Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stałem sie posiadaczem takiego oto zegarka. Na zdjęciach wyglada duzo gorzej niż w rzeczywistości. Tzn. ta rysa na tarczy wcale nie jest tak bardzo widoczna. Czy ktoś jest w stanie o nim coś powiedzieć na podstawie tych zdjęć? I drugie pytanko: gdy go nakręcam to oczywiście chodzi ale nie da się go "nakręcić do końca" czyli tak żeby bardziej się nie dało. Czy tak jest gdy koronka jest zakręcana czy po prostu coś z nim nie tak? Czy aby uzyskac odp na moje pytanie musze zrobić zdjęcie mechanizmu?

post-44907-0-47230000-1341257586_thumb.jpg

post-44907-0-27883000-1341257593_thumb.jpg

post-44907-0-20922700-1341257599_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stałem sie posiadaczem takiego oto zegarka. Na zdjęciach wyglada duzo gorzej niż w rzeczywistości. Tzn. ta rysa na tarczy wcale nie jest tak bardzo widoczna. Czy ktoś jest w stanie o nim coś powiedzieć na podstawie tych zdjęć? I drugie pytanko: gdy go nakręcam to oczywiście chodzi ale nie da się go "nakręcić do końca" czyli tak żeby bardziej się nie dało. Czy tak jest gdy koronka jest zakręcana czy po prostu coś z nim nie tak? Czy aby uzyskac odp na moje pytanie musze zrobić zdjęcie mechanizmu?

 

Wostok Komandirskij

 

zapewne mechanizm automatyczny, nie da się nakręcić do oporu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Vostok Komandirski to wiedziałem ale fakt, źle zadałem pytanie. Chodziło mi raczej czy wg was tarcza i wskazówki są oryginalne? No i że nie da się nakręcić do oporu to wielki dzięki za info, o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki oryginalne - wczesnorosyjska produkcja. Do oporu nie nakręcisz, bo, sądząc po wypukłym deklu - to automat :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Chodziło mi raczej czy wg was tarcza i wskazówki są oryginalne? ...

 

Tego nie wiem. Pewnie koledzy się jeszcze wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z wyżej przedstawionym WOSTOK'iem. Otóż zdarza mu się nawet dość często, że podczas noszenia zatrzymuje się na jakiś czas (nawet do 4-5 godzin) po czym nagle sam rusza a teraz stanął i nie chce za cholere pujść do przodu. Czy ktoś orientuję się czym to może być spowodowane? Dodam jeszcze że tarcza nie "siedzi" nieruchomo w kopercie i podczas poruszania odkręconą koronką tarcza ma jakieś 2-3 mm luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Masz Stachulec pozłacanego Łucza na werku 2209, w którym siedzą 23 kamienie. Takiego typu mechanizmy były również w Poljotach de Luxe. Wdzięczny to zegarek i po małej trosce fajnie by do koszuli wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Poczytałem sobie trochę o tym mechanizmie. Całkiem ładnie się prezentuje :) jednak większość opinii na temat tej mechaniki jest na nie. Dam do przeglądu i zobaczymy. Może nie bedzie się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większośc opinii jest na nie, bo to mechanizm nadmiernie skomplikowany, nieprzyjemny w serwisowaniu, często tylko przeciętnie dokładny i ma słabe punkty ulegające szybkiemu zużyciu (np łożyskowanie bębna sprężyny). Na plus jest jednak jego mała grubość oraz stosunkowo jeszcze dobra dostępnośc części, czy nawet kompletnych mechanizmów na wymianę, zwłaszcza do późnej wersji z Mińska (jak w twoim zegarku :) ). Ogólnie mechanizm tragiczny nie jest i przy serwisowaniu co kilka lat powinien długo posłużyć :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję pomocy

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat takiego zegarka

 

http://www.ebay.it/itm/Unique-Authentic-Russian-Watch-LUCH-with-ONE-Hand-NEW-/350462253514?pt=Wristwatches&hash=item51992d99ca

 

http://en.luch.by/catalog/detail.php?SID=18&ID=169109&PAGEN_1=6&PAGEN_3=6

fajny łucz .. poluj na allegro bo co jakiś czas się pojawiają

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję pomocy

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat takiego zegarka

 

http://www.ebay.it/itm/Unique-Authentic-Russian-Watch-LUCH-with-ONE-Hand-NEW-/350462253514?pt=Wristwatches&hash=item51992d99ca

Czy przypadkiem w nich nie siedzi mechanizm będący rozwinięciem (a może raczej zwięciem, skoro ma mniej rubinów), damskiego 1801 czyli w sumie mały tani damski mechanizm? Mam łuczyka zaraz z po rozpadu zsrr, na 1801 kl.I chodzi nawet bardzo dokładnie, ale taki damski mechanizm wygląda przykro w męskim zegarku otoczony wielkim badziewnym plastikowym pierścieniem centrującym.

