Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie ze wzmaków czy amplitunerów dla normalnego zjadacza chleba, czyli tanich najlepiej wypada Denon. Nie wyróżnia się niczym niesamowitym, jest po prostu najciekawszy w odbiorze.

 

Ja mam Denon RCD N10 + kolumny i sub Tannoy i naprawdę jett super. Nie mam aspiracji audiofilskich a słuchanie muzyki czy nawalanie na Xboksie jest przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz  tylko 2 kolumny głośnikowe kup typowy amplituner stereo, zobacz na Onkyo 8250 lub 8270. Te które podałes sa wielokanałowe.

 

edit : zerknij również na Cambridge AXR100 

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kuba83 napisał:

mozna wiedzieć jaki konkretnie masz subwoofer

STX- 250


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 21:01, ekskalibur napisał:

U mnie kultowy sprzęt.Klasa sama w sobie.

 

DSC07682.JPG

 

Wow, ty masz T-1? Mnie się udało wyrwać gdzieś T-7, świetny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Egzo18,

Ostatnio lutownica w dłoń i składam z kita reduktora szumu lampe.  Aż ciekaw jestem jak zabrzmi.

Czysta klasa A i lampa. Jeśli tylko nie schrzanię czegoś.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I elegancko.

Ten kit to kopia wzmacniacza z radia karioka.

Powodzenia w montażu.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to co Ty zmontowałeś jest na 300B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nieee :D

 

gu 50 i 6n8s.

 

300b to wymagająca lampa. Ze względu na żarzenie bezpośrednie. Walka z brumem, trochę trudniejsza.

koleny wzmacniacz jaki wyprodukuje to będzie 300b. Termin nieokreślony, gdyż koszty będą bardzo wysokie takiej zabawy. 

najprościej jeśli chodzi o 300b to zrobić kopię Audio Note Quest

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie dotyczące kupna przetwornika c/a.
Czy wpięcie przetwornika poprawi jakość odtwarzania plików mp3 z komputera, lub pendrive'a?
Zastanawiam się, bo mp3 to pliki stratne więc nie wiem, czy ma to w ogóle sens i czy będzie słyszalna jakakolwiek różnica. Płyt cd kupuję coraz mniej, większość nowej muzyki mam niestety w mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASTRAL napisał:

Koledzy, mam pytanie dotyczące kupna przetwornika c/a.
Czy wpięcie przetwornika poprawi jakość odtwarzania plików mp3 z komputera, lub pendrive'a?
Zastanawiam się, bo mp3 to pliki stratne więc nie wiem, czy ma to w ogóle sens i czy będzie słyszalna jakakolwiek różnica. Płyt cd kupuję coraz mniej, większość nowej muzyki mam niestety w mp3.

 

Przetwornik raczej nie poprawia jakiści.

Mp3 w jakości 320 to jest jakaś prehistoria i sądziłem, że od lat już nie ma w użyciu tej jakości ;) 

Bardziej niż przetwornik radziłbym zainwestować w lepsze pliki. Tidal oferuje jakość flac i lepszą. Uwalniasz się też od trochę staromodnego kolekcjonowania plików.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ludzie nadal używają mp3 bo, 9/10 słuchaczy nie usłyszy różnicy między .flac a .mp3 320 i ślepe testy najtwardszych uszu w tej materii tego dowodzą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jash napisał:

Ludzie nadal używają mp3 bo, 9/10 słuchaczy nie usłyszy różnicy między .flac a .mp3 320 i ślepe testy najtwardszych uszu w tej materii tego dowodzą ;) 

 

Wszystko zależy od tego na czym słuchasz ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sprzęt mam dobry, żeby nie napisać bardzo dobry tyle, ze przenośny bo stacjonarki nie lubię a z resztą na niej nie masz najmniejszych szans z cyfrowym mp3 vs flac. Na słuchawkach owszem wyłapujesz szczegóły ale tak jak pisałem 9/10 nie usłyszy różnicy. Wielu największych twardzieli z największych for audio poległo na ślepym teście jak dzieci wiec zwykły śmiertelnik to już w ogóle nie znajdzie różnic

