Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Recommended Posts

12 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Ok d11 fajnie się prezentuje:) 

Ale widzę że jest 12, ale to juz ponad 3.5k z głośnikami choć hdmi mi pasuje bo obok telewizora będzie. 

I gra również nienajgorzej. Jedyny minus to brak podświetlania przyciskównon stop ale jeśli ktoś obsługuje przez pilota lub apke Heos to nie ma problemu.

Warto kupić samą jednostkę centralną Nxx a glosniki dobrać do własnych upodobań czy wysokości półki. Polecam Q Acoustics serii 30xx czy Dali Spektor. Niewiele droższy zestaw a grają zdecydowanie lepiej...

Elac Debut Reference też powinny się sprawdzić. Co prawda grają u mnie w innym zestawie, jako druga para, kupiłem z ciekawości, "na chwilę", a właśnie mijają dwa lata jak u mnie zamieszkały. Sprawdziły się ze sprzętem vintage, współczesnym tranzystorem, jak i z lampą.

W dniu 22.11.2023 o 20:42, eye_lip napisał(-a):

Ale widzę że jest 12, ale to juz ponad 3.5k z głośnikami choć hdmi mi pasuje bo obok telewizora będzie. 

W dniu 22.11.2023 o 20:42, eye_lip napisał(-a):

Te Denony pokazują niezłego pazura po podłączeniu lepszych kolumn. Te z zestawu dajmy na to że są i grają lepiej niż marketowce.

W dniu 22.11.2023 o 08:55, Muzzy napisał(-a):

Fajne zabawki !  A jak z akustyka ? Działałeś coś w tym temacie ?

Grać będzie , ale w tym budzecie polecałbym poszukać jakiś sprzęt vintage. 

Jak byś potrzebował pomocy pisz na FB.

Wtedy najpewniej uda się z WiFi i radiem DAB.... ;)

Tak, wiem z WiFi, czy bluetooth nie problem. Zostaje DAB. No i zawsze dodatkowy szpetny grat. 

12 minut temu, Adi napisał(-a):

Tak, wiem z WiFi, czy bluetooth nie problem. Zostaje DAB. No i zawsze dodatkowy szpetny grat. 

przeciez to chowasz gdzies za sprzetem i na to nie patrzysz. Dobrze dobrany zestaw vintage zagra o klase lepiej od mini wieży…

Tak tylko pomyślałem: co daje DAB czego nie ma radio internetowe? Oczywiście przy założeniu, że sprzęt jest i tak połączony z siecią. No i czy wogóle jest jakaś przyszłość dla DAB?

Ja nie używam, choć mam. 

Muzzy - zgadzam się, prawie na pewno zagra lepiej, a moduł można schować - ale rozumiem jednak, że Filip chce sprzęt nowoczesny bo - i to moje "dorozumienie" - odpalam, steruje smartfonem, wszystko łączy się szybko i bezproblemowo bez podochodzenia do sprzętu, ekran wyświetla info właściwe, często Spotify czy inny Tidal bez podłączenia telefonu itp. itd. Tego vintage nie załatwi, a pytanie o takie mini oznacza, że  nie chodzi o kąsek dla audiofila. :)

Edited by Adi

Ja mam adapter i cd podpięte pod wzmacniacz, a cały ten niezbyt nowoczesny sprzęt także obsługuje mi wszystko przez AirPlay - dlaczego sterowanie muzyki ze Spotify miałoby być niewygodne z poziomu telefonu?

To odbierz połączenie albo uruchom aplikację np. zerknij na youtube w trakcie odtwarzania. Dla jednych to nie problem, dla innych choć niedogodność a dla jeszcze innych dyskwalifikacja.  Albo uruchom telefonem swój wzmacniacz..... Ale to dyskusja akademicka, bo to moje zdanie, Twoje zdanie a sprzętu szuka Filip. :)

Edited by Adi

Inna sprawa że sprzęt chciałbym wrzucić w mała szparke jak na foto gdzie ma kilkanaście cm wysokości i nie jest to głębokie bardzo ani szerokie więc taki wszystkomający denon, do tego hdmi pod telewizor fajnie się sprawdzi, bez dodatkowych adapterów dokładek itp.

20231128_175655.jpg

Edited by eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

17 minut temu, Adi napisał(-a):

To odbierz połączenie albo uruchom aplikację np. zerknij na youtube w trakcie odtwarzania. Dla jednych to nie problem, dla innych choć niedogodność a dla jeszcze innych dyskwalifikacja.  Albo uruchom telefonem swój wzmacniacz..... Ale to dyskusja akademicka, bo to moje zdanie, Twoje zdanie a sprzętu szuka Filip. :)

Ja słucham winyli lub CD, ale żonie się nie chce i słucha Spotify przez sprzęt. I spokojnie muzyka może grać, a można wysyłać wiadomości, a nawet poglądać rolki video na Instagramie (czy filmy na YT to nie wie, ale chyba też) - odtwarzają się na urządzeniu,a  muzyka gra przez kolumny. Połączenie faktycznie przerywa muzykę, ale chyba to nie jest problem. Ba, można do muzyki przecież zaadoptować jakiś nieużywany lub stary telefon - wiele osób pewnie ma takowe w domach. np. Ja lata temu zgrałem wszystkie swoje CD na dysk, nastpnie przeniosłem je na iPhone'a 4 i do dzisiaj jeździ w kolejnych autach jako dysk muzyczny, podpięty przez USB. Jak chcemy słuchać czegoś nowego, to jednym przyciskiem zmianiamy na telefon ze Spotify i działa.

9 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Inna sprawa że sprzęt chciałbym wrzucić w mała szparke jak na foto gdzie ma kilkanaście cm wysokości i nie jest to głębokie bardzo ani szerokie więc taki wszystkomający denon, do tego hdmi pod telewizor fajnie się sprawdzi, bez dodatkowych adapterów dokładek itp.

20231128_175655.jpg

Sprawdź sobie takie ustrojstwo "Sonus Faber Omnia All-In-One"

4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

20231128_175655.jpg

Piękny 366.

Tak, z tym że można sobie zamówić gotową tapicerkę do 366, ale reszta roboty plus wymiana pasów gąbki itp robiona in-house.

1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Tak, z tym że można sobie zamówić gotową tapicerkę do 366, ale reszta roboty plus wymiana pasów gąbki itp robiona in-house.

Ładnie wyszło 👍👍👍

6 godzin temu, Adi napisał(-a):

Filip - DFM Świebodzice, oryginał? 

Oryginał sprzed lat ale nie wiem czy tylko ten zakład produkował. 

4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Oryginał sprzed lat ale nie wiem czy tylko ten zakład produkował. 

Inne też ale później, pierwowzór powstał i był długo produkowany w Świebodzicach.