Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem że jest napisany na tarczy,jednak nie jestem w stanie go odczytać, ale dziekuję za odpowiedź, jako eksponat przedstawia sobą wartość,ale nic po za tym, nie udało mi się odnaleść informacji na jego temat, tak czy inaczej dziekuję za odpowiedź.

 

Ten zegar prawdopodobnie pochodzi z lat 50-tych. Mam taki identyczny i został wyprodukowany w 1955 roku. Mam też drugi podobny pochodzący z roku 1956. Datę produkcji powinieneś mieć wybitą na mechanizmie - powinno tam być oznaczenie w formacie np. "2-56", co będzie oznaczało drugi kwartał 1956 roku . W przypadku tego zegara nawet nie musisz nic demontować aby podglądnąć mechanizm, bo denko jest przeźroczyste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym was prosić o pomoc w identyfikacji znalezionego dziś na strychu zegarka kieszonkowego. Strzelam, że korzenie ma gdzieś w ZSRR, nie mogę rozczytać napisu z tarczy, choć zegarek jest w stanie wizualnym bdb.

 

 

 

 

2012-12-12-21-34-23.jpg

 

2012-12-12-21-33-47.jpg

 

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia, a z jakich lat to już może inni koledzy powiedzą, tylko przydałoby się zapewne foto werku. Ciekawa tarcza :)

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia ,czyli Błyskawica z lat80,3602 na 18 kamieniach,popularna kieszonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde , nawet nie zdążyłem odpowiedzieć i już wszystko wiadomo . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

P.S Istnieje jakiś portal który zajmuje się skupowaniem takich zegarów? Na tym forum giełda dostępna od 50 postów, zostaje mi więc tylko allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia, a z jakich lat to już może inni koledzy powiedzą, tylko przydałoby się zapewne foto werku. Ciekawa tarcza :)

maoże ciekawa ale podlizna plasticzana!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia (Molnija) z lat 80 lub nawet 90. Mechanizm to 3602 lub jakaś odmiana jego. O Mołni możesz dużo poczytać były całe wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

P.S Istnieje jakiś portal który zajmuje się skupowaniem takich zegarów? Na tym forum giełda dostępna od 50 postów, zostaje mi więc tylko allegro?

Nie słyszałem o portalu , który zajmuje się skupowaniem zegarków , ale są portale na których możesz spróbować go sprzedać ( alle , ebay itp. ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się na świecie dzieje. Ktoś za taką Mołnię dał 130 złotych. Jakiś czas temu za to można było kupić Kristala lub Saljuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy się, że ktoś mocno przepłacił? :D Właśnie chciałem wystawiać go na allegro i nie wiem jakiej kwoty mogę oczekiwać? 50 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 powinieneś dostać. myślę że do 70 ale więcej to ktoś zdesperowany musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie ile może być wart taki zegarek - należał do mojego dziadka. Wybite jest na nim "AU", czyli jest pozłacany. Chcę go oddać do zegarmistrza, bo pełny obrót sekundnik robi w 38 sekund, ciekawe ile naprawa będzie kosztować ...

 

5e85c04a27fbdec9m.jpg 5e85c04a27fbdec9m.jpg 8e5394d9b966a26dm.jpg

78f5bb2697560fffm.jpg 79b52b012bcec7f4m.jpg b4cf372924f39cdam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym zegarku na forum ale przez pomyłkę wrzuciłem go w niewłaściwy temat. Nikt nie odpowiedział więc piszę jeszcze raz. Tym razem już w odpowiednim temacie :).

 

20121212069.jpg

 

Co prawda zdjęcie jakością nie powala ale myślę, że na jego podstawie ktoś może mi powiedzieć coś o tym zegarku. Na wszelkie kropki i inne cuda nie zwracajcie uwagi - uszkodzony aparat w telefonie a nic innego na chwilę obecną nie mam.