 

Jakiś czas temu widziałem na na jakiejś aukcji zegarki łucza na dużym choć nieco "dziadowsko" wyglądającym dużym mechanizmem 2609 z malutkim balansikiem i jakiś automat u nas na allegro który miał 22 kamienie (a na stronie firmy są tylko modele które mają automat o 21 kamieniach, a zdjęcia któregokolwiek automatu nie udało mi się wcale znaleźć), one mogą być dużo ciekawsze sam bym chętnie się na takiego skusił, żeby zobaczyć co w nim siedzi. Miał ktoś z kolegów kiedyś w łapkach tego automata lub łucza 2609????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny łucz .. poluj na allegro bo co jakiś czas się pojawiają

 

ciekaw jestem jak się ceni na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

móglby ktos powiedziec mi wiecej na temat tego zegarka?? :P

post-51319-0-09963600-1342344417_thumb.jpg

post-51319-0-81029100-1342344426_thumb.jpg

post-51319-0-55815800-1342344435_thumb.jpg

post-51319-0-33233700-1342344448_thumb.jpg

post-51319-0-28079800-1342344529_thumb.jpg

Edytowane przez chelenasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po dziadku takiego Poljota. Co to za model? De luxe? Ma 16 kamieni, obudowa koloru srebrnego.

Udalo mi sie dzis go uruchomic, potrafi chodzic nieprzerwanie kilka godzin, potrafi tez niespodziewanie sie zatrzymac.

Pasek juz jest skorzany, zegarmistrz wymienił za darmo, poruszony sentymentem.

post-51166-0-01894700-1342386282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Robiąc porządki trafiłem na taki o to zegarek, a raczej stoper. Ktoś coś może mi powiedzieć na jego temat? Odlicza czas, da się zerować (brak tego koreczka od resetowania), brak szkiełka i wskazówka złamana w połowie. Na śmietnik?

post-51368-0-75323000-1342452594_thumb.jpg

post-51368-0-03075600-1342452602_thumb.jpg

post-51368-0-72537400-1342452607_thumb.jpg

post-51368-0-25437200-1342452612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po dziadku takiego Poljota. Co to za model? De luxe? Ma 16 kamieni, obudowa koloru srebrnego.

Udalo mi sie dzis go uruchomic, potrafi chodzic nieprzerwanie kilka godzin, potrafi tez niespodziewanie sie zatrzymac.

Pasek juz jest skorzany, zegarmistrz wymienił za darmo, poruszony sentymentem.

Twój zegarek to poljot z czasów trochę przed "deluksem", ale to jego bezpośredni poprzednik. W sumie to nawet mimo tego, że grubszy to lepszy bo mechanizm w środku (2409 którego zegarmistrzowie nazywają z sentymentem kirowem niezależnie od wersji) jest dużo bardziej solidny. Jeśli ten twój ma 16, a nie 17 kamieni to zapewne ma pojedynczy mechanizm przeciwwstrząsowy. Oryginalna wersja z kirowskiego nie miała go wcale. Jest to jeden z bardziej fajnych popularnych ruskich zegarków i jest biały co czyni go bardziej uniwersalnym od "deluksów" które zwykle były żółte, a złoto nie jest już na topie tak jak za Gierka. Inna ciekawa rzecz, że były identyczne "Polskie" Blonexy, które różniły się od twojego tarczą.

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Robiąc porządki trafiłem na taki o to zegarek, a raczej stoper. Ktoś coś może mi powiedzieć na jego temat? Odlicza czas, da się zerować (brak tego koreczka od resetowania), brak szkiełka i wskazówka złamana w połowie. Na śmietnik?

To stoper agat, ogólnie to dość popularna rzecz. Nie mam pojęcia czy to wersja starsza czy nowsza lub czy jest jakiś szczególny. Wygląda nieźle więc nie warto go wyrzucać. Zwykle napisałbym, że warto naprawić i nosić, tylko nie wiem po co nosić stoper :P ale na pewno ktoś go chętnie kupi za "parę groszy", nie wiem ile kosztują, pewnie skrajnie niewiele ale na allegro pewnie jest ich sporo to możesz zobaczyć. A jak masz wyrzucać to już lepiej oddać komuś komu się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladak?

 

Tarcza poljota, koperta sławy, koronka z czegoś innego (bo za cienka jak na tę od tej koperty), wskazówki od czegoś starszego i z całkiem innej parafii. Ciekawe co jest w środku za mechanizm. W sumie jakby był w lepszym stanie to całkiem stylistycznie niezły i oryginalny składak by był :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak się ceni na allegro

 

no to miałeś pecha. przez chwile był on dostępny u nas na forum


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.