Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki w Yamaszce są takie sobie. U mnie PianoCraft robi za tzw system sypialniany-trochę muzy, trochę BR a reszta to tv. Głośniki poszły w ludzi. Zamiast nich wjechały Monitor Audio 1 i druciki Kimber PR 4 i zaczęło to grać. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mariusz9a napisał(-a):

I dlatego napisałem, w bodajże pierwszym poście, że nie ma co się tutaj specjalnie głowić i przepłacać - wystarczy kupić w zasadzie byle co (tani odtwarzacz sieciowy), byle markowe (chodzi o wsparcie dla aplikacji Tidal/Spotyfy itp - żeby nie zostać nagle z ręką w nocniku). Zwłaszcza że główny zainteresowany sam przyznał że "audiofilem" to nie jest 😄 Ja osobiście do takiego słuchania bym na to 3-4k nie przeznaczał 😉 Ale oczywiście jak ktoś chce, to najlepiej samemu posłuchać - w końcu każdy inaczej odbiera dźwięk.

Nawet nie żartuj że w to wierzysz...😀

 

W kupowanie? No owszem, podwójny Furutech, który mam u siebie w ścianie kosztuje raptem 700, a kiedy go kupowałem był o połowę tańszy. No trudno, skoro już pociągnąłem linię od oddzielnego bezpiecznika, to JAKIEŚ gniazdo i tak musiałem dać na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD-84

Rocznik bodaj 1987? Może nie ideał, bo trochę przechodzony, ale żyje.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijajcie na kanał Reduktor Szumu, tam gościu opisuje swój wzmacniacz marzeń oraz kolumny głośnikowe wykonane dla niego na zamówienie. Sam bym sobie taki wzmacniacz zrobił jakbym znał się i dysponował większą kasą.

 

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam amplituner Onkyo tx sr-309 dostałem gramofon i pojęcia nie mam jak je podłączyć żeby grało. Instrukcja jest dla mnie zbyt skomplikowana czytając ją dalej nie wiem jak to podłączyć. Poniżej zamieszczam zdjęcie tyłu amplitunera i gramofonu. Z góry dzięki za pomoc :)

 

5FA04B3F-24BA-4308-94B0-56DAD8E36E1D.jpeg

A2B8570E-3A08-44D7-A2BE-969247F45011.jpeg

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być niekompatybilny z gramofonem (moje NAKAMICHI np nie jest). Trzeba jechać po kolei metodą prób i błędów zaczynając od wyjścia AUX. Jednak można ale nie każdy. Poniżej jest wyjaśnienie (3 min w google).😣

https://manualsdump.com/en/manuals/onkyo-tx-sr309/13068/14

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Może być niekompatybilny z gramofonem (moje NAKAMICHI np nie jest). Trzeba jechać po kolei metodą prób i błędów zaczynając od wyjścia AUX. Jednak można ale nie każdy. Poniżej jest wyjaśnienie (3 min w google).😣

https://manualsdump.com/en/manuals/onkyo-tx-sr309/13068/14

Tego się właśnie bałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner nie ma wejścia Phono, ale patrząc na zdjęcie gramofonu, masz tam opcję wyjścia Line, także powinno zagrać.
Próbowałeś podłączyć się pod CD/TV in?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnąłeś do podanego linka przeze mnie? Najwyraźniej po co.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, peri napisał(-a):

Amplituner nie ma wejścia Phono, ale patrząc na zdjęcie gramofonu, masz tam opcję wyjścia Line, także powinno zagrać.
Próbowałeś podłączyć się pod CD/TV in?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak właśnie próbowałem do cd/tv i nie gra,

 

48 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Zaglądnąłeś do podanego linka przeze mnie? Najwyraźniej po co.

Oczywiście, instrukcję czytałem przed napisaniem posta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2023 o 17:36, albiNOS 01 napisał(-a):

Wbijajcie na kanał Reduktor Szumu, tam gościu opisuje swój wzmacniacz marzeń oraz kolumny głośnikowe wykonane dla niego na zamówienie. Sam bym sobie taki wzmacniacz zrobił jakbym znał się i dysponował większą kasą.