 

O zegarku wiem tyle, że pod deklem siedzi werk 2614.2h. Chciałbym się dowiedzieć w jakich latach mógł zostać wyprodukowany, czy werk, który w nim siedzi jest w miarę dobry czy może to jakiś złom i jak to jest w nim z datownikiem? Muszę kręcić wskazówkami żeby przestawić datę (na razie tak robiłem) czy może jest opcja szybkiej zmiany daty? Rozumiem, że wieczorem i w nocy lepiej daty nie przestawiać? I ostatnie pytanie, jaką ten werk ma (w przybliżeniu) rezerwę chodu? To mój trzeci mechaniczny rusek, jestem w tym temacie świeżakiem i stąd tyle pytań. Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.

 

Swoją drogą to ten zegarek chyba potrzebuje porządnego, skórzanego paska bo na tej bransolecie wygląda słabo. Grunt, że nie jest mocno zniszczony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prezesik25 na forum nie wycienia się zegarków, ogólnie wart jest mało, wpisz wostok na allegro i zobacz sam. Zegarek jest zapewne z lat 80 może końca 70-tych. Naprawa to pewnie z 50 zł z nowym szkłem. Minuta w 38 sekund to pewnie kwestia sklejonego włosa, ale i tak przyda mu się przegląd.

 

szkodnik655 - poljot jest z lat 80-tych może nawet samego początku 90-tych. Werk jest spoko, brzydki ale niezawodny jak na późnoruska. Szybkiej zmiany daty nie ma więc kręcisz od 20 do północy i z powrotem, tak zmieniasz datę. 20 i północ są w nocy więc inaczej tego nie zrobisz. Nie zmienia się daty w nocy gdy jest szybka zmiana daty, Rezerwę chodu znam tylko automatów z tej serii, a tu powinna być taka sama, a chodzą one sporo ponad 40 godzin więc bardzo długo, dłużej chodzi chyba tylko sława albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkiej zmiany daty nie ma więc kręcisz od 20 do północy i z powrotem

 

Nie uszkodzę mechanizmu cofając wskazówki? Gdzieś czytałem, że w mechanicznych zegarkach nie powinno się tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Dostałem w posiadanie złoty zegarek na łańcuszku z 1976r nie mam pojęcia ile taki zegarek jest wart i nawet nie mam pojęcia jakiej firmy bo wszystko jest napisane po Rosyjsku. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Zdjęcia poniżej

 

http://www.aukcjoner.pl/gallery/011713402-1.html#I1

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichy83 jest to zegarek o nazwie Nairi. Na forum nie wyceniamy zegarków ale jeśli jest ze złota to wart jest tyle co cena złomu złota a wg papierów waży 11,22 grama wiec sobie policz.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam proszę o info co to za zegarek Полет 30 камней . czy ktoś może pomoc mi znaleźć kopertę? w oryginale wyglądał jak na załączonym zdjęciu. u mnie ostały się tylko "wnętrzności" pozdrawiam

post-57663-0-19769200-1355497830_thumb.jpg

post-57663-0-88648600-1355497830_thumb.jpg

post-57663-0-82712600-1355497872_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtas.

Problem z tą kopertą jest taki, że jest ona wykonana ze złota próby 583. W związku z tym jej cena to ok 1200 - 1500 zł (licząc jako wartość złomu złota). Sam werk i tarcza w porównaniu do koperty nie jest wiele wart. Myślę że cena całego zegarka będzie tylko odrobinę większa niż samej koperty. Ostatnio widziałem ten zegarek na allegro chyba za ok. 2000. Ale nie obserwowałem i nie wiem czy znalazł kupca. Powodzenia w poszukiwaniach.

 

Jest teraz taki na alle razem ze złotą bransoletą:

http://allegro.pl/zloto-583-37-g-kultowy-sprawny-poljot-z-datow-i2854373695.html

Edytowane przez ridah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli próba jest 545 to gram złota 80 złotych choć dziś widziałem 90 a jeśli 3xx to ok 60 złotych. Mechanicznych zegarków nie uszkodzisz kręcąc do tyłu wskazówek no chyba że szybka zmiana daty jest, czasem chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.