Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

OK zapytam dlaczego tak to jest zrobione. Mysle ze takie pojecia zna skoro jest inżynierem z ponad 20 letnim doświadczeniem w robieniu sprzetu audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawię w lampy 2 lata dopiero.

Wyłudź od niego schemat tego 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, egzo18 napisał(-a):

Ja się bawię w lampy 2 lata dopiero 

Jeszcze rutyna Cię nie dopadła jak widać :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 19:40, Sierżant Julian napisał(-a):

Wiem, że "każdy dobrze zaprojektowany wzmacniacz gra tak samo, bo ma tylko wzmacniać", oraz że "cyfra to cyfra, więc też zawsze gra tak samo"

 

Nie obraź się ale większej bzdury dawno nie czytałem :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzzy, trzebabyło z Sinusaudio się skontaktować i zamówić końcówki. Byłoby pewnie taniej i lepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak stwierdzic ze cos gra lepiej nie slyszac nawet sprzetu. Gratuluje takiej umiejetnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Nie obraź się ale większej bzdury dawno nie czytałem :) 

 

Wiem. Ale takie z takimi zdaniami stykam się dosyć często. Jest taki jeden krzyżowiec, który biega po forach i promuje te prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Muzzy napisał(-a):

Nie ma to jak stwierdzic ze cos gra lepiej nie slyszac nawet sprzetu. Gratuluje takiej umiejetnosci :)

 

Napisałem "byłoby pewnie" w kwestii wykonania. Nie muszę słuchać, bo znam możliwości dobrze wykonanych końcówek SE na 300B. Załóżmy, że Twoje grają tak jak powinny, ale nie są pozbawione baboli konstrukcyjnych. Wolałbym mieć tak samo grającą, ale z lepszym wykonaniem. Do tego u sinusa masz możliwość zażyczyć sobie najlepsze z możliwych traf, kondów i całej reszty podzespołów. kwestia zasobności portfela :)

 

Co by nie pisać, idziesz w dobrym kierunku :)     

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okaJe sluchac wzmacniaczy na 300b i prawda jest taka ze one graja ciekawie jezeli sa w nich wsadzone naprawde dobre lampy NOS. Niestety sa one coraz rzadsze na rynku i ceny zaczynaja sie ksztaltowac w okolicach 8-10k za pare. Te wszystkie wspolczene repliki od chinczykow niestety wedlug mnie nie graja 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy to jedno, i zgoda, że NOSy są nie do pobicia. Sam mam wzmacniacz na EL34 i dopiero RFT z niskim cokołem zagrały tak jakbym sobie tego życzył. No ale same lampy nie grają. Jak wsadzisz dziadowskie trfa i kondy, to i NOSy nie pomoga. Wzmacniacz to całość ,i jest tak dobry, jak jego najsłabszy element. To tak w dużym uproszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak, dlatego pisalem ze slyszalem wzmacniacze na 300b z wspolczesnymi lampami i mi to tez nie gralo jak bym sobie zyczyl. Dlatego wybralem monobloki w ktorych sa lampy mocy NOS 814 i sterujace c3m ktore nie sa tak popularne dzieki czemu maja swietny stosunek cena/jakosc. Poczatkowo konstruktor tez uzywal w nim 300b oczywiscie z innymi trafami ale zrezygnowal z tego ze wzgledu na slaba jakosc wspolczesnych lamp oraz niedostepnosc NOS.

Przesluchalem wiele wzmacniacy z przedzialu 15-40k i jakies swoje wnioski posiadam.

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do współczesnych lamp mam podobne zdanie. Co prawda, znajdą się też i dobre, w kwestii właściwości sonicznych, ale nie wybitne, tyle, że ich żywotność pozostawia wiele do życzenia.  Z NOSami jest ten problem, że ich zasoby topnieją, i to szybko. Warto zaopatrzyć się w zapasy, bo ceny rosną strasznie, aż w końcu po prostu skończy się dostępność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 300b podeszło mega.

To są współczesne jj.

Lampa diablo trudna w aplikacji.

Zeszło mi zanim to zagrało jak chciałem.

Różnica dźwięku do poprzedniego wzmacniacza po na gu 50 jest ogromna.  Tylko tu też są znacznie lepsze komponenty w torze i lepsze trafo wyjściowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Lebenie nie zdecydowałem sie na EL-34 NOS (np. RFT) i po paru próbach wybrałem Shuguang Treasure 6CA7Z. Bardzo dobre lampy, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Wiem. Ale takie z takimi zdaniami stykam się dosyć często. Jest taki jeden krzyżowiec, który biega po forach i promuje te prawdy.

 

A to nie wyłapałem kontekstu :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ja w Lebenie nie zdecydowałem sie na EL-34 NOS (np. RFT) i po paru próbach wybrałem Shuguang Treasure 6CA7Z. Bardzo dobre lampy, jak dla mnie.

To właśnie jedne z wyjątków, wśród współczesnych lamp. Grają podobnie do RFT, a te grają nieco szczupłym dźwiękiem, z bardzo dobrą kontrolą basu,  duża ilością szczegółów i nieco wysuniętą średnicą, co mnie odpowiada.  Shuguang 50 Years są też dobre, ale wg mnie maja troszkę gorszą kontrole basu i jest on lekko poluzowany. Kolejna sprawa to żywotność lamp. RFT są nie do zajechania. No chyba, że uderzysz, albo upuścisz. Wg użytkowników, grają przez 10 lat, po 3-4 godziny dziennie i są sprawne.   

 

Pytanie jeszcze, których RFT słuchałeś ? "Krótkich" czy "długich" ?

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolumn.

Niestety tylko monitory..

2.5 -3k..

Mam dwa typy 

Monitor Audio Bronze 100

Albo

 

Klipsch RP-500M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2,5 k kupisz silver 6g na gwarancji w idealnym stanie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, egzo18 napisał(-a):

Szukam kolumn.

Niestety tylko monitory..

2.5 -3k..

Mam dwa typy 

Monitor Audio Bronze 100

Albo

 

Klipsch RP-500M

 

 

Porównywałem właśnie takie coś jakiś czas temu. Monitor Audio wypadały lepiej w odsłuchu stąd decyzja o zakupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyficzny wygląd tej kolumny wyklucza je.

One u mnie są na sciennych uchwytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup kolumn bez odsluchu to poważny błąd. Proponowałbym jednak odsłuch kilku par w jakims salonie. Najlepiej podpiętych do jakiegos wzmacniacza na 300b ktory maja na stanie, wtedy bedziesz miał jakies rozeznanie. Te silver 6g maja w specyfikacji skutecznosc 88, a znajac zycie jest i tak zawyżona. Najlepiej wypadna z 300b kolumny z skutecznoscia 90+. Klipsch odpusc, to kolumny bardziej do kina domowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.