Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

W takim budżecie i jeśli mają być nowe, to zainteresuj się Jamo S803, mnóstwo pozytywnych opinii w necie. Chyba cheapaudioman na swoim kanale na YT recenzował te kolumienki. Frontowy BR więc nie będzie problemu z ustawieniem w niewielkim pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co ostatecznie wybrałeś, jestem ciekawy co dopasujesz do tej wieży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a Mission LX3 MKII ?

Już nie to samo co kiedyś, ale wciąż „brytyjskie” granie☺️

https://www.tophifi.pl/oferty-specjalne/outlet/lx-3-mkii-orzech-outlet.html?gclid=CjwKCAiA_vKeBhAdEiwAFb_nrS8dG0LrmdKYa9EJ1Q_l9iAHNY18WPXPCWo9rTeRr56dIDlz40W4dxoCS5AQAvD_BwE

 

Recenzja kolumn Mission LX2 MKII na kanale Darko Audio 

https://www.tophifi.pl/blog/post/recenzja-kolumn-mission-na-kanale-darko-audio.html

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w budzecie do 2-3k nic nowego sensownego nie kupicie, naprawde szkoda kasy.

Proponuje sie rozejrzec na rynku wtornym bo w tej kwocie mozna juz cos trafic co nie bedzie gralo jak boombox.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzzy dobrze mówi. Bez sensu wydana kasa i jej szkoda.

Zdecydowanie lepiej kupić coś używanego. Np. stare B&W serii 600 serio robią robotę.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym polemizował, za ok. 2k zł można mieć nowe kapitalne podstawkowe kolumienki, np. znane mi z autopsji Elac Debut Reference, albo niewiele droższe Emotiva Airmotiv B2+. Oczywiste jest także to, że za te dwa tysie można wybierać w znakomitych używanych, a nawet vintage kolumnach (np. Scandyna/Dynaco A25, Yamaha NS-500), ale Satanic napisał wyraźnie: podstawkowe do 1000, i to jest wyzwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być używane też przeglądam Olx. Nie jestem audiofilem i słucham Black i Death metalu nie potrzebuję krystalicznego brzemienia bo i tak muzyka nie jest tak nagrywana, a młody słucha hip-hopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Osmodeusz napisał(-a):

Mission

 

Mi niestety bardzo je odradzano. Bardzo mocno "nie to, co kiedyś". Wybrałem B&W - też podobno nie to co kiedyś, ale naprawdę lepiej brzmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, satanic napisał(-a):

Mogą być używane

 

to już pole do popisu jest spore ;)

do proponowanych przez @pisar B&W serii 600, dorzucam Tannoy Mercury serii M ;)

 

8 minut temu, mroova napisał(-a):

Mi niestety bardzo je odradzano. Bardzo mocno "nie to, co kiedyś". Wybrałem B&W - też podobno nie to co kiedyś, ale naprawdę lepiej brzmiało.

 no niestety, cudów już nie ma :wacko:

W domu dalej gramy na Infinity z lat 70, a do cięższego grania mam też stare Focale - i jakos nie korci mnie zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zerknij na te.
Używam od 2 lat z drugim wzmacniaczem i tv.
Jak dla mnie w tej cenie nie mają konkurencji.
Polska firma, całkowicie własna produkcja (robią własne przetworniki!).
https://stx.pl/electrino-m-100.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogą być używane też przeglądam Olx. Nie jestem audiofilem i słucham Black i Death metalu nie potrzebuję krystalicznego brzemienia bo i tak muzyka nie jest tak nagrywana, a młody słucha hip-hopu.
Skoro tak, to spokojnie kupisz coś odpowiedniego w założonym budżecie. Jednak przede wszystkim, to na Twoim miejscu i w miarę możliwości, posłuchałbym kolumn przed zakupem, najlepiej podłączonych do tego Technicsa. W ciemno, mógłbym jedynie założyć, że dobrze zgrają się z tą wieżą jakieś zestawy Technics'a, np. całkiem ładne, trójdrożne i w budżecie SB-CD320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Technicsy za duże, szukam coś małego. A te B&W dlaczego akurat ta seria, te STX też spoko i z wyglądu mi się podobają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STX-y mogą okazać się czarnym koniem. Miałem od nich bardzo dobrze grające podłogówki, Electrino 150, teraz stoją u syna i też jest z nich bardzo zadowolony. Te podstawkowe M-150 mają chyba te same głośniki co w moich podłogowych, jeśli tak, to faktycznie nie martwił bym się o brzmienie. Zwróć jedynie uwagę na to, że mają tylny BR więc mogą potrzebować trochę wolnego miejsca i odstępu od ściany za nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 10:23, Zolw napisał(-a):

