Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

no na allego szukałem, a o ebayu rzeczywiście zapomniałem, dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś tą aukcję , o której napisałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, poszło za 400 euro, to daje juz jakies pojęcie o wartości tego zegarka, dziękuję bardzo za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co , a jeżeli chodzi wycenę na forum , to naprawdę staramy się tego nie robić . Mam nadzieję , że jednak zachowasz zegarek i wkrótce załapiesz bakcyla i zaczniesz kolekcjonować zegarki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to właściwie jest? że sowiecka radosna twórczość olimpijska, to widzę, ale chodzi mi o markę i model.

aukcja: Alle_zagadka

post-59254-0-16163100-1369398583_thumb.jpg

post-59254-0-46191300-1369398596_thumb.jpg

Edytowane przez Markd

Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to właściwie jest?

aukcja: Alle_zagadka

Toż to Wostok "olimpijski" - seria z okazji olimpiady w Moskwie w 1980 r. Co jakiś czas pojawia się na alle np, tu czy tu

Tu jego zdjęcie z googla w normalnym stanie.

1.jpg?screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa....

Otworzyła mi się klapka.

Już wszystko wiem.


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich jako nowy użytkownik. Mam do Was - znawców tematu prośbę. Otóż wszedłem w posiadanie odziedziczonego po dziadku zegarka CCCP. Kompletnie nie znam się na zegarkach stąd prośba i pytanie co to za zegarek i jak o niego dbać aby nie zrobić mu krzywdy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia cudeńka:)

wp20130525003.jpg

 

wp20130525004.jpg

 

wp20130525007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny jest wiec dbaj o niego bardzo dobrze . koperta i dekiel w całości wykonana ze zlota. zegarek to "Lucz" o mechanizmie 2209 na 23 kamnieniach http://www.ranfft.de...2uswk&Luch_2209 . oddaj go do pewnego i polecanego zegarmistrza na przegląd i smarowanie . tu zapytaj o niego http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32882-debata-o-zegarmistrzach/

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Zadałęm już pytanie dotyczące zegarmistrza który jest godzien uwagi. Mam nadzieję ,że w moim mieście - Kielcach jakiś się znajdzie. W międzyczasie dokupiłem pasek i tak się prezentuje Lucz:

 

wp20130526003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...;-))

 

Wszedłem w posiadanie zegarka jako,pamiątki rodzinnej... Proszę o odpowiedź jaki mechanizm tyka w owym egzemplarzu oraz z jakiego okresu moze pochodzić... Widnieje napis o "wyprodukowaniu" w CCCP... Wostok na 18 kamieniach.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz...

post-41428-0-57035200-1369600660_thumb.jpg

Edytowane przez Automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...;-))

 

Wszedłem w posiadanie zegarka jako,pamiątki rodzinnej... Proszę o odpowiedź jaki mechanizm tyka w owym egzemplarzu oraz z jakiego okresu moze pochodzić... Widnieje napis o "wyprodukowaniu" w CCCP... Wostok na 18 kamieniach.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz...

Tyka w nim 2214 Wostoka. Najpewniej pochodzi z lat 80-tych. Między uszami powinien mieć wybitą grubość złocenia w mikronach. Jeśli pochodzi późnych z lat 80-tych lub 90-tych będzie miał zapewne AU5. Jakby był AU 10 to może to sam początek 80-tych. Jeśli natomiast jest jeszcze starszy, bo w sumie też może, to powinien mieć jeszcze w miarę ładną wersję mechanizmu z gwiazdkami i fazowanym brzegiem...

 

Ładny kolor tarczy ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź kwisatzhaderach...

 

Zamierzam oddać go na przegląd więc postaram sie zrobić jakieś szybkie fotki mechanizmu, bo jest realne prawdopodobieństwo, że moze pochodzić z lat wcześniejszych...;-))

 

A moze znasz jakiś fajny link do poczytania sobie nt. owego mechanizmu tylko oszczędź mi "wuja Google"..;-) Chcę wiedzieć wiecej o tym mechanizmie jak i jego historii stosowaniu....rodzinie itp Czy to jest może "in house"? A moze piękna kopia jakiejś ETY...?

 

Kolor w realu bajeczny...

 

Jestem w szoku stanem zegarka i lumenu na wskazówkach.... Widziałem dużo młodsze "lepsze" marki z "wypaloną" luminovą czy jak to sie wtedy nazywało..;-))

 

Będę wdzięczny za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 2214 to chyba ich własny werk. Wostoka raczej ominęła epoka kopiowania bezczelnie szwajcarów (bo robili wtedy jeszcze wariacje na temat pobiedy). Klony rossiji, kirowa i vesny można znaleźć w... atlanticach (ach Ci podróbkarze z A.S.'a), ale czegoś podobnego do wostoka nie widziałem (ale niewiele w sumie widziałem).

