wybita na kopercie (zapewne 10), zwana potocznie Pisanką. Co do rewitalizacji to wymiana wskazówki sek. i konserwacja mechanizmu są jak najbardziej wskazane. Odchyłka chodu jest pomimo upływu czasu imponująco niska i wskazuje na dobry stan mechaniczny (niesklejony włos itp.) i dobrze rokuje na przyszłość oraz może zaświadczać o trwałości werku. Co do dalszych działań renowacyjnych to decyzja należy do Ciebie - wiadoma sprawa - jest on od Dziadka twego.

Dzięki wielkie, od razu zaniosę go do jakiegoś zegarmistrza, żeby doprowadził go do jak najlepszego stanu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.