Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Ta Aiwa jest całkiem w porządku, może wolałbym model 910, ale i tak trafienie na dobrze działający i serwisowany magnetofon wyższej klasy nie jest łatwe. A jeżeli już taki jest, to nagle patrzę, a on kosztuje na przykład dwa tysiące. Kiedyś jeszcze postaram się o Sony z serii ES dla porównania. Mam w tej chwili jeden z wysokich modeli reporterskich Sony (TC-D5) i jakość dźwięku jest bardzo dobra, również w porównaniu z tą Aiwą.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 16:07, Sierżant Julian napisał:

U mnie obecnie Aiwa 810

 

piekny sprzet  B)

ja wyreanimowalem takiego cudaka

tandberg.thumb.jpg.3427e70c305124902dd98ba9506191ff.jpg

odkupilem od kolekcjonera w gb i niestety byl mocno zaniedbany

jeszcze szwankuje sterowanie (microswitche) ale niedlugo zagra  :)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta Aiwa jest całkiem w porządku, może wolałbym model 910, ale i tak trafienie na dobrze działający i serwisowany magnetofon wyższej klasy nie jest łatwe. A jeżeli już taki jest, to nagle patrzę, a on kosztuje na przykład dwa tysiące. Kiedyś jeszcze postaram się o Sony z serii ES dla porównania. Mam w tej chwili jeden z wysokich modeli reporterskich Sony (TC-D5) i jakość dźwięku jest bardzo dobra, również w porównaniu z tą Aiwą.

Ja mam od nowości Technicsa RS-BX646 w idealnym stanie. Kaset mi też sporo zostało ale przy całym sentymencie to jakoś nie widzę powrotu do tego nośnika, ani wygoda ani jakość dźwięku już nie na obecne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to raczej głównie dla prostej przyjemności. Chętnie również używałem tego w samochodzie, miałem takiego starego Range Rovera, w którym zainstalowałem topowy niegdyś radiomagnetofon Alpine (z tych z wielkimi zielonymi klawiszami, lata 90. wczesne, coś w tym guście). To była jazda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie zastanawiało skąd wzrost sprzedaży kaset, po co, przecież to wyjątkowo słaby nośnik, rozumiem zabawę z starym sprzętem, z sentymentu wiele rzeczy sprawia nam nieracjonalną przyjemność :) wkońcu to też o nią chodzi. Ale jakiś czas temu postanowiłem się przyjrzeć tej sprzedaży, zainteresowało mnie wydanie billie eilish i okazuje się, że to dalej są niewielkie ilości a za przyrost w większości odpowiadają młodzi, nawet bardzo młodzi ludzie, dla których kaseta wypłynęła na fali "alternatywki", jako gadżet, większość tych dodatkowych nowych kaset to nie są klasyki rocka dla wspominania, tylko dźwięki nastolatków przyzwyczajonych do słuchania na głośniczkach z smartfona i kiepskich słuchawkach do niego dodawanych czy dudnienia z głośniczków bezprzewodowych. Hi-fi nie jest w ich kręgu zainteresowań, zresztą dla nas tez nie było, nie to się wtedy liczyło w muzyce :) Oczywiście mówienie o kasetach w mediach podbiło tez sprzedaż wśród sentymentalsów i parę wielkich starych albumów wznowiono ale raczej nie oczekuję trendu a chwilowej mody.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna muzyki słuchałem głównie na słuchawkach. Jakiś czas temu wylądowała w domu konsola do grania i zaczęły się zmiany ;)

Dokupiłem osobny telewizor pod xboxa i potrzebny jest jakiś sprzęt grający. Nie chciałem kolejnego KD i po przeglądzie "strychu" wygrzebałem parę skarbów czyli:

- głośniki tonsil voyager 200W (kupiłem je chyba w 2002r), teraz wymieniłem kpl zawieszeń na oryginalne tonsilowskie

- cd denon dcd 735 (zmieniłem laser na nowy i przy okazji przylutowałem podstawki i wskoczyły OPA 2604)

- amplituner denon dra 385rd

Z CD fajnie gra, z telewizora (podłączone optykiem do DACa i dalej RCA do amplitunera) i z bluetooth (moduł logitech) znacznie ciszej i gorzej.

 

Co z tym zrobić? Zmienić na inny wzmacniacz/amplituner stereo (fajnie jakby miał wejście cyfrowe optyczne lub koaksjalne) czy jest jakiś sensowny amplituner KD dobrze grający w stereo?

 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wiedziony nostalgią również nabyłem magnetofon. Dziś dotarł 

 

 

DSC_0121.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajny deck 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał:

Troszkę wiedziony nostalgią również nabyłem magnetofon

 

 

swietny deck, na chromowych tasmach gra rewelacyjnie  👍

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPX miałem w pierwszym Technicsie, potem już tego nie mieli, fajnie działało ale trzeba było odtwarzać na magnetofonie też z MPX, dolby bardziej uniwersalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek - przepiękne sprzęty posiadacie :) Ja jako sprzęt bazowy posiadam Cambridge Audio Azur 651a i do niego podłogówki CA SX-80. Chciałem sobie zbudować fajny zestaw źródeł dźwięku w postaci analogowego tunera z klimatycznym podświetleniem plus jakieś cd, ale wygrało lenistwo oraz oszczędność miejsca na półce i źródłem została Yamaha CD-NT670D. Jeszcze tylko gramofonu nie mogę znaleźć odpowiedniego, a kolekcja płyt rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pomógł, więc nastąpiły szybkie zmiany sprzętowe 😛

Doszedł onkyo 8150 wraz z pylon pearl 25 :) 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 14:16, BlackT napisał:

