Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PAN-AFRICA projekt, TAK czy NIE ?

Rekomendowane odpowiedzi

To jest Twoja ostateczna wizja i tylko się nią dzielisz czy jesteś otwarty na sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić Afrykę na Bory Tucholskie i nawet fajny byłby ;) a na dekiel Akwedukt Fojutowo np ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przemyśleniu trochę przeszkadza mi to, że tarcza jest prawie identyczna z tym z zegarka rocznicowego (różny kolor i zamiast buław napis, a identyczne bądź prawie identyczne wskazówki jeszcze pogłębiają to wrażenie), może jednak indeksy zrobić kształtem bardziej w klimacie afrykańskim, bo tak jest trochę za grzecznie i za bardzo rocznicowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludziom  w rocznicowym przeszkadzały buławy, więc włalaaaa, jest i wersja bez buław. Ale jak widać nadal jest źle. PRO-MILITARI ma zupełnie inne wskazówki i tarczę więc alternatywa jest.

Zapomniałeś o deklu, każdy projekt ma inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zestawienie kolorów, ale osobiście również wolałbym nawiązanie do lokalnej przyrody, aniżeli innego kontynentu.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludziom  w rocznicowym przeszkadzały buławy, więc włalaaaa, jest i wersja bez buław. Ale jak widać nadal jest źle. PRO-MILITARI ma zupełnie inne wskazówki i tarczę więc alternatywa jest.

Zapomniałeś o deklu, każdy projekt ma inny.

mnie akurat buławy się podobają, a na rocznicowy zapisałem się jak tylko się dało - jak dla mnie dekiel najlepszy ma promilitari, ale en face najbardziej mi leży rocznicowy, no i idea najlepsza za nim stoi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że PAN-AFRICA ma za zadanie zebrać środki z zagranicy, bo rocznicowy się bardzo tam spodobał ale ludziom trochę przeszkadzała jego patriotyczność. Dostałem dwa maile z Niemiec z zapytaniem czy nie mógłbym przygotować wersji niebieskiej tego zegarka ale bardziej cywilnej. Odmówiłem, odpowiadając że kolor niebieski zarezerwowany jest wyłącznie dla tej rocznicowej wersji, a wersja cywilna pojawi się ale w zupełnie innym schemacie kolorystycznym.

Doceńcie to proszę...ja muszę patrzeć także na swój portfel bo już w tej chwili balansuję na niewypłacalności. Nie mogę sobie pozwolić na marnowanie kopert ( wiadomo że dostawca zrobi nam minimum 500szt ). Opłaciłem zaliczkę dostawcom części w kwocie kawalerki w dużym mieście. Aby marka za chwilę nie stała się przeszłością muszę dokonywać pewnych ruchów poprawiających ekonomikę. Myślę, że ceny zegarków ja na liczbę jaka ich powstaje to i tak jest mistrzostwo świata. Ogólnie powstanie max 500 zegarków w tej kopercie! a to, że nie jest to 500szt rocznicowych tylko daję wybór i dzielę koperty na 3 projekty zmniejszając jednocześnie jeszcze bardziej poszczególne limitacje to wydaje mi się, że zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a myślałeś może o tym żeby tego zegarka nie nazywać, zostawić tylko napis "automatic" bez żadnych ukierunkowań kontynentalnych, dekiel z logo firmy i tyle.

Po prostu zegarek automatyczny z zielona tarczą, bo fajnie to wygląda a ta afryka rodzi tylko pytania "dlaczego"  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limitacja ma sens jak wiąże zegarek z jakimś wydarzeniem czy też miejscem np. klubowy zegarek . A takie limitacje dla limitacji to moim zdaniem bzdura . Jeśli ten zegarek byłby z czarną tarczą plus czerwona wskazówka sekundnika i  czerwone akcenty to od ręki biorę . :)  i myślę ze by się dobrze sprzedawał bo naprawdę jest ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba w przypadku dużych firm zegarkowych, VC robi tylko limitki i jest to po prostu strategia biznesowa (w neutrealnym sensie tego słowa). Właściwie są to zegarki o niskim nakładzie, a o tym, że to limitacja decyduje nie ilość tylko to, że nie będą "dodrukowywane", dlatego też zgadzam się, że można zrobić ładny zegarek (a zarówno koperta jak i tarcza PA jest bardzo ładna) bez żadnej ideologii, bez szkody dla wizerunku firmy :), np. taki rocznicowy podoba mi się nawet jakby nie miał buław ani VM z tyłu. Z drugiej strony czasami nawet egzotyczna tematyka przeradza się w rozpoznawalną markę, gdyż podoba się klientom i ma spory potencjał marketingowo designerski, np. Eterna Kontiki, zegarek poświęcony wyprawie Gulbranssena, który rozwinął się chyba w najbardziej rozpoznawalną linię tej marki, i z reguły już z ikonografią wyprawy nie ma, żadnego związku, a wszyscy ją kojarzą z czterema trójkątami na indeksach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam motyw zielonej Afryki pasuje  :)  W przeciwieństwie do patetyczno-rocznicowych nawiązań. Co kto lubi  :rolleyes:  A jak sobie pomyślę, że można zrobić kontynuację w postaci zegarków PAN-AMERICA, PAN-AZJA etc. to oczami wyobraźni widzę już całą kolekcję kontynentów  :D

 

QV mam nadzieję, że grawer na dekielku będzie dość głęboki oraz że pojawią się informacje odnoście mechanizmu, wodoszczelności i szafirowego szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacji kontynentalnej nie będzie raczej ;-) . Naprawdę ciężko dogodzić zegarkomaniakom. Najpierw zarzuty, że za dużo motywów narodowych. Jak pojawia się zegarek odprężeniowy to nagle padają pomysły, że bardziej by pasowały Bory Tucholskie :D . No i jak żyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie zrobił to sprzedasz. Twoje zegarki zyskały opinie starannie wykonanych wiec ze zbyciem nie będziesz miał problemów . Zrobisz Bory kupią jedni . Zrobisz Afrykę kupią drudzy.

A słowo "raczej" przy kontynentach daje jednak nadzieje że "być może"

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słowo "raczej" przy kontynentach daje jednak nadzieje że "być może"

Albo nawet "czemu nie" ;)B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ustanowiłem nazwy od czapy większość flag państw afrykańskich ma zielony, żółty czerwony i czarny. Ale oczywiście zastosowanie wszystkich tych barw byłoby ryzykowne, dlatego trzeba było się zdecydować na dwie wiodące. Baza tego projektu jest elegancka a nie sportowa więc nie można szaleć z kolorami. Uważam, że wyszło spójnie...ale nie wszystkich pewnie przekonam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Choć kolorystyka pasuje także do największego kraju Ameryki Południowej lub ich reprezentacji piłki nożnej tzw. Canarinhos  :)  Choć może wtedy kolory musiały by być na odwrót  :unsure:


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego typu nazwach jest już jedna marka krajowa dobra...więc nie chcę konkurować ;-)

Infantylizm to nie moja bajka. A na tym zdjęciu to chyba odpady radioaktywne parują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z kalkulatora, ale pierwszy sampel złożony jest. Jak przyjedzie to porobię sensowniejsze zdjęcia.

sampelek.jpg

zlozony_sampel.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że wygląda dużo lepiej niż na renderach. Niczego mu nie można zarzucić z wyjątkiem tego, że jest "zwyczajny i nudny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.