Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny Liuks!rosyjska odpowiedz na Doxę Grafic,rzadko spotykany ale jest jeden na All,jakby go zreanimować to całkiem porządny zegar z lat70,sam bym chętnie takiego nabył..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś najwidoczniej próbował go myć. Nazwę zostawił tylko niemytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś najwidoczniej próbował go myć. Nazwę zostawił tylko niemytą.

Fajny Liuks!rosyjska odpowiedz na Doxę Grafic,rzadko spotykany ale jest jeden na All,jakby go zreanimować to całkiem porządny zegar z lat70,sam bym chętnie takiego nabył..

Dzieki nie wiedziałem jak sie to czyta na all znalazłem taki sam jak mój, mój jest dobry i z innymi wskazówkami moje oba mają takie same przypuszczam ze na all nie sa orginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem do dziadka taki zegarek. Wiem tylko, że jest to Mołnia ale nigdzie nie widziałem takiej drugiej. Możecie mi przybliżyć choć trochę historię tego zegarka? Dodam, że nie otwierałem go, gdyż zwyczajnie nie potrafię, a nie chcę tego robić na siłę, bo strasznie łatwo go porysować. Z góry dziękuję :)

 

20f3mm9.jpg

 

903y1w.jpg

 

rw1h6d.jpg

 

23w8en9.jpg

 

do08jn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko raz taka molnie na ebay i zeszła za dużą cenę.pewnie jest to jakaś nowsza ale rzadka wersja

 

edit

przeszperałem ebay i znalazłem

http://www.ebay.pl/i...=item4a9d6de6cf

http://www.ebay.pl/i...=item3f0e411d11

jest ich bardzo mało w porównaniu do klasycznych kopert molni (czy to zamykanych czy otwartych)

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem taki oto zegarek na prezent - nie mogę znaleźć podobnego, żeby porównać ceny - podejrzewam że dekiel nie jest oryginalny,

 

mam pytanie bo w ogóle sie na tym nie znam - czy to nie wstyd dać coś takiego komuś kto zna się trochę na zegarkach?

 

ciąg dalszy - zdjęcie środka czy można określić teraz dokładnie ten zegarek?

post-57910-0-82050500-1356353784_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam działający zegarek Molnija.

Proszę o informację jaką może mieć wartość i czego dotyczy sygnatura z tyłu zegarka?

1.jpg

1.jpg

Edytowane przez thomas1919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam na pierwszą cześć postawionego pytanie:

- tak ten zegarek posiada pewną wartość resztę patrz regulamin !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu w wolnym tłumaczeniu " Baśń o Uralu" pisze.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam na pierwszą cześć postawionego pytanie:

- tak ten zegarek posiada pewną wartość resztę patrz regulamin !

 

Z tyłu w wolnym tłumaczeniu " Baśń o Uralu" pisze.

 

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dowiedzieć się więcej na temat zegarka który posiadam. Wiem jedynie ze to Pobieda, czy ktos orientuje sie jaki to model i w jakich latach był on produkowany? Dziekuje za odpowiedzi :)post-58038-0-74218000-1356536235_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na przełom lat 80/90, w środku powinien cykać 2602 od ZIM-a.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) Dziwne, że w necie nie mogę znaleźć takiego samego drugiego, a może coś złe szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) Dziwne, że w necie nie mogę znaleźć takiego samego drugiego, a może coś złe szukam.

 

Chyba masz rację i troszkę słabo szukasz. ;) Ta Pobieda w niczym jej nie ujmując, jest na rynku dość pospolita, a jej tarcza jest po prostu jedną z licznych "twarzy" Pobiedy z lat 80/90 będącej efektem radosnej twórczości z tamtego okresu.

