Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to najlepszym rozwiązaniem bedzie nuż do masła. i powinno się go dać spokojnie wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się i nie było to trudne , niestety aparat jakim obecnie dysponuje ma zbyt małą rozdzielczość , żeby pokusić się o wstawienie tych zdjęć tu. Jak tylko zdobędę lepszy aparat to wrzucę jeszcze raz wszystkie zdjęcia i przypomnę temat.

Dzięki wszystkim za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Moja narzeczona widząc godziny spędzane przeze mnie na przeglądaniu tego forum :) postanowiła zrobić mi dość przyjemny prezent.

Mianowicie pod choinką znalazłem takie cudo :)xuafiy53nfa2.jpgZegarek jest w świetnym stanie , chodź podejrzewam że ma kilka ładnych lat. Oczywiście jest mechaniczny i wygląda mi na jakiegoś ruska :)

Znajdzie się ktoś kto powie mi coś więcej ?

Będę wdzięczny za wszelkie informację co to za zegarek i za jakiego okresu. Zastanawia mnie również motyw na tarczy ?

Dopiero zaczynam moją przygodę z zegarkami więc będę wdzięczny za wszelkie informację .

Pozdrawiam : Piotr

 

jest to Rakieta i jakiś czas temu była ona na allegro i fotka zapewne z tamtad pochodzi. sławny zbieracz Rakiet ma odrobinę inna wersje http://fotki.yandex.ru/users/asasin0611/view/206972?page=13


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że była na allegro bo z stamtąd ją kupiła :) , ( znalazłem w jej komentarzach :) )

Nie mniej jednak w opisie allegro było tylko , że to rakieta ale nic więcej.

Na zegarku nie ma żadnych napisów , na deklu znajduje się jedynie liczba 765. Cena jaką zapłaciła moim zdaniem też nie była zbyt wysoka , a zegarek strasznie mi się spodobał. Jest w doskonałym stanie i jest dość dokładny.

Wrzucę jeszcze kiedyś zdjęcie mechanizmu chodź podejrzewam, że to nic nadzwyczajnego .

Edytowane przez Franek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie jestem ciekawy informacji o tym zegarku ZIM:

 

2885243438_1.jpg

 

2885243438.jpg

 

Jakie roczniki produkcji, jak z dokladnoscia werka, czy jest to ciekawy zegarek, czy "zwykly" dostepny wszedzie rusek? Gdzie mozna poczytac o fabryce ZIM?

 

Dziekuej za wszystkie ciekawe info, jestem chlonny wiedzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zim to najbardziej budżetowa radziecka marka,werki od pobiedy uproszczone na maksa,fabryka to był ostatni etap dla linii produkcyjnych i zsyłka dla "niepokornych" ;) .Moim zdaniem pomijając najwcześniejsze pobiedy nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ZiMów intersujące są tylko te przenajwczesniejsze oraz NOS (ale prawdziwe NOS). Niekiedy sa to niskiej klasy, być może, ale bardzo ładne zegarki. Zależy co się zbiera - jeśli stawiamy na małą kolekcję rzadkich zegarków, to na pewno żaden zim, moze poza Pabiedą 1-51 i oczywiście wczesnymi kieszonkami w ładnych statach, sie nie załapie. Ale jeśli chcemy mieć kolekcję ślicznych NOSów, to ZiMy jak najbardziej tez się nadadzą :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, moje poszukiwania w takim razie sie zawezają :) Jeszcze jedno pytanie, jakie lata produkcji dla tego Zima?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie bo to totalny składak,werk i koperta to chyba przełom 50 i 60,balans i tarcza 70/80.Odpuść tego dziada bo to pięciu złotych nie jest warte,jeśli miał bym coś doradzić to polecam Kamy,za śmieszne pieniądze można kupić zegarki bez porównania lepsze i ładniejsze.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy ze zdobieniami produkowano w ZiM względnie długo, wiec możliwe, że zegarek jest "dobry", z wymienionym balansem (+ mostek oczywiście). Co nie zmienia faktu, że przez swój dość mizerny stan nie jest wcale interesujący. Taki - naprawdę, tylko idealne są godne uwagi :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazlem ostatnio w szafce w mieszkaniu do którego sie wprowadzilem taki o to zegar.

th_DSC-0024_1357464975.jpg

 

th_DSC-0025_1357465106.jpg

 

Powiedzcie mi cos na jego temat i oczywiscie czy posiada jakąś wartość.

