Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

benzzema

G shock na wąski nadgarstek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym kupić sobie mojego pierwszego G-schoka. Jako, że nadgarstek nie należy do wielkich, skłaniam się do serii DW, a dokładniej model DW 5600-1ER

 

http://timeontime.pl/zegarek-meski-casio-dw-5600bb-1er-p3596?ceneo

 

Ten najbardziej leży mi wizualnie - nie podobają mi się G schocki ze zbyt dużą ilością kolorowych napisów ( jak dla mnie wyglądają zbyt dziecinnie ).

Czy będzie to dobry wybór czy szukać czegoś innego ? Nie potrzebuje wielu funkcji,chociaż wiem że wiele droższych modeli je posiada.

Chciałbym po prostu bardzo wytrzymały sportowy zegar, który mnie się podoba.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja mam niewielki nadgarstek i jakiś czas temu szukałem G dla siebie. Wybór padł na GW-M5610-1ER i ...jestem nim zachwycony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5610 jest mniejszy od 5600 i pasek jest bardziej miękki. Warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć na GW-7900 też dobrze się układa na niezbyt mocarnych nadgarstkach dzięki "skrzydełkom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

GW-7900 nie podoba mi się wizualnie.

Co do GW-M5610-1ER jest lepiej, ale również ma już jakieś kolorowe napisy - których chciałem uniknąć, albo ograniczyć. Plusem jest na pewno pasek, skoro jest bardziej miekki. Hmmm to nie będzie łatwy wybór :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9000 mam i lubię. Ale... należy chyba do jednych z najbardziej kolorowych (dla niektórych "dziecinnych") G-Shocków, a jego małe wymiary są złudne, gdyż koperta duża nie jest, ale sztywny pasek i jego sposób mocowania do koperty sprawiają, że nie dogina się odpowiednio na małych nadgarstkach i pozostawia luki pomiędzy miejscem łączenia paska z kopertą, a nadgarstkiem.

To klasyczny przykład tego, że wymiary wymiarami, a przymierzyć trzeba. Nie raz przekonałem się, że rzekomo większy zegarek leży na ręku lepiej, niż mniejszy.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

sprawdż ten: GW-M5610-1BJF

to typowy STEALTH i ma Radio oraz Solar

 

c18feb6d844703614cbb.jpg

 

BTW: ja połakomiłem się na na niego ale moje 19,5mm to zbyt duzo i obecnie ciułam na KING'a GX-56

 

Pozdrawiam


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje G-9100 Gulfman, noszę na nadgarstku 16.5 cm i wygląda super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może tak spytam...dlaczego nic nie powiecie na temat tego modelu co sam zaproponowałem ? DW-5600BB-1ER  ?

Bo on podoba mi się o 10 razy bardziej od pozostałych, na razie nie trafiłem na G schocka który wizualnie mu dorównuje - o wyświetlacz mi chodzi ( czarny, duży, prosty wręcz minimalistyczny co mi odpowiada). Co jest z nim nie tak, że polecacie inne modele ?

 

Sprawdzam każdą propozycję, ale w prawie każdej z nich troszkę nie pasuję mi wizualnie ( mimo wszystko mają za dużo nawalone napisów, te czerwone wstawki itd ) przy zegarku tego typu jak dla mnie wygląda to zbyt dziecinnie.

Wiem, że nie ma ma solara, synchronizacji, ale wolę tego nie mieć - a żeby podobało mi się co zakładam na rękę.

 

Ten co proponuje Brawo GW-M5610-1BJF - jest fajny wizualnie  i jak ma dodatkowe funkcje co jest jego zaletą.

Bardziej skłaniam się ku kostce niż okrąglaku.

 

Dzięki za wszystkie rady, nie odbierajcie tego postu jakoś źle :)

Wszystko biorę pod uwagę, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się negatyw 5600 to bierz. Ja planowałem negatywa 5610, ale opinie o jego ograniczonej czytelności mnie zniechęciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszym (uwzględniając także grubość) męskim G jest G056 i jest dostępny w negatywie.
Oprócz tego Casio ma sporo modeli "G-podobnych" które są cieńsze bo nie mają dodatkowej amortyzacji (w sumie to nie pamiętam jak jest dokładnie w G056 z tą amortyzacją mimo że go rozbierałem) ale oprócz niej są trwałe i mają często WR100, szafir itp.
Jeśli chodzi o widoczność negatywu to jest... taka sobie, jeśli nie masz dobrego wzroku to będzie wku....  a jak masz dobry to tylko irytować :-)
Tough Solar to bardzo pożyteczna funkcja, szczególnie jeśli zegarek ma dodatkowe funkcje które wymagające zasilania ale nawet bez nich ogranicza jego otwieranie a zważywszy ze po otwarciu powinno się dać nowa uszczelkę i sprawdzić szczelność to różnica w cenie zwraca się chyba przy 3-4 wymianie baterii. Z innych funkcji radio controll też jest fajne.
Forumowicze podają Ci alternatywy ale to nie znaczy że jest coś złego w 5600 oprócz upośledzonej widoczności negatywowej tarczy :-)

Klik Klak









 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może tak spytam...dlaczego nic nie powiecie na temat tego modelu co sam zaproponowałem ? DW-5600BB-1ER  ?

 

Bo "Każda liszka swój ogon chwali" :) Podoba Ci się, to go bierz bez zastanowienia - będzie dobrze leżał na wąskim nadgarstku (miałem DW-5600E i leżał jak ulał).


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model przez ciebie proponowany jest negatywem, nie ma Wave Ceptora i nade wszystko nie ma Solara. Żaden szanujący się gshockowiec z tego forum nie poleci ci tego modelu, bo nie i już. A tak poważnie to jak ci się podoba to bierz i ciesz się zakupem. Ja bym jednak brał coś z pozytywem, ew. na mniejszy nadgarstek- G-9000 Mudman, G-9100 Gulfman. Kostki też są spoko. Może coś z serii GLS-5600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o widoczność negatywu to jest... taka sobie, jeśli nie masz dobrego wzroku to będzie wku....  a jak masz dobry to tylko irytować :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wzrok akurat mam dobry :D

 

Dzięki za wszystkie opinie, cały czas myślę...myślę i myślę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.