Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o id. zegarków i jeżeli znają Państwo jakieś linki abym mogła sprawdzić sobie ich ceny to bym poprosiła,z góry dziękuję i pozdrawiam

post-62266-0-31670400-1368652061_thumb.jpg

post-62266-0-74815400-1368652062_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o id. zegarków i jeżeli znają Państwo jakieś linki abym mogła sprawdzić sobie ich ceny to bym poprosiła,z góry dziękuję i pozdrawiam

post-62266-0-40036600-1368652231_thumb.jpg

post-62266-0-63409800-1368652233_thumb.jpg

post-62266-0-57122100-1368652235_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienkuję wszystkim i sorki to moje pierwsze posty i trochę się pogubiłam,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Raul 78 jeśli zadasz pytanie pt "ile jest warte" to wlasnie dostaniesz tu trzy typy odpowiedzi 1 czytaj regulamin 2 wystaw lub szukaj na allegro 3 nikt nie odpowie jeśli zapytasz o markę , datowanie lub rzadkość występowania to chętnie pomożemy
ok.więc zapytam jakie jest datowanie i czy rzadko występują ,tego złoconego nie mogę znajść,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostał mi się wczoraj moja prośba o opinię.Na werku ma 3-55 dziwnie dobry stan tarczy i wskazówek a dekiel wydaje się za wysoki.

 

 

 

p5160527.jpgp5160528.jpgp5160529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa ponownie chciałabym zapytać jeszcze o ten zegarek Łucz damski czy jest to jakiś rzadki okaz i z jakich lat pochodzi , w internecie szukałam i nie mogę z najść takiego. To co wiem jedynie od zegarmistrza że jest pozłacany,prosiłabym o jakieś większe informacje na jego temat, z góry Państwu dziękuję i pozdrawiam

post-62266-0-86522700-1368681750_thumb.jpg

post-62266-0-31794300-1368681752_thumb.jpg

post-62266-0-61607200-1368681753_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostał mi się wczoraj moja prośba o opinię.Na werku ma 3-55 dziwnie dobry stan tarczy i wskazówek a dekiel wydaje się za wysoki.

 

Sportiwny jest z 3 kwartału 55r.

Dekiel jest prawidłowy, model z tą tarczą widywałem i innymi wskazówkami - całe złote, bez lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie: Jaki mechanizm jest w tych Limuzynach? Vostok Europe Gaz-14 Limouzine 2426-5609060 post-47356-0-48067000-1368704991.jpg Zastanawiam się czy są takie z japońskim mechanizmem NH25A?

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za moje nerwy wczorajsze,człowiek ma prawo popełniac błędy i naprawiać je prawda???

Może zaczniemy od początku.

Mam RAKIETĘ (Tak sądze mechanizm rakiety na99%)numer na mechanizmnie 2628.H z pełnym datownikiem itd z resztą zobaczycie sami numer wybiny na zamknięciu mechanizmu to 498008oryginalna branzoleta chodzi sprawny napewno wymaga czyszczenia i naoliwienia.

Przepraszam za jakośc zdjęć ale niestety nie mam innej mozliwości wykonania w lepszej jakości.

20130515164251.th.jpgwersja normalna wyglądała tak (tak myślę)12163282614511084.th.jpg

mój ma na tarczy gwiazdę sowiecką sierp i młot oraz twarz Lenina i tak jest markowany na tarczy jako "Ленин"

 

 

Chodzi mi właściwie o więcej informacji na temat tego zegarka napewno wyprodukowany był w latach 80tych XXwieku albo koniec 70tych z powodu roku rozpoczynającego kalendarz na tarczy,ale reszta jest mi niewiadoma.

Od razu inforumuję że ja nie che sprzedawać żadnego z moich zegarków a napewno juz nie tego jest to ulubieniec z mojej małej kolekcji;)

Chodzi mi mniej więcej o kreślenie wartości tego zegarka a wartość to nie sa tylko pieniądze wylicytowane na allegro wartośc to jest informacja np w jakiej ilości sztuk zostal wyprodukowany,ile kamieni ma mechanizm jakiej jakości jest mechanizm oraz czy dany model przedstawiony ma jakaś wartośc kolekcjonerska i może ktoś jest w stanie określić czy był w seryjnej sprzedaży czy nie jaka była jego cena jak był w sprzedaży i ile może mniej więcej kosztować dzisiaj,podkreślam ja go nie che sprzedawać ja szukam tylko informacji na jego temat.

Z góry dziękuję za zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nie potrafię znaleźć takie samego jak mój zegarka nigdzie w sieci ani na portalach aukcyjnych ani żadna wyszukiwarka nie odnajduję a wpisywałem już rożne komendy,kiedyś ktoś powiedział że jak czegoś nie ma w sieci to nie istnieje a mój jest materialny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj znowu Raul78 :)

Ten model rakiety produkowany jest od 1985r.

Mechanizm to 2628 na19 kamieniach.

