Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dobrą mam pamięć :D , a co do urody Pobied to własnie ich mam najwięcej, strasznie mi się podobają zarówno werki jak i tarcze są, cudeńka :wub: , ale tu już wchodzimy w kwestie gustów. :)

 

Pobied które Ci się podobają było tyle, że masz spokojnie kilka lat na ich wyszukanie we wszystkich wersjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z zegarkami więc liczę na dozę wyrozumiałości.

Prosiłbym o ocenę tych oto dwóch "garniturowców". Czy to są składaki? Jaka może być ich realna kwota? Spotkałem się z opinią forumowicza, że Łucz był co nie co "kombinowany". Generalnie mogę przeznaczyć na zakup 200/220 zł. Oto linki:

 

1) Poljot

http://allegro.pl/zlocony-poljot-de-luxe-23-jewels-lata-60-te-ideal-i3089204352.html

 

2) Łucz

http://allegro.pl/zlocony-lucz-de-luxe-23-jewels-lata-60-te-unikat-i3089167338.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś coś wywnioskować ze zdjęć odnośnie werka? Bo np werk od Łucza był podobno za mocno polerowany i aż napisy stały się nieczytelne (+ dodatkowo także szkiełko jest nieoryginalne). Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów dowiedziałem się także, że Łucz nie pochodzi z 60 lecz z lat 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki są oryginalne, tylko jak whb napisał, ktoś wymienił szkła i się nie postarał. Oczywiste jest że stare szkiełko mogło już spękać i wymagać wymiany, ale dobry zegarmistrz wie jak je dopasować, zwłaszcza że te zegarki są bardzo cienkie i brzydko wyglądają do nich nie przetoczone szkiełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co to za model zegarka Łucz?

 

Луч

 

na tyle jest wyryte 863, kiedyś jak kupowałem, podobno miałbyć srebrny, ale takiej próby nie ma

 

zdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykły kwarcowy łucz wyprodukowany w rosji. numer to pewnie jakaś seria. Zegarek nie jest srebrny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż niebawem dotrze mój nowy wymarzony zegar. Napiszcie proszę co sądzicie o tym mechaniźmie?

Jest to poljot 2623. Prosze także o słówko na temat mojego kolejnego arcydzieła :-)post-19054-0-43576500-1363765110_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż werk ! bo to moze być łucz lub rakieta lub jeszcze co innego


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na werku nic nie jest napisane a nie moge tego otworzyć

Edytowane przez supakila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wiecie moze co to za zegarek

Duża damska Zaria z lat 80` - generalnie poszukiwany model występujący w kilku odmianach tarczy Cliper/Sekonda itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile mógłbym za do dostać i gdzie najlepiej się udać z takim zegarkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 2,5 do 3 tys zl


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Sa to typowe zegareczki z lat '80. Poljot 2609 H i Zaria ( Wiosna ) 2009,1.

Pamietam, ze doswc ciekawe jak na tamte warunki. Mozna je dosc precyzyjie wyregulowac.

Sama naprawa gruntowna to nie wielki wydatek o ile chodzi o naprawe samych mechanizmow ( ok 30zl ).

Jesli chcesz je odnowic z zewnatrz, to juz jakis konkrety zaklad. Nie wszyscy "bawia" sie w renowacje takich kopert, tarcz etc.

Pozdrawiam

zaria to wiosna? po arabsku? bo po rosyjsku to świt Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 2,5 do 3 tys zl

Ja bym za niego żądał ok 3,5k złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już to gdzie takie cacko sprzedać ?

kolego, żartują z ciebie, tu się zegarków nie wycenia, poszukaj w necie takiego i będziesz wiedział jakie są ceny. A stara zasada ekonomi mówi, że przedmiot tyle jest warty, ile ktoś zechce zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Co sądzicie o takim zegareczku?

