Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
mam prośbę, czy może ktoś z Was pomóc w doborze słuchawek nausznych (najlepiej bezprzewodowych) w kwocie max do 300 złotych?!
Słuchawki będą używane tylko do odsłuchiwania muzyki (Spotify)  z telefonu.
 
Pierwsze wpadły mi w około Jays X-Five Wireless...
Bez podania wymagań, równie dobrze możesz kupić Creative jam. Wygodne, dobra bateria, przyjemnie grają, cena śmieszna. Dźwięk w jakimś stopniu podobny do koss porta pro.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wymagań specjalnych nie mam, nie jestem melomanem i nie wybieram jakiś nadzwyczajnych dźwięków swoim uchem. Poszukuje czegoś co zadowoli zwykłego szarego użytkownika, albo go zaskoczy w cenie którą podałem. 
Słucham rożnej muzyki, głównie coś ciężkiego, ale zdarza się i rap i jazz... wiem rozbieżność spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzzy, bardzo interesujący system, czy te kolumny wytrzymują NuVistę? Tam zdaje się duże moce chodzą, a głośniki wyglądają na czułe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Dźwięk w jakimś stopniu podobny do koss porta pro.

Wysłane przy użyciu Tapatalka



Czyli szkoda na to czasu ;)

PS

Marcin, nie kupiłeś tych Jaysów?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, trez napisał(-a):

O wireless nic nie zaproponuje, ale tradycją forów zaproponuję przeciwwagę, klasyczne, kablowe AKG k361 za ~380zl, będą poręczne, lekkie i wygodne i zaoferują możliwości dźwięku z innej ligi niż cokolwiek z wirelessów. Strojone wytaźnie w harmon będą miały też przystępną charakterystykę. Większość telefonow spokojnie je uciągnie.

 

O ile mają dziurkę... Jeżeli nie, to "naciągniecie" go też na przetwornik c/a. I poleeci na dwa, cztery, x tysięcy ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Godzinę temu, Jash napisał(-a):

 


Czyli szkoda na to czasu ;)

PS

Marcin, nie kupiłeś tych Jaysów?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Nie kupiłem bo ciagle się waham czy nie dołożyć u kupić jednak na kablu, chociaż bezprzewodowe byłby bardzo wygodne.

 

45 minut temu, tarant napisał(-a):

 

O ile mają dziurkę... Jeżeli nie, to "naciągniecie" go też na przetwornik c/a. I poleeci na dwa, cztery, x tysięcy ;)

 

Piotr a po polsku można? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czy masz w telefonie wyjście na słuchawki - mini jack? Jeżeli nie, to aby używać tradycyjne słuchawki przewodowe, trzeba zastosować podłączony do wyjścia usb telefonu przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy.

Moim zdaniem, do słuchania muzyki ze spootify, w tle, podczas pracy, lub na ulicy, słuchawki bluetooth z kodekiem aptx/aptx HD lub LDAC wystarczają w zupełności. Wygoda, brak ryzyka strącenia telefonu przez pociągnięcie go kablem itp przeważają. Co innego nocne, audiofilskie odsłuchy...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że na dziś do telefonu, do "posłuchania" a nie rozkładania sceny na pierdnięcia komara słuchawki bezprzewodowe to rozwiązanie jedyne, a nie lepsze czy gorsze.  Tym bardziej, że kodeki, jakość połączenia dziś to nie to samo co kilka, kilkanaście lat temu i opowiadania o tych drastycznych różnicach to tak jak testy kabli głośnikowych, w których prąd płynie tylko w jedną stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Prawda jest taka, że między dobrymi bezprzewodowymi a takimi po kablu różnica jest praktycznie żadna jeśli nie żadna.
Ja chociaż na codzień słucham na DAPie po kablu to tez jestem coraz bliżej żeby przejść jednak na telefon i słuchawki BT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Muzzy, bardzo interesujący system, czy te kolumny wytrzymują NuVistę? Tam zdaje się duże moce chodzą, a głośniki wyglądają na czułe.

 

 

Jasne że wytrzymują, mocy nigdy nie za dużo :) Jednak myślę poważnie o zakupie jakiegoś fajnego wzmacniacza lampowego jak np Leben 300/600 lub Cayin Cs-845A .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
10 godzin temu, tarant napisał(-a):

No czy masz w telefonie wyjście na słuchawki - mini jack? Jeżeli nie, to aby używać tradycyjne słuchawki przewodowe, trzeba zastosować podłączony do wyjścia usb telefonu przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy.

