Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcinmed

Dylemat: pasek typu Nato szerokość 22 mm do zegarka 24 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanowne grono.

 

Pragnę się przywitać po długiej nieobecności.

 

Trapi mnie pewien dylemat i zdałem sobie sprawę, że tutaj jest jedyne miejsce gdzie mogę uzyskać rzeczową odpowiedź.

W mojej kolekcji zegarkowej posiadam model marki Adriatica które ze względu na bardzo oficjalny charakter dość mocno zaniedbałem

(pod względem liczby założeń)

Zegarek ten jest w całości w odcieniach żółtego złota, na klasycznym czarnym pasku, chcąc odjąć mu z jego oficjalnego charakteru chciałbym przełożyć  go na pasek typu Nato.

I znalazłem piękne ciemno zielone Nato ze złotym zapięciem marki Vostok w moim odczuciu połączenie było by z korzyścią.

 

Jednak w tym momencie pojawia się dylemat i pytanie:

 

szerokość org paska to 24 mm natomiast nato od Vostok ma 22 mm.

Zdaje sobię sprawę, że fizycznie jestem wstanie go zamontować. Jednak czy różnica w szerokości nie odbije się na estetyce? Czy zegarek będzie stabilnie trzymał się na takim pasku? czy nie będzie się przesuwał? Lub czy nie pojawią się inne problemy przy użytkowaniu.

 

Bardzo proszę o poradę

 

PS:

Jeżeli kojarzycie sklepy z paskami typu Nato ze złotymi zapięciami proszę o liniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, ale coś mi się wydaje, że za pięknie to to nie będzie wyglądało, nie koniecznie musi latać, ale na pewno się może nieładnie przekrzywić. Ale spróbować możesz, na nato ciężko go zgubić przy utracie jednego teleskopa. U mnie z paskiem Nato mam problem, że jest... za krótki, łapie na przedostatnią dziurkę, i gdyby nie lekka modyfikacja to gubiłbym go przy nieostrożnym dotknięciu klamry. A zapomniałbym, mój to zulu, nie nato, klamrą się różni od nato.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuj przymierzyć jakieś NATO to takiego zegarka. Skoro ma oficjalny charakter to raczej jest garniturowcem. Ja tego nie widzę, chyba że te kolory na żywo do siebie akurat pasują. Zegarek przy luźnym noszeniu, może się przekrzywiac, chyba że mocno zacisniesz. Idź do sklepu przymierz jakieś NATO 20mm i zobaczysz sam.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Nato jest specyficznym paskiem, który po zapięciu, z racji tego że jest przełożony przez teleskopy trochę się na nich klinuje.  Dzięki temu mimo mniejszej szerokości niż szerokość mocowań, zegarek się nie przesuwa (opinia jednego z moich klientów, wybrał pasek węższy bo mu się spodobał a tylko w takiej szerokości był dostępny). Osobiście zawsze doradzam jednak pasek o wymaganej szerokości....ale z braku laku....Nato...węższe jest możliwe :)


www.pasekdozegarka.com.pl - paski i akcesoria zegarkowe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Powiedziałabym, że nie tylko mozliwe ale i kultowe w niektórych kręgach.

 

post-102249-0-76717200-1516916688_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... skoro pan Bond tak nosi to myślę, że dyskusje można zakończyć to jest wystarczający autorytet i wystarczający argument ;)

 

Ps: zakupiłem po dwie sztuki w rozmiarze 22 i dwie sztuki 24 będę testował

 

Podzielę się spostrzeżeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

OK, daj znać czy nie lata za bardzo na boki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest mała odległość pomiędzy teleskopem a kopertą, to zegarek latał nie będzie. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązanie byle jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć grubsze teleskopy. Cienkie, przy węższym pasku mogą się lekko wyginać i wypinać z koperty.


www.pasekdozegarka.com.pl - paski i akcesoria zegarkowe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zakupić paski w podobnym stylu i kolorze, do tego który początkowo brałem pod uwagę, a co najważniejsze o odpowiedniej szerokości. zaprezentuje szybkie sample zdjęcie z telefonu ale mam nadzieje że będzie czytelne, Wydaje mi się że udało mi się odjąć powagi i dać nowe życie temu zegarkowi. Na zdjęciach zielony perlon i nato ze złotymi elementami.

 

 


 

post-102736-0-03190900-1518513731_thumb.jpg

post-102736-0-94577100-1518513870.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Na tym perlonie wygląda przekozacko, super połączenie kolorystyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Miał ktoś moze do czynienia z paskami Haveston (seria SERIA CORP. CANVAS)
      Zasadniczo interesują mnie dwie pozycje :
       
      SERIA CORP. CANVAS
       
      THE M-1918C CANVAS STRAP 
      THE BAKELITE-F CANVAS STRAP
       
       
      Przy okazji jakieś działające kupony są obecnie w użyciu ?