 

 

Nie dawałbym tego "gniota" za przykład (Reduktor Szumu). To jest gość, który raczej gada głupoty niż konkret.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jest dobrym elektronikiem, a ten klon au70, który zrobił zapowiada się znakomicie. Jednak jest zabójczo drogi.

Mi po głowie chodzi ostatnio budowa lampowca, ale otl.

Mam schematy, jednak nie mogę się nimi podzielić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, egzo18 napisał(-a):

Gość jest dobrym elektronikiem, a ten klon au70, który zrobił zapowiada się znakomicie. Jednak jest zabójczo drogi.

Mi po głowie chodzi ostatnio budowa lampowca, ale otl.

Mam schematy, jednak nie mogę się nimi podzielić :)

 

Elektronikiem może i jest dobrym ale na grupach audio raczej jest z niego głównie ciśnięcie i beka bo z wieloma rzeczami jest totalnie odstrzelony.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pisar napisał(-a):

Nie dawałbym tego "gniota" za przykład (Reduktor Szumu). To jest gość, który raczej gada głupoty niż konkret.

 

No jeśli uważasz T.Bielewicza za opowiadającego głupoty to gratuluję wiedzy i doświadczenia z dziedziny elektroniki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Elektronikiem może i jest dobrym ale na grupach audio raczej jest z niego głównie ciśnięcie i beka bo z wieloma rzeczami jest totalnie odstrzelony.

Na grupach audio to są dopiero odklejency. Więc no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lemax napisał(-a):

 

No jeśli uważasz T.Bielewicza za opowiadającego głupoty to gratuluję wiedzy i doświadczenia z dziedziny elektroniki.

 

 

 

Czytaj proszę ze zrozumieniem, Napisałem, że elektronikiem jest może i dobrym ale w kwestiach audio często dziwne rzeczy mówi.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika i audio to są mocno splątane ze sobą dziedziny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2023 o 19:19, Zolw napisał(-a):

Tak właśnie próbowałem do cd/tv i nie gra,

 

Oczywiście, instrukcję czytałem przed napisaniem posta ;)

 

Na ile mogę ocenić: gramofon ma wbudowany gramofonowy pre (inaczej nie miałby opcji phono/line. Które z tych słów oznacza według producenta wyjście z pre gramofonowego, nie mam pojęcia, osobiście stawiałbym na line (wyjście z poziomem liniowym, czyli 1V z groszami, bo wyjście z "gołej" wkładki ma woltaż kilkaset razy niższy, zależnie od typu wkładki), ale licho wie, co Chińczyk ma na myśli. Proponuję sprawdzić w instrukcji gramofonu. Kiedy już wiemy, w której pozycji z gramofonu idzie sygnał wzmocniony przez gramofonowe pre, ustawiamy właśnie tę pozycję tym przełącznikiem z tyłu. Następnie w amplitunerze szukamy wejścia dla sygnału z poziomem liniowym. Kiedyś pisali po ludzku "line in " i nie było wątpliwości. Teraz kombinują i trzeba trochę na intuicję, a trochę eksperymentalnie. Zacząłbym od IN-BD/DVD albo IN-TV/CD. Zarówno CD jak i BD i DVD wypuszczają sygnał na poziomie liniowym. Powinno zadziałać.