PS

Cała bibliotekę mam we flakach bo raz ze cyfrowo w takim formacie kupuje a płyty do tego formatu ripują się szybciej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kozacko wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam początek prac

1.JPEG

Tu już płyta poskładana

 

 

2.JPEG

3.JPEG

 

obudowa

4.JPEG

 

tu montowanie traf głośnikowych

5.JPEG

 

a tu dosyć poskładany

 

6.JPEG

 

No i uruchomiony i grający. Nie szumi. Nie ma pogłosu sieciowego. Brak brumów.

 

Zarąbiście brzmi. To moja pierwsza lampa.

Wady - troche mało mocy w lampie i w klasie A.

Tylko jedno wejście.

 

@egzo18 docelowo czysta klasa A i lampa 300B

Ale podjarany jestem!

 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, jakubos napisał:

Sam początek prac

1.JPEG

Tu już płyta poskładana

 

 

2.JPEG

3.JPEG

 

obudowa

4.JPEG

 

tu 

Zarąbiście brzmi. To moja pierwsza lampa.

Wady - troche mało mocy w lampie i w klasie A.

Tylko jedno wejście.

 

@egzo18 docelowo czysta klasa A i lampa 300B

Ale podjarany jestem!

 

 

Gratuluję.

Kolejny też budowa czy gotowiec?

Jak będę robił coś na 300b, ale nie wiem kiedy jeszcze 

 

Tego mierniczka do lamp to ja bym się bał powiem ci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.
Poszukuję nowego sprzętu do odtwarzania muzyki ze źródeł internetowo-cyfrowych w mikrosalonie do kwoty ok. 5-6 tys. zł.
Pomieszczenie to 1/3 otwartego kuchniojadalniosalonu o wymiarach ok. 3,5 x 2,5 metra. Muzyka - rock i metal - nie będzie raczej słuchana głośno, bo to blok, a akustyka pomieszczenia - żadna. Żródła - radia internetowe, Tidal i ewentualnie FLACi  z dysku.

 

Priorytetem jest wygoda obsługi (iOS), więc opcja z najlepszą jakością dźwięku (używany wzmacniacz + streamer typu Yamaha WXAD-10) nie jest oczywista.
Przykładowe opcje, które rozważam to Yamaha Pianocraft MCR-670 jako zestaw wszystkomający i wygodny w obsłudze,  amplituner z funkcjonalnościami sieciowymi np. Onkyo 8150 i ostatecznie Bluesound Powernode 2i.


Mój poprzedni hardware to Yamaha Pianocraft CRX-330, więc postęp będzie w każdym przypadku, nie jestem tylko pewny czy wart będzie takich pieniędzy. Zakładam, że Yamaha, nawet po wymianie kabli i głośników zagra najsłabiej. Z kolei Bluesound jest na tyle drogi, że braknie na porządniejsze głośniki. Onkyo to kawał kloca, który nie jest mi potrzebny, bo nie planuję podłączać konsoli czy gramofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Runior napisał:

Proszę o poradę.
Poszukuję nowego sprzętu do odtwarzania muzyki ze źródeł internetowo-cyfrowych w mikrosalonie do kwoty ok. 5-6 tys. zł.
Pomieszczenie to 1/3 otwartego kuchniojadalniosalonu o wymiarach ok. 3,5 x 2,5 metra. Muzyka - rock i metal - nie będzie raczej słuchana głośno, bo to blok, a akustyka pomieszczenia - żadna. Żródła - radia internetowe, Tidal i ewentualnie FLACi  z dysku.

 

Priorytetem jest wygoda obsługi (iOS), więc opcja z najlepszą jakością dźwięku (używany wzmacniacz + streamer typu Yamaha WXAD-10) nie jest oczywista.
Przykładowe opcje, które rozważam to Yamaha Pianocraft MCR-670 jako zestaw wszystkomający i wygodny w obsłudze,  amplituner z funkcjonalnościami sieciowymi np. Onkyo 8150 i ostatecznie Bluesound Powernode 2i.