Dużo o tym zegarku dowiesz się stąd:

http://www.sadcom.com/pins/orient.htm

Kto, kiedy i dlaczego tak go przyozdobił nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na angielskim ebayu kilka sztuk nowych w takim ale zwykłe tarcze albo jakies z widokiem rakiety(jak dla mnie wygląda tandetnie ale kwestia gustu)http://www.ebay.co.uk/itm/MILITARY-Russian-USSR-mechanical-airforce-watch-Rocket-Air-Army-76-CCCP-/330904248864?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4d0b6e2220

No właśnie cały czas nasuwa mi sie pytanie dlaczego otrzymał taka tarczę i ile takich zegarków z taka tarczą wyszło z tego co czytałem w sieci to ruscy lubili wypuszczać takie okolicznościowe serie i nie malo taki serii było nie do zakupu ale w ramach jakiejś nagrody czy czegoś takiego dla członków partii pracowników rozsyłane po całym bloku komunistycznym,a ten od kogo był ten zegarek niestety już nie powie skąd go miał a szkoda bo poznał bym historię tego zegarka,bo wydaje mi się że ciekawa powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze cos mi nie pasuje skoro rozpoczęli produkcję tych zegarków od 1985roku jak podaje ta stronka to nie wiem dlaczego kalendarz na moim rozpoczyna się od roku 1980( a kończy na 2000) Dużó pytan a nie znam odpowiedzi hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wieczny" kalendarz działał przez 20 lat i dlatego rok początkowy jest od pełnej dziesiątki.

To analogicznie jest w Orientach z takim kalendarzem, są produkowane do dzisiaj i prawdopodobnie to ten model zainspirował radzieckich konstroktorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul78 niestety na zdjęciu nie mogę odczytać co jest napisane pod Leninem , możesz napisać ? Być może to byłaby jakaś wskazówka , która pomogłaby coś ustalić w sprawie tego zegarka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod leninem nie ma nic napisane na dole tylko są skróty literowe miesięcy,lupę wiozłem i oglądam i nic niewiedzę żadnego napisu cały czas szukam w necie żadnych informacji wskazówek niczego już mi ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Lenin jest zawsze żywy,

Lenin jest zawsze z wami

W smutku, w radości i nadziei...."

"...Lenin, w tobie i we mnie!

I na wieki!...'

No i chyba już tak zostanie z tym moim zegarkiem jak w tych słowach które pozwoliłem sobie przetłumaczyć.

Szkoda a myślałem że coś więcej się uda mi dowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenin.

Jak ważna to postać dla ludzi radzieckich niech uzmysłowi ta historia:

Ojciec znajomego za czasów CCCP był służbowo w Związku Radzieckim.

Dostał w prezencie dwa gipsowe popiersia Lenina, ale nie zamierzał ich zabierać do kraju i zostawił je w hotelowym pokoju.

Jakież jego było zdumienie, kiedy na lotnisku odszukali go milicjańci i wręczyli mu

popiersia mówiąć:

"Towariszcz wy zabyli"

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rakiety z Leninem to czasem pojawia się ona na Ebayu .

pojawiają się tez inne zegarki z tym motywem http://www.ebay.pl/itm/Raketa-24h-Lenin-Russische-Taschenuhr-/171038538257?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item27d2b0fa11

jak i taki sam motyw można znaleźć w osławionej już kolekcji rakiet

http://fotki.yandex.ru/users/asasin0611/view/583601?page=46

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na angielskim ebayu kilka sztuk nowych w takim ale zwykłe tarcze albo jakies z widokiem rakiety(jak dla mnie wygląda tandetnie ale kwestia gustu)http://www.ebay.co.uk/itm/MILITARY-Russian-USSR-mechanical-airforce-watch-Rocket-Air-Army-76-CCCP-/330904248864?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item4d0b6e2220

No właśnie cały czas nasuwa mi sie pytanie dlaczego otrzymał taka tarczę i ile takich zegarków z taka tarczą wyszło z tego co czytałem w sieci to ruscy lubili wypuszczać takie okolicznościowe serie i nie malo taki serii było nie do zakupu ale w ramach jakiejś nagrody czy czegoś takiego dla członków partii pracowników rozsyłane po całym bloku komunistycznym,a ten od kogo był ten zegarek niestety już nie powie skąd go miał a szkoda bo poznał bym historię tego zegarka,bo wydaje mi się że ciekawa powinna być.

Możesz podać żródło gdzie wyczytałeś w necie że to mogła być forma nagrody dla członków partii?

Moim zdaniem jest to zwykła Rakieta z wątkiem "propagandowym" jakich jest wiele. Tyle że Lenin w temacie a nie np. sierp i młot itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Rakete kieszonkową i chciałbym, żebyście mi ją wycenili. Z tego co się dowiedziałem u zegarmistrza, jest ona prawdopodobnie trochę starsza i pochodzi z edycji limitowanej. Na jej tyle widnieje żaglowiec.

http://tinypic.com/r/dzgx8w/5

http://tinypic.com/r/x9kw1/5

Zegarek nie jest na chodzie i nie posiada szybki. Zegarmistrz koszt naprawy wycenił na około 150zł. A ile może być wart w takim stanie w jakim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.