Od dawna muzyki słuchałem głównie na słuchawkach. Jakiś czas temu wylądowała w domu konsola do grania i zaczęły się zmiany ;)

Dokupiłem osobny telewizor pod xboxa i potrzebny jest jakiś sprzęt grający. Nie chciałem kolejnego KD i po przeglądzie "strychu" wygrzebałem parę skarbów czyli:

- głośniki tonsil voyager 200W (kupiłem je chyba w 2002r), teraz wymieniłem kpl zawieszeń na oryginalne tonsilowskie

- cd denon dcd 735 (zmieniłem laser na nowy i przy okazji przylutowałem podstawki i wskoczyły OPA 2604)

- amplituner denon dra 385rd

Z CD fajnie gra, z telewizora (podłączone optykiem do DACa i dalej RCA do amplitunera) i z bluetooth (moduł logitech) znacznie ciszej i gorzej.

 

Co z tym zrobić? Zmienić na inny wzmacniacz/amplituner stereo (fajnie jakby miał wejście cyfrowe optyczne lub koaksjalne) czy jest jakiś sensowny amplituner KD dobrze grający w stereo?

 

Tv podłącz, jak się da przez HDMI... Będzie lepiej. 

Ampli dobrze grający w stereo?

np. Onkyo TX-RZ840 lub 740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Krist-off napisał:

Tv podłącz, jak się da przez HDMI... Będzie lepiej. 

 

 

Jak już dopisałem, kupiłem onkyo 8150 (sieciowy amplituner stereo) wraz z kolumnami pylon pearl 25. Jest nieporównywalnie lepiej. Muszę się osłuchać jakiś czas, aby wyrobić swoje zdanie. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego salonu wjechały kolumny Aida Acoustics i jestem bardziej niż zadowolony. Świetna polska manufaktura.

 

9ad051c80df53.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzzy a możesz napisać coś więcej. Jaki tor audio. Jak oceniasz pod względem muzycznym. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje raczej zestawu mikro/mini stereo do domku letniskowego/całorocznego tak na pomieszczenie ok 25m. Na codzień korzystam z Yamaha nt 670 z kolumnami bowers wilkins  jako zestaw w sypialni oraz większy yamaha as501 z odtwarzaczem Cd Yamahy i starszymi kolumnami z zestawów jestem bardzo zadowolony. Korzystam z funkcji multicast .

Obecnie poszukuje czegoś co nie musi być zsynchronizowane z yamahą. Przymierzałem się do Sony CMT-SBT100 obecnie tez mi wpadł w oko Philips TAM8905/10 oraz Panasonic SC-PMX92  . Tak naprawdę to czego potrzebuje to obsługa CD oraz bluetooth oraz  cena max 1500zł. Co jest jeszcze godnego sprawdzenia/ kupienia ?

Edytowane przez kwachus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PiotrekL napisał(-a):

Muzzy a możesz napisać coś więcej. Jaki tor audio. Jak oceniasz pod względem muzycznym. 

 

Wzmacniacz to MF Nu Vista 600, tor cyfrowy Primare np5 + DAC Musican Pegasus,   analogowy Pioneer PL 530 + Dynavector 20x2l Low + Manley Chinook i ARC arrow 2.

Całość dla mnie gra świetnie , żeby zaliczyć duży przeskok musiałbym tera zrobić adaptacje akustyczna salonu a na to nie ma zgody żony :)

 

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Żony już tak mają z adaptacją 😉 dlatego teraz planuję zrobić sobie mens cave i tam nie będzie narzekać 😁


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką babcie :) yamaha seria 900 :) wzmacniacz, cd, tuner, brakuje mi decka....pomimo 30stki z hakiem na karku nadal chce grać. Do tego mam Pylon Audio Opal Monitor i Sub Tannoy mSub10. 

 

20210304_141413.thumb.jpg.ddd8e6b47c892acfe75f3f87030fa8a5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Yakuz napisał(-a):

A ja mam taką babcie :) yamaha seria 900 :) wzmacniacz, cd, tuner, brakuje mi decka....pomimo 30stki z hakiem na karku nadal chce grać. Do tego mam Pylon Audio Opal Monitor i Sub Tannoy mSub10. 

 

20210304_141413.thumb.jpg.ddd8e6b47c892acfe75f3f87030fa8a5.jpg

 

Msub10 to najlepszy budżetowy sub dający radę podczas słuchania muzyki. U mnie uzupełnia podłogówki Tannoya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dzięki temu że jest zamknięty :) nie zamula i nie przeciąga ale daje fajny mięki bas :) do 20m2 jest swietny. No ja niestety musialem pojsć w bloku w monitory bo też miałem ochote dołożyć jakies tannoye podłogówki do tego ale padlo na Opale i nie jest źle, chociaż bez msuba10 byłoby niedostatecznie na dole zakresu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Hej,

mam prośbę, czy może ktoś z Was pomóc w doborze słuchawek nausznych (najlepiej bezprzewodowych) w kwocie max do 300 złotych?!
Słuchawki będą używane tylko do odsłuchiwania muzyki (Spotify)  z telefonu.

 

Pierwsze wpadły mi w około Jays X-Five Wireless...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wireless nic nie zaproponuje, ale tradycją forów zaproponuję przeciwwagę, klasyczne, kablowe AKG k361 za ~380zl, będą poręczne, lekkie i wygodne i zaoferują możliwości dźwięku z innej ligi niż cokolwiek z wirelessów. Strojone wytaźnie w harmon będą miały też przystępną charakterystykę. Większość telefonow spokojnie je uciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.