Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie gram na 88db czy nawet 86.. i nie ma problemu z napędzeniem.

Zrobię tak, że zwyczajnie zabiorę moje bloki do sklepu.

Bo odsłuch na innym wzmacniaczu nawet na 300b mija się z celem. 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, do Rzeszowa, czy Krakowa masz rzut beretem. Posłuchaj jeszcze Elac Carina - za szybkie nie są, ale w małym pomieszczeniu o lichej akustyce potrafią zagrać dużym i przyjemnym, choć lekko ocieplonym dźwiękiem.

Trochę Ci zazdroszczę, trochę współczuję Sam długo szukałem, zanim trafiłem na satysfakcjonujący efekt.


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz i napedzac tymi monoblokami 82db kolumny , nikt Ci nie broni  :) ale wydaje mi sie ze wielkiego porownania z dobrymi wysokoskutecznymi kolumnami nie miałeś.

 

W Rzeszowie polecam Linia Dzwieku. 
Wlasciciel pasjonat z spora wiedza i bardzo pomocny, jak wezmiesz swoj sprzet to tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znacie może takie klumny jak Canton GLE 90? Coś na ich temat w parze z Denonem DRA 800H?

Amplituner oczywiscie stereo :) nie jakies tam kino domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2021 o 19:20, ekskalibur napisał(-a):

Dokładnie tak Elac elegant 305 II.Świetne kolumienki .Małe zwarte,obudowa aluminiowa.Bardzo ciężkie.

Mam najwyższy model z tej (moim zdaniem) bardzo udanej serii a mianowicie Elegant 315 i jestem z nich bardzo zadowolony

Pozdrawiam 


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy jak Canton, Quadral i Elac, to dobzi, znani od lat niemieccy producenci. Quadrale z wyższej półki grają dźwiękiem bardzo dynamicznym z mocno zaznaczonymi niskimi, Canton - wydaje mi się - jest podobny. Można lubić ten dźwięk. Elac wydaje mi się nieco bardziej zniuansowany, co kto lubi. Na pewno niemało zależy też od konkretnego modelu, Elac miał opinię bardziej audiofilskiego producenta, zaś Canton i Quadral bardziej poopularnych.

Aha, jeszcze jedno. Średnie podstawkowce Quadrala, które miałem przed laty (coś z serii Phonologue Gold) były łatwe do wysterowania, pracowały całkiem przyjemnie z 35-watowym wzmacniaczem starej Unitry, a to coś znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich kombinacjach czy jeszcze w 2021r warto, dokupiłem CD Onkyo c7030 do posiadanego amplitunera tx8150. Grają z polskimi Pylonami, pięknie grają default_smile.png
W porównaniu z poprzednim zestawem Denona, bardzo duży krok naprzód lub lepiej trafił w moje gusta default_wink.png






Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pylon produkuje bardzo dobre kolumny. Nie wszystkim odpowiada ich dźwięk, bo brakuje w nim efekciarstwa. Prezentują bardzo spójne i kulturalne brzmienie. Pisze o linii Diamond.

W tej cenie nic lepszego dla siebie nie znalazłem. 

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klipsch rp 600m jeszcze wszedł do gry..

96 db..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rf 820 a pozniej Rf 7 III. Nie bylo to zbyt finezyjne granie… ale jak lubisz robic dyskoteki w domu to sie sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na sprawność głównie, bo jednak zbyt dużą mocą nie dysponuje.

I tak najpierw posłucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie słuchawkowe: czy istnieje przenośny dac/amp z bt który napędzi słuchawki 250ohm? Chciałem kupić dt770 i zrobić je "przenośnymi", tylko nie wiem czy w grę wchodzi tylko 80-tka. Optymalnie jakby był do tego jeszcze jakiś sensowny czas pracy (10h+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie Hi-Fi, raczej Lo-Fi, ale...

