Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wacor

Oryginalne Soboty

Rekomendowane odpowiedzi

Proceder podrabiania zegarków nie jest niczym nowym i od lat rynek zalewany jest lepszymi bądź gorszymi „produktami” imitującymi prawdziwe zegarki uznanych firm. Stowarzyszenie KMZiZ postanowiło walczyć z podróbkami na wszystkich frontach, a jego członkowie mają nadzieję, iż uda się zjednoczyć całe środowisko zegarmistrzowskie w tej walce.
 
Stąd też pomysł, aby zaangażować zakłady zegarmistrzowskie w pomoc w identyfikacji zegarków. W tym celu rozesłaliśmy maile do zakładów w całej Polsce z propozycją współpracy i przystąpieniem do akcji ORYGINALNA SOBOTA.
 
ORYGINALNA SOBOTA to inicjatywa mająca na celu pomoc klientom w rozpoznaniu autentyczności zegarka. Głównym założeniem akcji jest DARMOWA ocena zegarka pod względem oryginalności w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 
Dlaczego w sobotę? Chcielibyśmy aby zasięg akcji był jak największy i nie wykluczał mieszkańców mniejszych miast i wsi. W sobotę, wydaje nam się, że będzie im najłatwiej dotrzeć do większości zakładów zegarmistrzowskich biorących udział w akcji i skorzystać z pomocy.
 

Powoli napływają do nas zgłoszenia od zakładów, a sama akcja powinna ruszyć w okolicach marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa - popieram! Nieraz czlowieka krew zalewa jakimi bezczelnymi podróbkami zalewane są portale ogloszeniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Pomysł zacny, tylko pokażcie mi zegarmistrza (oczywiście jest parę wyjątków), który ma zakład otwarty w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach akcji zakład przyjmował interesantów w każdy pierwszy piątek miesiąca (jeżeli w sobotę jest nieczynny) - mamy już taki przypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dobry pomysł.

Czy można znać więcej szczegółów.

Np: co zrobi zegarmistrz, jeśli uzna ,że zegarek klienta, to jest wulgarna podróba?

Czy może ten zegarek skonfiskować?

Myśle , że jakiś regulamin jest potrzebny.

Dziękuje za odpowiedź.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie miały konfskować. Zegarmistrz ma jakieś karno-administracyjne uprawnienie? Regulamin oglądania? Nie przesadzajmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dobry pomysł.

Czy można znać więcej szczegółów.

Np: co zrobi zegarmistrz, jeśli uzna ,że zegarek klienta, to jest wulgarna podróba?

Czy może ten zegarek skonfiskować?

Myśle , że jakiś regulamin jest potrzebny.

Dziękuje za odpowiedź.

W Polsce nie jest zabronione prywatnie posiadanie podrabianych przedmiotów (co innego gdy istnieje podejrzenie że to na handel), więc nie ma żadnej możliwości konfiskaty. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolega @eye_lip słusznie prawi. Zabronione jest wprowadzanie do obrotu. Prywatnie mogę mieć kartonowe auto, które opatrze sobie znakiem mercedesa, lexusa czy innego audi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wyjaśnienia.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł - ważne żeby wypalił, najważniejsze zachęcić zakłady zegarmistrzowskie aby pomysł z upływem czasu nie padł. Może zachętą będzie ogłoszenie jakie zakłady biorą udział w projekcie, co będzie dodatkową reklamą a jak wiadomo zadowolony klient wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie rozumie jaki ma być z tego wynik. Nie znam polskich realiów. W ogóle nie wiem, co się dzieje w temacie „zegarki”

Odkryłam forum dopiero w grudniu. I bardzo lubię.

Np; różne propozycje.

1/przyjdzie facet z prawdziwym zegarkiem. I co? Dowie się że ma prawdziwy zegarek.

2/ kobieta dostała w testamencie super zegarek.

I co? Dowie się ,że to jest podróba. Będzie z tego tylko nieszczęśliwa.

3/ mąż dostał od żony niby prawdziwy zegarek. A zegarmistrz (nie wiadomo jakie ma znajomosci z różnymi markami zegarków. ) mu powie , że to jest nie prawdziwy. I co? Rozwód.