Mój poprzedni hardware to Yamaha Pianocraft CRX-330, więc postęp będzie w każdym przypadku, nie jestem tylko pewny czy wart będzie takich pieniędzy. Zakładam, że Yamaha, nawet po wymianie kabli i głośników zagra najsłabiej. Z kolei Bluesound jest na tyle drogi, że braknie na porządniejsze głośniki. Onkyo to kawał kloca, który nie jest mi potrzebny, bo nie planuję podłączać konsoli czy gramofonu.

Jak już wyżej pisałem posiadam Denona N10, wydaje mi się że spełni wszystkie Twoje założenia. Jak przesiadasz się z pianocrafta to będziesz zachwycony dźwiękiem bo denon gra po prostu lepiej barwowo od yamahy. Obsługuje wszystkie formaty, dyski sieciowe. Bardzo sprawnie odtwarza radio internetowe, spotifaje i takie tam inne. Airplay śmiga jak ta lala. Bardzo fajny sprzęt z naprawdę dobrym dźwiękiem, o ile masz porządne kolumny bo te z zestawu to coś jak w pianokrafcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie brałem Denona pod uwagę, nie wpadłem na to, że da się go kupić bez kolumn. Co w Twoim przypadku zadecydowało o zakupie? Czy porównywałeś go bezpośrednio Pianocraftem?

 

W sumie mogę przeżyć niepotrzebny napęd CD, a założony budżet wystarczy na przyzwoite monitory.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mariaczi napisał:

Jak już wyżej pisałem posiadam Denona N10, wydaje mi się że spełni wszystkie Twoje założenia. Jak przesiadasz się z pianocrafta to będziesz zachwycony dźwiękiem bo denon gra po prostu lepiej barwowo od yamahy. Obsługuje wszystkie formaty, dyski sieciowe. Bardzo sprawnie odtwarza radio internetowe, spotifaje i takie tam inne. Airplay śmiga jak ta lala. Bardzo fajny sprzęt z naprawdę dobrym dźwiękiem, o ile masz porządne kolumny bo te z zestawu to coś jak w pianokrafcie.

Ocena mocno subiektywna. Dla mnie z kolei Yamaha gra zdecydowanie lepiej, pod każdym względem, od Denona oraz Onkyo itp. 😉


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tommly napisał:

Ocena mocno subiektywna. Dla mnie z kolei Yamaha gra zdecydowanie lepiej, pod każdym względem, od Denona oraz Onkyo itp. 😉

Oczywiście, to moja opinia ale i też wielu znajomych którzy bawią się muzyka.

 

Yamaha gra bardziej płasko, jest chłodniejsza w odbiorze. Trzeba się pobawić już w dobór kolumn. Denon co nie podepniesz to raczej banan na twarzy murowany. Dużo cieplejszy przekaz, co zazwyczaj pozytywnie wypada w odbiorze. Oczywiście nie poruszam tu kwestii audiofilskich bo daleko mi do tego tematu. Mi brzmienie sprzętu denona, jego strojenie bardziej odpowiada.

 

Co do zakupu to najlepiej posłuchać i  samemu zdecydować. Czyjaś opinia to jego gust i upodobania. W tym temacie też patologiczne ucho (moje)

 

23 godziny temu, Runior napisał:

Jakoś nie brałem Denona pod uwagę, nie wpadłem na to, że da się go kupić bez kolumn. Co w Twoim przypadku zadecydowało o zakupie? Czy porównywałeś go bezpośrednio Pianocraftem?

 

W sumie mogę przeżyć niepotrzebny napęd CD, a założony budżet wystarczy na przyzwoite monitory.  

Z tym denonem świetnie wypadają dali zensor 3, monitor audio mr/br 2, B&W 685, 602.

 

Edytowane przez mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha gra na ogół neutralnie i żeby było śmiesznie, też gra fajnie z Dali Zensor 3, mam taki zestaw :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie yamaha bardziej neutralnie denon cieplej. Co komu bardziej pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.