Popatrz na znany portal na "A" i tam znajdziesz wiele podobnych, a i na szanownym forum też kilka pewnie by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można określić teraz dokładnie...
nadal jednak ciężko zajrzeć do środka... tzn pod koło balansowe :) być może tam można byłoby dostrzec sygnaturę producenta.

piniaczek, tak na ogólny wygląd, to typowy mechanizm kaliber 2209 wostoka

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam Rakietę która jest jedyną pamiątką po moim nieżyjącym już ojcu. Porządkując z mamą jego rzeczy znalazłem ją, była w opłakanym stanie. Jakoś tam udało się mi ją doprowadzić do jako takiego stanu używalności. Zakładam ją tylko na wyjątkowe okazję od 5 lat miałem ją na reku 6 razy. Na swoim ślubie i w każdą Wigilie. Chciałbym się dowiedzieć co to za Rakieta, co to zaq nr. wybity na deklu. Nadmienie że szkiełko jest wykonane z plastiku. Z góry dziękuje za info. Pozdrawiam

post-58034-0-51496600-1356613142.jpg

post-58034-0-24966900-1356613149.jpg

post-58034-0-97890100-1356613158.jpg

post-58034-0-88798200-1356613171.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dość popularna Rakieta z mechanizmem serii 2609HA. Do niewątpliwych zalet tych zegarków należy zaliczyć solidność wykonania i związaną z nią bezawaryjność. Ponadto, nawet jeśli coś się przydarzy, to stosunkowo łatwo i tanio można taką Rakietę przywrócić do życia :) W Twoim zegarku zabiegiem, który należałoby wykonać w pierwszej kolejności jest wymiana szkiełka - taka operacja u dobrego zegarmistrza (nie-bateryjkarza) na pewno nie nadszarpnie budżetu. Natomiast możesz się zdziwić jak bardzo zegarek zyska na wyglądzie po wymianie szkiełka ;)

Jeżeli oryginalne szkiełko nie posiada pęknięć (a jedynie rysy), to można pokusić się o polerowanie, ale to dość pracochłonny zabieg wymagający ponadto odpowiedniej pasty i np. filcu.

Numer wybity na deklu to po prostu numer seryjny zegarka.

PS - bardzo fajnie, że z takim sentymentem traktujesz pamiątkę rodzinną :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo Ci wdzięczny za tak dokładne info o tej Rakiecie (dużo dla mnie znaczy). Powiem szczerze te szkiełko bylo niby wymieniane przez zegarmistrza - bylo w 3 częściach) po za tym miała wyrwane pokrętło a sprężyna to była rozciągnięta (po prostu drut) Niby"zegarmiustrzynia" to naprawiał wymieniał i wzioł ode mnie chyba jak pamietam około50PLN a ja się znam czy dużo czy mało czy dobrze to zrobił. Chciałbym ją doprowadzić tak do stanu jak najbardziej przypominajacego stan gdy ;podawał ją sprzedawca :) Czy znasz lub znacie taki zakład zegarmistrzowski godny zaufania najlepiej Szczecin a moze są takie gdzie można wysłać. Te info jest dla mnie bardzo cenne Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe naprawy i szkiełko zrobi ci każdy normalny zegarmistrz. Dałeś kiepskie zdjęcia więc trudno podpowiedzieć co można zrobić, żeby polepszyć wygląd zegarka. Kompleksowa renowacja to koszt od 350zł w górę. Można to zrobić u Głowackich w W-wie (drogo) Chronostar i Annpol w Łodzi, w Bydgoszczy, Poznaniu, Chyba Bielsku Białej i może w paru innych miejscach, Najbardziej pochlebne opinie na forum ma chyba Chronostar.

Na twoim miejscu zrobiłbym tylko to co niezbędne, żeby zegarek mógł funkcjonować normalnie. W końcu to pamiątka po ojcu i ma inną wartość. Nie musi błyszczeć nowością bo jeśli ma tylko błyszczeć to taniej będzie kupić egzemplarz w stanie NOS za pieniądze niższe niż koszt renowacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za szybką odp. Przekonaliście mnie robie tylko renowacje podstawową. Mam jeszcze jedno pytanie jak wyglądał orginalny pasek w tym modelu?? Są może jakieś foty orginału ? Gwarantuje Wam za mc fotki przed i po zrobione profesjonal tej Rakiety. Jeszcze raz WIELKIE DZIEKI !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno ostatnie z jakiego roku lub od do pochodzi ta Rakieta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.