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz tak pisze o tych zegarkach to przypamnialo mi sie o jeszcze dwoch ktore mam po pradziadkach. Na jednym nie widac nic przez szybkie zrobila sie nie przeźroczysta, ale ma taki znaczek na pasku :

 

http://jpghost.pl/DSC-0007[1]_1357496633/

 

i taki damski :

 

http://jpghost.pl/DSC-0011[1]_1357496810/

 

http://jpghost.pl/DSC-0013[1]_1357496865/

 

dzieki

 

 

ps. skopiujcie caly link i wklejcie w przegladarke mi cos nie idze tu wstawienie tych fot ...

Edytowane przez prorock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w posiadaniu takiego oto Pocket Watch-a wiem ze jest to Mołnia

ale chciałbym się o nim troszkę więcej dowiedzieć

 

 

p07011311080002.jpg

 

 

 

 

p07011311030001.jpg

 

 

 

 

p07011310550001.jpg

 

 

 

 

p07011311070002.jpg

 

 

p07011311070001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"późna" kryta mołnija z "surowym" ale starym i niezawodnym werkiem wykonana zapewne na spec.zamówienie jakiegoś kombinatu z Krasnojarska produkującego kombajny z okazji jego 50-cio letniego jubileuszu przeniesienia fabryki z zagrożonego inwazją Hitlerka ...Doniecka??

 

Szperajcie ...a znajdziecie!

na przykład tutaj -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58732-molnia-czczz-1950r/

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłaszam się z taką Mołnią ;)

post-54988-0-62261500-1357576413_thumb.jpg

post-54988-0-20955000-1357576497_thumb.jpg

post-54988-0-81704800-1357576524_thumb.jpg

post-54988-0-94026300-1357576551_thumb.jpg

 

Nabyłem zegarek trochę przypadkiem, bo do tej pory nie interesowałem się kieszonkami/pasówkami. Trochę poszperałem po forum, parę rzeczy już wiem o tym zegarku. Ale zastanawia mnie jeszcze np. czy wszystko wygląda na oryginalne, dlaczego jest logo cz2z a nie czczz, tarcza pospolita, czy nie koniecznie.

Czy ten sposób wykonania pasówki to robota rzemieślnicza?

Będę wdzięczny za wszelkie info.

ps. dopiero teraz wiem co niektórzy mieli na myśli pisząc o o miłym dla uszu "cykaniu" Mołni. Ten dźwięk jest jak dzwon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj drugie zdjęcie bo nie chce mi przyjąć zdjęć w jednym poście..masakra jakaś :blink:

Wśrodku znalezłem uszczelnienie, było to dla mnie zaskoczenie jak na taki zegarek

post-58293-0-13378400-1357650701_thumb.jpg

W końcu Wszyscy się tutaj chwalą więc mam nadzieję, że to znalezisko nie okaże sie aż tak beznadziejne hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wostczek. Zachowany w dobrym stanie. W wielu zegarkach było uszczelnienie niestety często wyjmowane bo gwint się wykruszał(wyrabiał) i ciężko było zakręcić dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Ja pierwszy raz odkrecałem dekielek tylko na potrzeby tego zdjęcia. Kupiłem go zupełnie przez przypadek bo tak naprawde chciałem kupić Poljot'a ale niezdążyłem wiec kupiłem go za naprawde ''grosze''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wostczek. Zachowany w dobrym stanie. W wielu zegarkach było uszczelnienie niestety często wyjmowane bo gwint się wykruszał(wyrabiał) i ciężko było zakręcić dekiel.

 

Tia... zdecudowanie lepsze (acz pewnie droższe w produkcji) sa dekle wkręcane w kopertę. Takie dekle przykręcane pierścieniem mają właśnie wadę w postaci częsot dość dramatycznego scierania się tej akurat części koperty, w której akurat znajduje się gwint.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest radziecki :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.