Jeśli nie zadziała, może to oznaczać, ze wbrew zapewnieniom na tylnej ściance gramofonu, przedwzmacniacza gramofonowego tam nie ma. Wtedy trzeba dokupić oddzielny pre gramofonowy, dla typowych wkładek typu MM zaczynają się one od kilkudziesięciu złotych. I wpiąć między gramofon a wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak zolw. Posiadam gramofon z czasów PRL pod nazwą Dynamic Speaker (chyba wersja eksportowa Bernarda), który z tyłu jako wyjście ma tylko kabel. Z tego co pamiętam ma wkładkę Unitra MF-100. Czy po podłączeniu tego przedwzmacniacza zacznie grać ze sprzętem, który ma tylko wyjście AUX? Obecnie po podłączeniu bezpośrednio do sprzętu gra bardzo cicho.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebuje przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładki typu MM. BTW, twoja wkładka może być już w kiepskim stanie, nie wiem czy zawieszenie/amortyzacja igły, zwykle w tamtych czasach gumowe, nie stwardniało (nie mówiąc o stanie samej igły).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla interesujących się tematem, bardzo fajna rozmowa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 19:43, Kurzy napisał(-a):

Wiem😉

Update i "mały" kamyk do ogródka Devialeta - okazuje się, że Dione ma spory problem z komunikacją po HDMI z TV Sony oraz LG. Biorąc pod uwagę, że to potentaci na rynku dobrych OLEDÓW to ta grupa robi się znacząca. Może nie w PL, tu Dione pewnie jest marginesem, ale za granicą już tak.

Fakap polega na traceniu kontaktu z TV po wyłączeniu odbiornika lub zmianie źródła. Każda inna zmiana nie powoduje kłopotów. Problem w tym, że tylko HDMI gwarantuje obsługę najbardziej zaawansowanych formatów dźwiękowych (toslink nie, chociaż działa bez zarzutu). Dlatego jeśli akurat chcesz odpalić Atmos (efekty są zadziwiające, naprawdę) to musisz zrobić przeładowanie TV (pełny reboot). Upierdliwe ale na teraz jedyne wyjście. Devialet o wstydliwej sprawie (moderują social media, tam info nie ma) wie i podobno pracują nad poprawką. Wysyłają prośby o raporty z apki oraz parametry sprzętu współpracującego.

To takie info jakby się ktoś zastanawiał czy wydać kilkanaście tysięcy na belkę. Podsumowując - gra obłędnie, nawet stereo jest bomba jak na moje słabe ucho. Jednak mając OLEDA Sony/LG wlicz w seans kilka minut na reset TV 🙄

 

Edytowane przez Valygaar
dubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z racji tego, że mój nowy gramofon nie chce rozmawiać z moim amplitunerem chcę kupić jakiś system. Pomyślałem, że "zbuduję" cały system od nowa ale kompletnie się na tym nie znam i potrzebuję żeby mnie ktoś nakierował. Potrzebuję system który będzie działał jako głośniki do kina domowego, będę mógł podłączyć gramofon (model Audio Technica AT-LPW50PB), ewentualnie ale nie jest to konieczne telefon, komputer żeby posłuchać muzyki. Pomieszczenie jest małe 20 m2 nie chcę rozciągać wszędzie kabli więc chciałbym żeby to były dwa głośniki plus np. subwoofer. Budżet ok. 7000 zł może być więcej.  I teraz co wybrać amplituner czy wzmacniacz, jakie głośniki ? Czytając opinie myślałem o Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition ale chciałbym je jeszcze odsłuchać w sklepie. Moje oczekiwania co do sprzętu, chciałbym żeby dźwięk był przestrzenny żebym mógł usłyszeć, że w lewym rogu pomieszczenia ktoś gra na trójkącie a w prawym na skrzypcach. Przepraszam jeśli piszę głupoty :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pianocrafta 670 z tymi właśnie B&W i jestem zadowolony, dość rozsądny kompromis value for money. Kupowany w covidzie, gdy były szalone trudności z dostaniem czegokolwiek - czekałem 2 m-ce i gdy w newsletterze przyszło info od razu podjechałem do tophifi - podobno cała dostawa wszystkiego poszła w trzy dni.  Do pokoju 20 m powinny być akurat, oczekiwania "kierunkowe - lewy/prawy" na pewno będą spełnione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolumny podstawkowe w niewielkim budżecie do 1000 zł co polecacie, mają być dla młodego do wieży do kompletu starego Technicsa segmentowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.