4/ czy ten specjalista zegarmistrz , wyda mu certyfikat na „prawdziwy” albo „nie” zegarek?

4/ bo jeśli każdy może nosić co chce, to nie wiem , gdzie jest problem.

5/ ludzie jeśli kupują podróby i dobrze o tym wiedzą. To są ludzie którzy są potencjalnymi klientami. Dzisiaj nie mają szmalu. Ale jak tylko wygrają np. w totka , to odrazu kupują prawdziwy.

6/ każda luxusowa firma ma cały batalion adwokatów , którzy dbają o protekcję intelektualną własności firmy.

7/ a najczęściej podroby (zegarków, torebek, i innych lux

rzeczy)to jest dla nich darmowa reklama. Której , nie wiem czy naprawdę chcą się pozbyć.

8/ i oczywiście, myśle sobie,że trzeba tępić handlarzy podrobami.

9/ ale oni nie przyjdą do warsztatu zegarmistrzowskiego, zapytać się czy ich zegarki są prawdziwe.

10/ także jeszcze raz bardzo przepraszam, ale nie wiem co ma wyniknąć z tej akcji.

A co na to Policja?


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Może zachętą będzie ogłoszenie jakie zakłady biorą udział w projekcie, co będzie dodatkową reklamą a jak wiadomo zadowolony klient wróci.

 

Wszystkie zakłady biorące udział w projekcie będą wymienione na stronie, oznaczone w aplikacji klubowej i oznaczone specjalną naklejką - wszystko jest opisane w artykule.

 

I tak nie rozumie jaki ma być z tego wynik. Nie znam polskich realiów. W ogóle nie wiem, co się dzieje w temacie „zegarki”

Odkryłam forum dopiero w grudniu. I bardzo lubię.

Np; różne propozycje.

1/przyjdzie facet z prawdziwym zegarkiem. I co? Dowie się że ma prawdziwy zegarek.

2/ kobieta dostała w testamencie super zegarek.

I co? Dowie się ,że to jest podróba. Będzie z tego tylko nieszczęśliwa.

3/ mąż dostał od żony niby prawdziwy zegarek. A zegarmistrz (nie wiadomo jakie ma znajomosci z różnymi markami zegarków. ) mu powie , że to jest nie prawdziwy. I co? Rozwód.

4/ czy ten specjalista zegarmistrz , wyda mu certyfikat na „prawdziwy” albo „nie” zegarek?

4/ bo jeśli każdy może nosić co chce, to nie wiem , gdzie jest problem.

5/ ludzie jeśli kupują podróby i dobrze o tym wiedzą. To są ludzie którzy są potencjalnymi klientami. Dzisiaj nie mają szmalu. Ale jak tylko wygrają np. w totka , to odrazu kupują prawdziwy.

6/ każda luxusowa firma ma cały batalion adwokatów , którzy dbają o protekcję intelektualną własności firmy.

7/ a najczęściej podroby (zegarków, torebek, i innych lux

rzeczy)to jest dla nich darmowa reklama. Której , nie wiem czy naprawdę chcą się pozbyć.

8/ i oczywiście, myśle sobie,że trzeba tępić handlarzy podrobami.

9/ ale oni nie przyjdą do warsztatu zegarmistrzowskiego, zapytać się czy ich zegarki są prawdziwe.

10/ także jeszcze raz bardzo przepraszam, ale nie wiem co ma wyniknąć z tej akcji.

A co na to Policja?

 

Już odpowiadam koleżanko:

ad, 1. Jeżeli przyjdzie z prawdziwym, aby się upewnić - to się upewni, że posiada oryginalny czasomierz. Skoro uda się po poradę, to znaczy, że miał jakieś podejrzenia.

 

ad. 2. Jeżeli dostała podróbkę, to się o tym dowie. Nie wiem czy widziałaś ile jest zapytań o autentyczność zegarków po babci, dziadku, wójku, stryjku, ojcu, sąsiedzie i o tych znalezionych na strychu...i podobnie, skoro ma wątpliwości, to przyjdzie i je rozwieje.

 

ad. 3. Jeżeli powodem rozwodu będzie ofiarowanie ukochanemu mężowi/żonie podróbki - to ten związek i tak nie miał szans przetrwać.