Moim zdaniem, do słuchania muzyki ze spootify, w tle, podczas pracy, lub na ulicy, słuchawki bluetooth z kodekiem aptx/aptx HD lub LDAC wystarczają w zupełności. Wygoda, brak ryzyka strącenia telefonu przez pociągnięcie go kablem itp przeważają. Co innego nocne, audiofilskie odsłuchy...

 

2 godziny temu, Adi napisał(-a):

Też uważam, że na dziś do telefonu, do "posłuchania" a nie rozkładania sceny na pierdnięcia komara słuchawki bezprzewodowe to rozwiązanie jedyne, a nie lepsze czy gorsze.  Tym bardziej, że kodeki, jakość połączenia dziś to nie to samo co kilka, kilkanaście lat temu i opowiadania o tych drastycznych różnicach to tak jak testy kabli głośnikowych, w których prąd płynie tylko w jedną stronę ;)

 

2 godziny temu, Jash napisał(-a):

Prawda jest taka, że między dobrymi bezprzewodowymi a takimi po kablu różnica jest praktycznie żadna jeśli nie żadna.
Ja chociaż na codzień słucham na DAPie po kablu to tez jestem coraz bliżej żeby przejść jednak na telefon i słuchawki BT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Dziękuję koledzy! @tarant ten telefon to ajpul tak więc nie ma żadnych wejść ;)

Dzięki Wam zdecydowałem się jednak na Jays B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jash napisał(-a):

Przejść jednak na telefon i słuchawki BT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Masz jakieś godne typy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupował niedługo RHA Audio T20 Wireless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku komponowania zestawu bluetooth warto brać pod uwagę zestaw odbiornika z tradycyjnymi słuchawkami. Ja ze sporą przyjemnością używam taniutkiego Radsone Earstudio ES 100 połączonego z wyjścia zbalansowanego z IBasso IT 04. Radsone ma fantastyczne oprogramowanie na Androida, pozwalające bawić się oversamplingiem, filtrami, kodekami itd. Tak czy inaczej, z Samsunga Note 10+ poprzez LDAC dostaje 24 bity /96 kHz do przetworzenia. Są lepsze, ale Radsone ma wielką przewagę w tym, że jest plastikowy, leciutki i malutki. Dynda sobie na końcu kabla słuchawkowego i nie ma szans że z niego odpadnie ;)  .


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

 

 

Jasne że wytrzymują, mocy nigdy nie za dużo :) Jednak myślę poważnie o zakupie jakiegoś fajnego wzmacniacza lampowego jak np Leben 300/600 lub Cayin Cs-845A .

 

A czy ten DAC jest tak dobry, jak mówią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do telewizora taki wzmacniacz i za telewizorem umieściłem malutkie aluminiowe elaci z mocą 80W.Wreszcie fonia telewizji jest poprawna.

DSC08058.JPG

DSC08060.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mogę podłączyć DAC iBasso DC03 do Samsunga S8 (tel. ma 3.5 jack) przez USB - C? Wychodzi z gniazda USB C jakieś audio?


Carpe diem .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

A czy ten DAC jest tak dobry, jak mówią?

 

Tak :)  Najlepiej wypożycz i sam się przekonaj. Bardzo dobra jakość wykonania, widać nie oszczędzali na częściach i podzespołach. To przekłada się na bardzo naturalny przejrzysty dżwięk, szeroką scenę z punktowym obrazowaniem, świetny bas z dobrym kopnięciem. Dac jest zbalansowany i słychać to na xlr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie doswiadczenie z sonus faber sonetto? 

 

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić rha..

A kupił fijo fh5 :D

do tego moduł bt fijo UTWS3 

Jutro będą u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z Vienn Grand Bach na Phonary Veritas P6 Style i jestem bardzo zadowolony. Napędza je Yamaha a-s2000, w moim odczuciu świetnie do siebie pasują. Obecnie szukam zbalansowanego streamera z funkcją DACa i przedwzmacniacza cyfrowego, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam projekt wzmacniacza na lampach 300b w układzie se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - czym lutujesz?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weller whs 40d a jak grube luty, to trafo zdz 100W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.