 

C417479A-89C6-4172-9855-3FD22C6BC1F8.thumb.jpeg.dff825d9cf8604bc883d5fae3fa89706.jpeg

 

...mam tu piękne stare Diory na „kobaltach” z czasów zanim je zastąpili tańszymi przetwornikami.

 

Nie chcę tworzyć mitów i legend, kolumny grają marnie, a z zestawem mini Denona powiedzmy że znośnie...

 

Niskotonowy ostro daje całkiem pokaźnym (w małym pomieszczeniu) basem, natomiast totalnie „leży” średnica, która jest chuda i zdecydowanie mało naturalna. Wysokie syczą, zreszta czego się spodziewać po takim tweeterze???

 

Niemniej... dzisiaj postanowiłem „odkurzyć” moje Mirage (14 letnie), bo szukam małych kolumienek do małego pokoju i ze zdziwieniem zauważyłem, ze gumowe resory głośników szlag jasny trafił :(

 

Te Tonsile mają prawie 50 lat i żyją!

Oczywiście nie dzgam gumy paluchem, bo na pewno jest już nadgryziona zębem czasu, ale głośniczki działają, wychylają się i wciąż dają radę. Rok produkcji 1974. 

 

Nie jest to mistrzostwo świata jeśli chodzi o dźwięk... ale pięknie pokazuje, ze da się robić trwałe produkty. Tylko... po co ;) ?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumy nic nie powinno ruszyć, chyba że przez naprawdę wiele lat. Natomiast zawieszenia membran zrobione z pianki znikają w oczach, a nawet jeśli nie znikną, to dotknięcie powoduje, ze się rozpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, piankę znam aż za dobrze. Jednak zawieszenia gumowe głośników „zachodnich” padają po kilkunastu latach. I w KEFach i Mirage... ogólnie jestem zdziwiony, bo w Tonsilach z 2002r. jak nowe.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pianki jeszcze jedna rzecz: jeśli pianka jest powlekana (jak np. w starych głośnikach Scan-speaka) to wytrzymuje znaaaacznie dużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cudo poniżej było parę tygodni temu  otworzone, po raz pierwszy od 1974 roku, mam oryginalne pudełko z plombami, schematem i zapasowymi bezpiecznikami.

Zagrało tak, że spadły mi kapcie :) 

schowalem na kolejne 20 lat w szafie ….

 

 

 

9CA23461-B327-44FE-AB4A-725C20114073.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda sprzętu w szafie chować, postawić ino wysoko żeby dzieci, koty nie dosięgły i grać ile wlezie 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, wiem że nie jest to HI-Fi ale może pomożecie. Potrzebuję do biura jakiś głośnik, przez który można puścić radio internetowe. Koniecznie niezalezny od komputera czy też streamowania przez bluetooth.

Kojarzycie jakich haseł użyć aby wyszukać takie cudo?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 17:20, Maciej72 napisał(-a):

To cudo poniżej było parę tygodni temu  otworzone, po raz pierwszy od 1974 roku, mam oryginalne pudełko z plombami, schematem i zapasowymi bezpiecznikami.

Zagrało tak, że spadły mi kapcie :) 

schowalem na kolejne 20 lat w szafie ….

[...]

 

Do licha, postawiłbym sobie taki koło biurka, dołożył mu dwa łatwe do wysterowania głośniki i moja praca od razu szła by lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Do licha, postawiłbym sobie taki koło biurka, dołożył mu dwa łatwe do wysterowania głośniki i moja praca od razu szła by lepiej...

Sprawdź czy masz tyle miejsca w biurze i czy półka wytrzyma 22kg czystej elektroniki :) 

z ciekawostek, sprzęt pochodzi z bazy ramstein z zapasów wojskowych.

te amplitunery były specjalnie produkowane na potrzeby armii amerykańskiej, stacjonującej w Europie i Japonii, mają transformator obsługujący zarówno 110v i 220v

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.