    • Przez Zegarooo
      Poszukuję paska NATO (21 mm) w stylu Jamesa Bonda. Znalazłem firmę ZULUDIVER, która produkuje taki pasek i wysyła do Polski, lecz cena za przesyłkę jest strasznie duża.
      Link do paska: ZULUDIVER.
      Czy znacie jakieś inne sklepy, które wysyłałyby taki pasek do Polski za niższą cenę lub inne firmy produkujące podobne jakościowo z normalną ceną za wysyłkę?
    • Gość fidelio
      Przez Gość fidelio
      To mój debiut, więc proszę o wyrozumiałość 
       
      Postanowiłem bowiem, że dla odmiany napiszę recenzję ...paska. Skąd taki pomysł? Nie tak dawno kupiłem
      zegarek BOLDR Venture Automatic i w jego recenzji napisałem, że oryginalny pasek nato nie jest najwyższej jakości.
      Choć postanowiłem temu paskowi dać szansę, to jakoś nie przekonał mnie do siebie, stąd pomysł na zakup paska nato.
      Z reguły w takich sytuacjach szukałem czegoś od Blushark czy Alphashark, jednak tym razem postanowiłem, że poszukam czegoś tańszego.
       
      Tym sposobem, trochę przypadkowo, w dziale poświęconym Sprzedawcom Profesjonalnym trafiłem na paski 
      STRAP ROOM, które sprzedaje Karol (@Ulotny). Trochę uprzedzając napiszę, że po zakupie jednego paska,
      zamówiłem u Karola następne trzy 
       
      Pasek jest w typie "seat belt" i ma kolor beżowy, czy jak ktoś woli i jest bardziej uwrażliwiony na kolory, khaki. Całkowita długość paska to ok. 290 mm. Szerokość to 20 mm. Pasek ma grubość ok. 1,2 mm (pomiar wykonany suwmiarką elektroniczną), a więc należy do tych raczej cieńszych, dzięki czemu nie będzie nadmiernie podnosił zegarka i bez problemu może być stosowany w zegarkach, które ze swojej natury są nieco grubsze (divery, chrono, itp). Wczoraj, trochę z nudów, wyciągnąłem z pudła od Moona oryginalny pasek nato Omegi i porównując ten pasek z paskiem STRAP ROOM muszę przyznać, że ten ostatni nie ma się czego wstydzić. Pasek, mimo niewielkiej grubości, jest bardzo solidny. Jest przy tym przyjemny w dotyki, miękki i świetnie układa się na ręce (z tym był własnie problem w przypadku paska od BOLDRa, który jest niezwykle sztywny i nie chce się podawać). Miejsca, w których mocowane są sprzączki oraz klamerka przeszywane są podwójną nicią i nie widać tu jakichkolwiek oszczędności. Wszystko jest wykonane równo oraz niezwykle starannie (brak strzępień, wystających nitek, itp.) i wobec tego mamy wrażenie posiadania paska ze znacznie wyższej półki, niż wskazywałaby na to jego cena. Klamerka oraz sprzączki są satynowane, przy czym klamerka jest dodatkowo logowana. Warto wspomnieć o i tym, że sprzączka przy klamerce jest ruchoma (w zakresie ok. 25 mm), co ma niezwykle istotne znaczenie dla osób o nieco mniejszych nadgarstkach, dla których standardowy pasek nato jest po prostu za długi. Takie osoby, nie chcąc skracać paska, muszą go przeplatać, a wówczas ruchoma sprzączka jest bardzo pomocna. Także dziurki (okrągłe) wykonane zostały starannie (równo, bez strzępień, itp.). Pasek wykończony jest na okrągło; i tu nie widzę żadnych niedoróbek. 
       
      Podsumowując, paski nato STRAP ROOM zdecydowanie polecam!
      Miał to być pasek do BOLDRa, o ostatecznie wyszło na to, że to Moon będzie teraz na nim noszony   
      Biorąc pod uwagę relację jakość/cena uważam, że paski te są bardzo interesującą 
      alternatywą dla pasków Blushark czy Alphaskark. 
       
      Tak jak pisałem powyżej, zdecydowałem się na zakup 
      u Karola kolejnych pasków STRAP ROOM i mam przy okazji nadzieję,
      że z czasem pojawi się możliwość zakupu u niego także pasków 
      o szerokości 19 mm, bo przydałby mi się taki do Tudora BB36 







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.