 

ad. 4. Wszystko zależy od zakładu. Jeżeli będzie w stanie wystawić certyfikat (jeżeli takowe wystawia) to to uczyni, jeżeli nie, to poinformuje petenta.

 

ad. 4a. Każdy może wyglądać, nosić i ubierać, co mu się żywnie podoba - Polska to wolny kraj, ale celem działalności Klubu jest uświadamianie, edukacja i walka z podróbkami. Kochamy zegarki, ale nie podróbki i chcemy to zaszczepić w innych.

 

ad. 5. Wątpię, żeby człowiek, który kupuje Rolexa za 300zł był potencjalnym klientem Rolexa w przyszłości. Tak to chyba nie działa.

 

ad. 6. Zdajemy sobie z tego sprawę. KMZiZ również współpracuje z kancelarią adwokacką.

 

ad. 7. Wątpię, aby takie cudo było reklamą dla Twojego ulubionego Rolexa

post-87540-0-69834700-1517253835_thumb.jpeg

 

ad. 8. Tu się zgadzamy.

 

ad. 9. Też tak mi się wydaje. Ale już potencjalny kupiec może się wybrać i uniknąć wpadki.

 

ad. 10. ORYGINALNA SOBOTA to inicjatywa mająca na celu pomoc klientom w rozpoznaniu autentyczności zegarka.

 

A policja ma jeszcze inne sprawy na głowie.

 

Jeżeli uda się uchronić przynajmniej jedną osobę przed zakupem podróbki, to uważam, że akcja przyniesie pożądany skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za prace , którą sobie dałeś , żeby odpowiedzieć na wszystkie moje punkty.

Co do punktu 7

To jest akurat zły przykład podroby.

Mówi się, ze jest 5 kategorii podrób. A ja myśle ,że ich jest nieograniczona ilość.

Oczywiście nie mówię o podrobach za 15 albo 100 $

Są podróby super zrobione. Które kosztują tez 20000$

Zależy od oryginału. Są zrobione z metalów szlachetnych i kamieni ,i mają nawet pięknie zrobione dokumenty. W tym przypadku jaki zegarmistrz może to sprawdzić. Do tego są specjalne laboratoria które badają nawet skład metalu. Okiem tego nie rozróżnisz.

To nazywam oszustwem. Bo jak klient kupuje w Turcji Patka za 100€ to wie co kupuje. Ale ma marzenia. I nawet jest tak naiwny , że myśli , „a może się pomylili i sprzedali mi orginał”

Ale jak kupuje za 20000$ i z papierami.

Bo nie wie ,że oryginalne zegarki się kupuje w oginalnych sklepach. To się nazywa oszustwo.

Ten zegarek który mi pokazujesz , to nie jest reklama. To się nazywa wulgaryzacja.

O tym temacie można naprawdę dużo polemizować.

Ale jeśli ta akcja ma pomóc ludziom i ich uświadomić ,TO JESTEM BARDZO ZA TYM. BRAWO DLA INICJATYWY.

Chociaż uważam, że trzeba być ostrożnym , co do wydania dobrej ekspertyzy.

Nie mówię o 100,200,500$.

Z przyjemnością pozdrawiam. I bardzo lubię zdrową wymianę zdań.

A jeśli są błędy to przepraszam.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

A co na to Policja?

zapytaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj?

Nie muszę się pytać. W całej Europie przepisy są takie same. Akurat celnicy we Francji są bardziej uczuleni na podróby ich produktów. Szwajcarzy są uczuleni na swoje produkty. A polski celnik na co jest uczulony? Na kradzione auta.

A na drobiazgi jak zegarki i biżuteria, to jest nie bardzo wyszkolony w tym temacie. Ale na pewno do tego dojdzie.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A na drobiazgi jak zegarki i biżuteria, to jest nie bardzo wyszkolony w tym temacie. Ale na pewno do tego dojdzie.

 

Pytałaś się o policję. Jeżeli chodzi o celników, to mają się dobrze: http://www.mf.gov.pl/krajowa-administracja-skarbowa/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/dziesiatki-tysiecy-podrobionych-towarow-w-wolce-kosowskiej?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fkrajowa-administracja-skarbowa%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_NsX0%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_Mmg5__column-1%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_2UWl_ i też walczą z podróbkami.