 

Werk chyba jest całkiem niezły, mam dwa zegarki z tym mechanizmem (jeden ładny, drugi... późny) i jakoś żyją. Topowymi zegarkami pod, które stworzono ten werk były garniturowe Miry na 2209 (wersja bez daty i wtedy jeszcze zawsze z gwiazdeczkami).

 

Na forum znajdziesz gdzieś informację kiedy go wprowadzono, ale były to chyba późne lata 60-te. Powstały wtedy 3 małe werki oznaczone 2209, cieniutki złocony poljot de luxe, dziwaczna odwrócona rakieta i najzwyklejszy z nich wostok. De luxiak jest delikatny, rakieta podobno jeszcze bardziej, a wostok sprawdzał się nie tylko w garniturowych mirach ale i w starych amfibiach więc musiał być dobry ;)

 

Ps. we wskazówkach to nie jest przypadkiem zwykła biała farba? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki raczej nie pochodzą z wostoka , ja stawiał bym na wskazówki z rakiety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu wostok w takiej kopercie ma takie szerokie wskazówki - tylko że złote. A tu jeśli mnie wzrok nie myli są srebrne. I w katalogach nie spotkałem sie z taka tarczą w tej kopercie. Zobacz tu:

https://plus.google....239036073221216

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. we wskazówkach to nie jest przypadkiem zwykła biała farba? :P

 

 

Tak wskazówki mają, niestety białą farbę...

 

Wcześniej w tym wątku podano informacje, że miedzy uszami bedzie oznaczenie AU10 lub AU5...

 

Sprawdziłem, więc miedzy uszami jest oznaczenie AU5 co mozna sadzić, iż zegarek pochodzi z lat 80 max rok 90ty z uwagi na maksymalny rok w jakim mógł być kupiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki raczej nie pochodzą z wostoka , ja stawiał bym na wskazówki z rakiety...

 

Nie jestem znawcą w tej materii ale wydaje mi się, że powinien być oryginalny i bez jakichkolwiek przeróbek... Po Dziadku zegarkiem nikt się nie interesował aż do chwili obecnej gdy przypadkiem na niego natrafilem... Od 1991r leżał w szufladzie i po nakreceniu "chodzi" jak złoto...;-)

 

Nie sprawdzałem jaka jest jego dokładność ale jakby kogoś to zainteresowało to dam znać... Z jaką dokładnością tyka 2214...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu wostok w takiej kopercie ma takie szerokie wskazówki - tylko że złote. A tu jeśli mnie wzrok nie myli są srebrne. I w katalogach nie spotkałem sie z taka tarczą w tej kopercie. Zobacz tu:

https://plus.google....239036073221216

 

Mógłbyś mi przesłać ponownie owy link lub po prostu owy katalog?

 

Wskazówki są srebrne, na mój gust szerokie, na połysk z białą farbą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc w kwestii mojej pamiątki po dziadku

 

http://rtk.org.pl/au/wostok1.png

http://rtk.org.pl/au/wostok0.png

 

Zegarek po dziadku - bezcenny dla mnie więc nie pytam o wartość, ale o dane techniczne, rok produkcji itp. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Naprawiony i po renowacji koperty i szkiełka. Tarcza została w oryginale.

 

Dzięki za info.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Witam wszystkich i proszę o pomoc w kwestii mojej pamiątki po dziadku

 

http://rtk.org.pl/au/wostok1.png

http://rtk.org.pl/au/wostok0.png

 

Zegarek po dziadku - bezcenny dla mnie więc nie pytam o wartość, ale o dane techniczne, rok produkcji itp. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Naprawiony i po renowacji koperty i szkiełka. Tarcza została w oryginale.

 

Dzięki za info.

 

Wostok na mechanizmie 2605, lata 70-te (występuje w katalogu z 1976r).

Koperta - chrom, dekiel - nierdzewka, wskazówki złocone.

 

Bardzo fajny, niech sie nosi. Tym bardziej, że to rodzinna pamiątka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok na mechanizmie 2605, lata 70-te (występuje w katalogu z 1976r).

Koperta - chrom, dekiel - nierdzewka, wskazówki złocone.

 

Bardzo fajny, niech sie nosi. Tym bardziej, że to rodzinna pamiątka

 

Dziękuję za szybką odpowiedź.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wostok na mechanizmie 2605, lata 70-te (występuje w katalogu z 1976r).

Koperta - chrom, dekiel - nierdzewka, wskazówki złocone.

 

Bardzo fajny, niech sie nosi. Tym bardziej, że to rodzinna pamiątka

 

Dekiel w oryginale to nierdzewka, ale tutaj mi wygląda na pochromowany.

Ale zegarek rzeczywiście fjny, sam mam kilka takich pamiątek po znajomych, sąsiadach i rodzinie i zajmują honorowe miejsca w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dekiel w oryginale to nierdzewka, ale tutaj mi wygląda na pochromowany.

...

 

Nie sądzę. Wg mnie raczej był mocno porysowany i ktoś przedobrzył z polerką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.