 

Należy do mojej ojca i chciałbym dowiedzieć się paru szczegółów:

 

- wasze zdanie na temat tego modelu

- opinię na temat jakości mechanizmu

- przybliżony okres z którego pochodzi

- i najważniejsze czy posiada szybką zmianę daty?, po naciśnięciu przycisku powyżej koronki zmienia się dzień miesiąca, przy normalnym kręceniu koronką zmienia się dzień tygodnia, nie można jednak szybko go zmieniać (raz za razem poprzez cofanie się przy godzinie 24.00, tak jak w zegarkach z pojedynczym datownikiem), tak ma być, czy coś się zespuło?

post-59829-0-40389200-1364054973_thumb.jpg

post-59829-0-78480800-1364054980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Na początku chciałbym się przywitać. Mam na imię Tomek. Jestem nowy więc proszę o nie usuwanie posta. Ew. przeniesienie go w inne miejsce :)

Chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek na temat zegarka KAMA. Zdjęcia poniżej. Przepraszam za jakość robione telefonem.

 

Pozdrawiam Tomek.

post-60853-0-64544700-1364056558_thumb.jpeg

post-60853-0-92467200-1364056564_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Na początku chciałbym się przywitać. Mam na imię Tomek. Jestem nowy więc proszę o nie usuwanie posta. Ew. przeniesienie go w inne miejsce :)

Chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek na temat zegarka KAMA (cena, jaki rocznik?) Zdjęcia poniżej. Przepraszam za jakość robione telefonem.

 

Pozdrawiam Tomek.

 

post-60853-0-92467200-1364056564_thumb.jpeg

 

post-60853-0-64544700-1364056558_thumb.jpeg

Edytowane przez Tomal_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Na wstępnie zaznaczę, że dopiero zaczynam przygodę z zegarkami i proszę kolegów forumowiczów o identyfikację i napisanie wszystkiego co można wyczytać z tych zdjęć na temat tego oto zegarka który dostałem od dziadka.

 

DSC_0289.JPGDSC_0287.JPG

Edytowane przez sierzput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Na początku chciałbym się przywitać. Mam na imię Tomek. Jestem nowy więc proszę o nie usuwanie posta. Ew. przeniesienie go w inne miejsce :)

Chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek na temat zegarka KAMA. Zdjęcia poniżej. Przepraszam za jakość robione telefonem.

 

Pozdrawiam Tomek.

 

model z lat pięćdziesiątych wytwarzany przez rosyjską fabrykę "Wostok" istniejącą do dziś ...oparty na klasycznej Pobiedzie czyli mechanizmie unitaso-podobnym. Mam taki sam i był to mój pierwszy zegarek ...

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model z lat pięćdziesiątych wytwarzany przez rosyjską fabrykę "Wostok" istniejącą do dziś ...oparty na klasycznej Pobiedzie czyli mechanizmie unitaso-podobnym. Mam taki sam i był to mój pierwszy zegarek ...

 

P.

 

Jest to również mój pierwszy zegarek, kto wie czy nie pierwszy z wielu zobaczymy czy będzie mi się to podobało. Kupiłem go z myślą o renowacji i zatrzymania go dla siebie. Kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomal_3 - ta twoja Kama najpewniej pochodzi ze wczesnych lat 60-tych. Wyprodukowano ją w zakładach Wostok w Czystopolu. Bardzo porządny zegarek, w wersji z systemem przeciwstrząsowym (większość kam go nie ma). Zegarków się na forum nie wycenia, zobacz na allegro. Kamy to niezbyt drogie zegarki ale ten twój jest bardzo ładny, większość spotykanych jest strasznie zniszczona.

 

Sierzput - to Pobieda z 1 kwartału 1957 roku. Werk to legendarny K-26 w wersji z dużą sekundą bez systemu przeciwstrząsowego. (wersję z małą sekundą masz powyżej w Kamie). Zegarek pochodzi z 1 moskiewskiej fabryki zegarków (później poljot), a więc pierwszego producenta zegarków na tym mechanizmie. Pobiedy robiono od końcówki lat 40-tych (może z 1949-go?), to pierwszy nowoczesny radziecki zegarek, werk zrobiono na licencji francuskiej firmy LiP. Fajny oldtimer wart odratowania. Jeśli ma być w oryginale, to bym w niej tylko koronkę wymienił +przegląd i szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.