Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, uchował się tylko jeden. 

I tak musiałem, stoczyć wojnę o niego z innymi, którzy się zorientowali, jaka jest wartość kolekcjonerska tego sprzętu.

Jak jesteś zainteresowany, to od czasu do czasu, koledzy przywożą rodzynki od naszych zachodnich sąsiadów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny sprzęt!!!

 

U mnie na co dzień gra to:

 

image.thumb.jpg.7ab9d74f1c7b8f37f207be09b48162cc.jpg

 

Oprocz blu-raya Sony jest jego pradziad...

 

image.thumb.jpg.68e510e15d38c801ba5128fcac14d4eb.jpg

 

...oraz audiofilski wówczas (a dziś już mocno wychechłany) Marantz CD-84

 

image.thumb.jpg.8e50fa32f5c634a2341992d10dcb8259.jpg

 

Kolumny już współczesne... 

 

I gra to dobrze. Owszem, PA428 ustępuje wielu nowym konstrukcjom, do tego ma cichutki, ale wyraźny przydźwięk sieciowy, ale naprawdę nie tyle da się tego słuchać, ale po prostu gra to dobrze.

 

Jest jeszcze gramofon (współczesny Denon), natomiast nie zmieścił się magnetofon (poszedł do innego pokoju).

 

A skoro mowa o innym pokoju, to tam sobie wymyśliłem meble w stylu „kolonialnym” i retro audio do komputera.

 

7DE0A56C-8A54-4F4C-B44D-930A9DD19E9A.thumb.jpeg.82788992cc814a71a5be1b2f55e06196.jpeg

 

Pokoj jeszcze niegotowy, więc zastosowałem super-audiofilskie standy :)

 

B211493C-E750-46E7-B711-76C1F285ED4A.thumb.jpeg.65052b7d85e66ed86bf1caad8def1f2f.jpeg

 

Teraz jaki „retro” wzmacniacz do komputera? W zasadzie można by kupić coś starego, ale chciałem jednak coś z USB i Bluetoothem, wiec kupiłem toto...

 

FBD36B07-FB50-40AF-B544-8AA39F90F91E.thumb.jpeg.6d6f26beaca3fe1b78c66a41ded5404b.jpeg

 

Retro jak w mordę strzelił ;)

 

Odsluch?

 

Jakbym miał powiedzieć jednym słowem...

 

UOMATKOBOSKOCZĘSTOCHOWSKO!

 

Kolumny grają przede wszystkim masakrycznie niespójnie. Czasem trafi się materiał, w którym wypadają bardzo przyjemnie, a czasem dramat wszechświata, że już lepiej boomboxa kupić.

 

Po pierwsze - choć to pewnie po części efekt pogłosu w dość pustym pokoju - małe i cherlawe w sumie kolumny grają dźwiękiem bardzo „dużym”, wręcz potężnym i trzęsą podłogą (sic!). 

 

Bas jest (za) mocny, średnica podbarwiona i nienaturalna, a góra mało szczegółowa, a przy tym bywa nieprzyjemna (takie szorstkie szumy towarzyszące wokalom czy instrumentom dętym).

 

Niemniej magia brzmienia rodem z epoki Gierka sprawiła, że słuchałem i ich dzisiaj długo i cierpliwie kończąc z lekkim bólem głowy :)

 

Szczerze... najlepiej wypadały reklamy na YT (używałem Bluetootha, bo komputer jeszcze nie podłączony), które wręcz wyłaziły z dużą energią (żeby nie powiedzieć agresywnie) przed scenę dźwiękowa i brzmiały w sumie całkiem czysto i wręcz wciągająco.

 

Ogolnie kolumny gubią się dramatycznie w materiale trudnym i/lub słabo zrealizowanym.

 

Cóż - do komputera będą dobre, a Taga to znowu nie takie cudo, żeby było jej szkoda do takich kolumn...

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi to przypomniało szkolne zabawy w liceum: nagłośnione oczywiście Altusami, wzmacniacz jakiś z radiowęzła, a magnetofon kasetowy prawdziwej firmy zwykle przynosił z domu zamożny kolega.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Altusy miały podstawową wadę - zrezygnowano z w miarę kulturalnego brzmienia głośników kopułkowych na rzecz syczącej tuby.

Ogolnie tamta technologia wcale nie była taka zła i „papier na piance” ma to coś w brzmieniu, co potrafi wciągnąć.

 

Ogolnie tamte Tonsile wcale nie były takie zle :)

Klopot w tym, ze Tonsil zawsze był oceniany przez pryzmat Altusow jako sztandarowego modelu 🙈


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy od Was😏😎 Godne polecenia słuchawki BT nauszne. Cena do 1500 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki wokółuszne AH-GC25W
Denon - mam i mogę polecić...



Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje🍻 Denon jakoś średnio wspominam i nie ciągnie mnie do tej firmy. Miałem ATH-DSR7BT były super tylko zmieniły właściciela bez mojej zgody😔 

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony wh-1000xm4 - to chyba najlepsze jak nie jedne z najlepszych słuchawek nausznych BT obecnie. Mam i polecam.

