Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Tak, nr 2 to wiesna i wydaje się w ładnym stanie. Glashutte spezimatic to automat z DDR na 26 kamkeniach i jest to bardzo fajny zegark, najciekawszy z pokazanych. Slava i pobieda to polularne zegarki.

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Dziś z rana bliżej przyjrzałem się zegarkom i poszperałem w necie. Wiesna też działa, co mnie bardzo ucieszyło. Ten zegarek najbardziej mi się podoba. Poszperałem trochę na forum za tym zegarkiem, znalazłem na szybko dwa tematy:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56093-vesna-eksportowa-jaki-mechanizm-i-koperta/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143060-plaskate-zarje-2015-automat/

Przedstawione tam zegarki mają napis na tarczy VESNA, a na moim jest napis cyrylicą. 

Glashutte na aukcjach stoi po ok 250-300 zł, mój egzemplarz jest wyjątkowy. Dziadek dostał odznaczenie za 25 lat pracy w górnictwie. Z tej okazji otrzymał również ten zegarek, a na dekielku znajduje się wygrawerowany symbol z tej okazji.

post-98781-0-10569600-1503814604_thumb.jpg

post-98781-0-03474200-1503814776.jpg

Guby były częstą nagrodą za lata pracy w górnictwie i nie podnosi to wartości. Ale na pewno to fajna pamiątka po dziadku

Dobry majster wymieni Ci szkiełko, lekko przepoleruje kopertę, zrobi konserwację mechanizmu i będzie super zegarek. Wszystko w stówce powinno się zmieścic spokojnie, może nawet taniej

Witam,

Dzisiaj znalazłem takie oto dwa zegarki w walizce po dziadku.

Jeden na chodzie pomimo, że przeleżał w niej 20 lat.

Drugi niestety nie działa.

Przypuszczam, że to "klasyka" z tamtych lat?

Chciałbym je odnowić i nosić do koszuli :)

9198897_20170827_201233.jpg

9198898_20170827_201224.jpg

9198899_20170827_201305.jpg

9198900_20170827_201252.jpg

Guest Yakovlev

Do serwisu i na nadgarstek.

A tak z ciekawości, który na chodzie?

Wostok..

Ale muszę zaktualizować informacje bo Łucz po lekkim wprawieniu go w ruch też poszedł :)

Widać jednak, że ma większe trudności.

Jeszcze dodatkowo 2 pytania:

1. Au20+ - wiem, że pozłacany ale w szczegółach jak się sprawy mają?

2. Odnowienie - czy możliwe jest poznanie ORIENTACYJNEJ ceny ("z grubsza") ?

Pozdrawiam,

1. Teoretycznie nie mniej niż 20 mikronów grubości powłoki,

2. Rozpiętość cen jest duża, zależy od miejsca (miasta), cen u konkretnego zegarmistrza i od pewnie wielu czynników. Powinna się zamykać od ok 60 do maksymalnie 100 zł za konserwację, ew. wymianę szkiełka i jakąś polerkę

Edited by mkoch

1. Teoretycznie nie mniej niż 20 mikronów grubości powłoki,

2. Rozpiętość cen jest duża, zależy od miejsca (miasta), cen u konkretnego zegarmistrza i od pewnie wielu czynników. Powinna się zamykać od ok 60 do maksymalnie 100 zł za konserwację, ew. wymianę szkiełka i jakąś polerkę

Ceny "orientacyjne" mnie nie wystraszyły zatem mój zegarmistrz dostanie dwa nowe zlecenia.

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

:)

Ceny "orientacyjne" mnie nie wystraszyły zatem mój zegarmistrz dostanie dwa nowe zlecenia.

A to chwała Ci :) Powodzenia i ciesz się zegarkami po dziadku

Tak, nr 2 to wiesna i wydaje się w ładnym stanie. Glashutte spezimatic to automat z DDR na 26 kamkeniach i jest to bardzo fajny zegark, najciekawszy z pokazanych. Slava i pobieda to polularne zegarki.

no to sie wyglupilem, pewnie tzw autosugestia ;)

A czy zegarek posiada jakąś wartość lub wartość historyczną? Z tego co widzę na tarczy napisane jest Prokuratura Rosji, za wszystkie dodatkowe informacje będę bardzo wdzięczny

Koperta to mosiądz chromowany (koperta typu 811), wartość historyczna zerowa (no chyba że poczekasz  z 50 lat :)

Mam dla was Towarzysze pytanie: Co to jest?

Tata dał mi tego trupka zaznaczając, że koperta jest w 100% srebrna, niestety brak jest jakiejkolwiek puncy potwierdzającej to. Tata ma ten zegarek od mniej więcej 40 lat i kupił go za przysłowiową dychę na flaszkę. Miał wywalić mechanizm a kopertę do przetopu, ale coś go tknęło... i jest do dzisiaj. Ojciec uważa, że jest to zegarek rosyjski lub radziecki, ale wg mnie nie konieczne.

I jeszcze jedno, może ma ktoś z was części lub pomysł jak go reanimować?

PS. Miałem chęć napisać ile to jest warte, ale równało by się to mojemu forumowemu samobójstwu.

Ps.2. było jeszcze to!

post-92622-0-88233800-1504030294_thumb.jpg

post-92622-0-42769700-1504030318_thumb.jpg

post-92622-0-90838200-1504030334_thumb.jpg

post-92622-0-67965400-1504031150_thumb.jpg

Zegarek nie jest srebrny - mechanizm to cylinder więc najcieńsza cienkość jesli chodzi o mechanizmy - remont totalnie nieopłacalny - spokojnie można powiedzieć że tata przepłacił bo nic się z tym nie zrobi 

Tyle wyskakuje na stronce http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=corso%20watch&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Ten zegarek z aukcji to taka stara podróba - Na potrzeby dworu nic takiego by nie zamówiono - koperta tego zegarka była zrobiona z jakiegoś stopu mosiądzu tylko że to nie był mosiądz tylko cos takiego czerwonawego cholera wie co i potem pokryte jak by chromem czy niklem tez nie wiem - to coś szybko się wycierało 

W tamtą sobotę gościu w Niemczech miał takie dwa twierdząc że to oryginały - no niestety nie dał się przekonać że jest inaczej uparcie stojąc przy swoim 

Jak by ktoś coś mógł opisać ;)

Tutaj sporo podobnych zegarków - chyba oryginalny 

http://german242.com/articles/expo2009/expo.htm

A czy zegarek posiada jakąś wartość lub wartość historyczną? Z tego co widzę na tarczy napisane jest Prokuratura Rosji, za wszystkie dodatkowe informacje będę bardzo wdzięczny

Zrób fotkę od spodu koperty i wstaw jeśli możesz

Koperta to mosiądz chromowany (koperta typu 811), wartość historyczna zerowa (no chyba że poczekasz  z 50 lat :)

To na 90% jest taka koperta, ale istnieje mała szansa, że jest w stali noworuska. Dla przykładu mam poskładanego komandira właśnie w stalowej kopercie.

Dzień dobry Towarzysze!

pytanie mam: po ile u Was jest serwis/ czyszczenie zegarków? I czy znajdzie się jakaś dobra dusza, której mogłabym podesłać po parę sztuk naraz do majstra? U mnie wołają po 70 -90 zł/ szt. a to troszkę dla mnie drogo...