Koledzy, z racji tego, że mój nowy gramofon nie chce rozmawiać z moim amplitunerem chcę kupić jakiś system. Pomyślałem, że "zbuduję" cały system od nowa ale kompletnie się na tym nie znam i potrzebuję żeby mnie ktoś nakierował. Potrzebuję system który będzie działał jako głośniki do kina domowego, będę mógł podłączyć gramofon (model Audio Technica AT-LPW50PB), ewentualnie ale nie jest to konieczne telefon, komputer żeby posłuchać muzyki. Pomieszczenie jest małe 20 m2 nie chcę rozciągać wszędzie kabli więc chciałbym żeby to były dwa głośniki plus np. subwoofer. Budżet ok. 7000 zł może być więcej.  I teraz co wybrać amplituner czy wzmacniacz, jakie głośniki ? Czytając opinie myślałem o Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition ale chciałbym je jeszcze odsłuchać w sklepie. Moje oczekiwania co do sprzętu, chciałbym żeby dźwięk był przestrzenny żebym mógł usłyszeć, że w lewym rogu pomieszczenia ktoś gra na trójkącie a w prawym na skrzypcach. Przepraszam jeśli piszę głupoty :)  

 
Edit: źle, przeczytałem, myślałem, że chodzi o podłogówki 603s2. Ale pewnie charakterystyka brzmienia tych podstawkę będzie podobna. Już się naprodukowałem to zostawiam. ;)
 

Mam 603s2, wybrane po odsłuchać różnych modeli w zbliżonej i wyższej cenie, to są na prawdę świetne kolumny. Całe pasmo jest dobre, co było chyba głównym powodem mojej decyzji. Słucham od klasyki, okazjonalnie jazzu, po elektronikę i death metal. Wszystko grają przynajmniej dobrze, a starego rocka jak Dire Straits czy basowe utwory Diany Krall świetnie. W Behemocie też nie brakuje mięsa, ale oczywiście jakiś zestaw grający U byłby pewnie lepszy. Ważne, że góra jest szczegółowa ale nie ostra. Moje poprzednie kolumny Dali Ikon 6 mk2 raniły uszy przy black metalu. Stereofonia jest jak najbardziej ok, ale słyszałem lepsze zestawy, z tym że u mnie stoją raptem 2m od siebie. Możliwe, że przy szerszym ustawieniu stereofonia by się poprawiła. Na plus też, że stoją blisko ściany i nie ma problemu z basem. Mają również dobra dynamikę przy cichym słuchaniu wieczorem. 

 

U mnie pracują ze starszym ampli Denona, ale ja jestem heretykiem i nie słyszę różnicy między dedykowanym wzmacniaczem i dobrym amplitunerem. Muzyka leci loseless  z Apple Music via AirPlay, podpięta konsola, zwrotny kanał z tv, nie ma jak wygoda ampli.  ;) Planuje zakup teraz Denka 3800, bo potrzebuje vrr do konsoli. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mroova napisał(-a):

 

Mi niestety bardzo je odradzano. Bardzo mocno "nie to, co kiedyś". Wybrałem B&W - też podobno nie to co kiedyś, ale naprawdę lepiej brzmiało.

Bo tani Chińczyk. Badziew jakich mało. Nie, raczej dużo…😉

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kurzy napisał(-a):

Bo tani Chińczyk. Badziew jakich mało.


czyli „badziew” jak wiele innych, z pod skrzydeł International Audio Group?

Bo to oni właśnie wykupili „Brytyjczyków” lata temu, m.in są właścicielami Audiolab, Wharfedale, Luxman, Quad, Leak, Castle …itd.

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Osmodeusz napisał(-a):


czyli „badziew” jak wiele innych, z pod skrzydeł International Audio Group?

Bo to oni właśnie wykupili „Brytyjczyków” lata temu, m.in są właścicielami Audiolab, Wharfedale, Luxman, Quad, Leak, Castle …itd.

Uogólniasz. Wymieniasz jednym tchem marki z różnego poziomu.

Mission do wymienionego repertuaru??? 👎

P.s. Sam gram na Quadzie, więc nie mam problemu z made in ChRL.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 22:04, satanic napisał(-a):

Mogą być używane też przeglądam Olx. Nie jestem audiofilem i słucham Black i Death metalu nie potrzebuję krystalicznego brzemienia bo i tak muzyka nie jest tak nagrywana, a młody słucha hip-hopu.

Budżet jest jaki jest. Używany JBL, Paradigm.

P.s. Uważaj na prądożerne kolumny bo Technics ich nie uciągnie. 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całego sprzętu hi-fi, kolumny najbardziej nadają się do kupna z drugiej ręki, bo najtrudniej je "zużyć" (chyba ze jakiś przemocowiec spali tweetery). W sumie, jeśli głośniki nie są na resorach z niepowlekanej pianki, to mogą pracować bardzo długie lata. Miałem z drugiej ręki Spendory, miałem starsze Vienny, teraz używam kupionych z drugiej ręki Oper. Żadnych problemów, a cena dwa razy niższa od katalogowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holender😉

D03DE36F-5AC9-402A-9B86-129766B6C103.jpeg

905EBA49-9776-4EAB-8547-90D07493EF71.jpeg

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.