 

recenzji w necie masz mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony od czasów MDR-CD1700 bardzo już straciły w moich oczach. Tamte były rewelacyjnym topowym modelem, obecnie mam jakiś ich wysoki model (któreś MDR-1), przebasowane, niewygodne, obłazi, w sumie byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam parę lat Bluedio turbine kupione za jakieś grosze i oprócz rozpadających się po roku padów, które wymieniłem jestem z nich zadowolony. Dźwięk po BT z mocnym basem, ale jest też kabel   i na nim już brzmią zupełnie neutralnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Turbiny, nie jest to samo co sony wh1000, które znam tylko z recenzji ale za tą kasę to jest bomba. Nie myślałem że słuchawki za 120 zł mogą tak przyjemnie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2021 o 15:31, ptakug napisał(-a):

Potrzebuję pomocy od Was😏😎 Godne polecenia słuchawki BT nauszne. Cena do 1500 zł. 

 

Chyba najlepsze testy słuchawek w sieci:

https://www.rtings.com/headphones

 

Sony mają najlepszy ANC ale grają mocno podbitym basem - jak lubisz, to OK. Nie są najwygodniejsze.

Najwygodniejsze i grające bez podbijania pasma niskiego są Bose. mam od kilku lat i rewelacja. Jak nie jestem fanem sprzętu amerykanów, to słuchawki BT ANC udały im się doskonale.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/bose/quietcomfort-35-ii-qc35-ii-wireless-2018

 

 

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

Od niedawna slucham na nowych kolumnach Zingali , musze napisac ze jest moc ! :)

 

 

 No nie wątpię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

Od niedawna slucham na nowych kolumnach Zingali , musze napisac ze jest moc ! :)

 

 

 

36B75B53-F622-47CC-B7A8-DCC54CDCCAF9.jpeg

Po prostu WOW.

Płyty lepiej niech stoją prosto😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz do słuchawek Bayerdynamic

31AF4B26-110A-47D9-8C00-CB5301463CAB.jpeg

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Sprawiłem sobie fajny sprzęt Philipsa głównie z myślą o radiu internetowy (philips tam8905/10). Nie mam audiofislkich zapędow ale lubię jak gra dobrze i ta miniwieża spełnia moje oczekiwania. Ale do rzeczy. Brakuje mi trochę długości kabla do głośników. Dosłownie zabrakło z pół metra tych fabrycznych. Polecicie jakieś dobre kable którymi mogę je zastąpić? Coś oczywiście dobrego w rozsądnej cenie ;) kable dołącza dołącza zarówno do głośników jak i wieży, więc mogę kupić gotowca i podpiąć beż żadnego mechanicznego ingerowania. 

 

Mam taki kabel głośnikowy który kiedyś kupiłem w obi żeby przeluzyc kable w starym sprzęcie ale nie wiem czy mi jakość dźwięku nie ucierpi. Poza tym ten co mam jest taki gruby dość a fabryczne są cienkie i mają ładnie zakończone końcówki. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymar napisał(-a):

Polecicie jakieś dobre kable którymi mogę je zastąpić?

 

 

Klotz? Tanie (wzglednie), z przeplotem tylko wtyki musisz zarobic. No i nie chinski badziew co tez ma znaczenie

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

Klotz? Tanie (wzglednie), z przeplotem tylko wtyki musisz zarobic. No i nie chinski badziew co tez ma znaczenie

 

tapatalked

 

Dzięki, sprawdzę. A przekrój patrzeć 1,5mm czy 2,5mm. Czytałem też na szybko że kable Polskiej firmy melodika są dobre. Podpowiecie jeszcze jak tak ładnie zrobić takie końcówki do podłączenia? Nie ma wtyczek u mnie a kabel jest jakby na końcu posrebrzony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymar napisał(-a):

 

Dzięki, sprawdzę. A przekrój patrzeć 1,5mm czy 2,5mm. Czytałem też na szybko że kable Polskiej firmy melodika są dobre. Podpowiecie jeszcze jak tak ładnie zrobić takie końcówki do podłączenia? Nie ma wtyczek u mnie a kabel jest jakby na końcu posrebrzony. 


Kup banany. Im większy przekrój kabla, tym mniejsza jego rezystancja. U mnie są 4mm2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Czujnik napisał(-a):

 

 

Klotz? Tanie (wzglednie), z przeplotem tylko wtyki musisz zarobic. No i nie chinski badziew co tez ma znaczenie

 

tapatalked

 

Dzięki, sprawdzę. A przekrój patrzeć 1,5mm czy 2,5mm. Czytałem też na szybko że kable Polskiej firmy melodika są dobre. Podpowiecie jeszcze jak tak ładnie zrobić takie końcówki do podłączenia? Nie ma wtyczek u mnie a kabel jest jakby na końcu posrebrzony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 czy 2,5mm2 nie zrobi żadnej różnicy na tym sprzęcie a banany to overkill. Można je zrobić dla zabawy i funu, kupić przewód Mogami 3103 i połączyć z wtykami ale ukrytego potencjału tej wieży i tak nie wydobędziesz.

Kup przewód Melodiki, pocynuj końcówkę lub jak nie chcesz/nie umiesz to wkręć gołe i będzie grało tak samo jak na fabrycznym, krótszym przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.