 

Co do Francji, to rzeczywiście kary są wysokie...ciekawe, czy egzekwowane? Wątpię. Ale akcja plakatowa Comité Colbert bardzo fajna. U nas powtórzona w nieco zmienionej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za artykuł.

To super,ze coś się dzieje. To dobrze, ze konsomatorzy są poinformowani.

Akcja COLBERT w polskim wydaniu. Bardzo lubię.

Jestem klientem, i bardzo nie lubię być oszukana.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na końcu będzie jak w naszej akcji

 

http://kmziz.pl/artykul/wojna-z-podrobkami-kolejne-starcie

Dzięki za artykuł. Właśnie przeczytałam o podrobach i jeszcze znalazłam inny artykuł :

„Polski rynek zegarków luksusowych ciągle rośnie”

Ponieważ,przez więcej jak 30 lat, w ogóle się nie interesowałam tym tematem. Muszę się przyznać ,ze bardzo się cieszę z odkrycia „KMZIZ”

A także , nie jestem zwolenniczką broni, ale życzę dobrej zabawy.

Dzięki.


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja Oryginalne Soboty się fajnie rozwija, ale może Autor sam coś opisze ? :)

 

Wywołany do tablicy już odpowiadam :)

 

Rzeczywiście, akcja fajnie się rozwija i już niedługo zakłady biorące udział w akcji Oryginalne Soboty będą świadczyć darmową usługę w postaci stwierdzenia oryginalności zegarka.

 

Aby łatwiej zorientować się w jakim miejscu możecie sprawdzić zegarek, który posiadacie bądź chcecie nabyć, zakłady zegarmistrzowskie biorące udział w akcji Oryginalne Soboty będą oznaczone naklejkami z logotypem akcji, których wzór przedstawiam poniżej:

 

post-87540-0-76127600-1521223091_thumb.jpg

 

Dodatkowo, w naszej klubowej aplikacji zakłady biorące udział w akcji będą oznaczone specjalną ikonką akcji podobną do powyższego logotypu.

 

Start akcji Oryginalne Soboty zaplanowaliśmy na pierwszą sobotę kwietnia, czyli 7 kwietnia. Przypominam, że akcja darmowego sprawdzania oryginalności zegarka będzie kontynuowana w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

 

Poniżej zakłady zegarmistrzowskie biorące udział w akcji:

 

  • JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

Swiss Made Rzepecki Janusz, ul. Turystyczna 65

  • KRAKÓW

Happy Time, ul. Dąbska 18N (zakład zamknięty w soboty, dlatego przystępuje do akcji warunkowo i przyjmuje interesantów w pierwsze piątki miesiąca :D  )

  • ŁÓDŹ

Tempus, ul. Zamenhofa 14

  • SZCZECIN

Atlantyk - zakład zegarmistrzowski Zbysław Stypiński, ul. Parkowa 64, Szczecin

  • WARSZAWA

Strefa Czasu KEN Center, ul. Ciszewskiego 15

Time-Doctor Norbert Kaźmierczak, ul Wołoska 52 pawilon 2

TISSOT SERVICE Bernard Stajszczak (salon jubilerski W. Kruk), Pl. Konstytucji 6

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dopowiem ze szukamy więcej chętnych zakładów :) Może komuś uda się zachęcić któregoś Mistrza do włączenia się w akcję.

 

Udział w akcji jest oczywiście darmowy. Wszystkie materiały dostarczymy na nasz koszt, a zakład otrzyma też pewne profity - chociażby w postaci reklamy - będzie wyszczególniony na wszystkich kanałach Klubu (Forum, Strona, Facebook itd.) w materiałach dotyczących Akcji.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez msokol19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej aktualizacji klubowej aplikacji wyróżniono zakłady biorące udział w akcji Oryginalna Sobota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień Akcji za nami. Mam nadzieję, że wszyscy potrzebujący zostali mile obsłużeni i dowiedzieli się prawdy na temat swoich zegarków.

 

Następna Oryginalna Sobota już 5 maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.