Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Konrad_Wawa

Kompresor / nawigator do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na kolejny zakup :)

 

Tym razem chciałbym pójść w kiernku kompresora czy też navigatora (bo widzę, że różnie ta stylistyka jest nazywana). Zależy mi na propozycjach zegarka, który da się kupić w PL lub ewentualnie prosto ściągnąć z zza granicy. W sieci jest dużo fajnych modeli, ale większość jest niestety kompletnie niedostępna. Chcę kupić coś co można bez problemu zamówić przez internet.

 

Mój ideał to Halios Laguna II - masywny, prosty w stylistyce, duże koronki, czarny datownik na godzinie 6 - super. Niestety ponad budżet. Wiem, że jest u nas Gerlach Navigator, ale zanim wydam 1,6k wolałbym się upewnić, że nie kupię w tej cenie niczego ciekawszego :) Zwłaszcza, że opinie o Gerlachu są tutaj różne. Na załączonych fotkach moje sugestie co do stylistyki, być może przyjdzie Wam do głowy coś podobnego i wartego rozpatrzenia.

 

Mechanizm: automat lub mechanik, ale taniego i ladnego kwarca też rozważę

Marka: dowolna, mile widziane mikrobrandy

Koperta: 40-43 mm

Budżet: do 2k, ale chętnie kupię coś za 1k jeżeli byłoby fajne ;)

post-33744-0-09846800-1517047982_thumb.jpg

post-33744-0-26199500-1517048032_thumb.jpg

post-33744-0-00257100-1517048036.jpg

post-33744-0-46622000-1517048043_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Balticusa , ale nie można zaprzeczyć że wygląda mega fajnie. A jak sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papiery ma na dobry zegarek, ale jak się sprawuje to powiedzą prędzej użytkownicy. Z tego co czytałem w necie, to lepiej to wygląda niż w przypadku Gerlacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Henry

 

 

Dan-Henry-1970-Automatic-Diver-Compresso

 

Jak kwarc to takiego możesz poszukać

 

blogger-image--1987464937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jedna uwaga, dotyczy zwłaszcza zegraka Gerlach: jeśli już zegarek z obrotowym bezelem tytułuje się konkretnie "nawigator", to ten bezel powinno się wyskalować w stopniach geograficznych, a nie w jednostkach czasu. Obrotowy bezel ze skalą 360 stopni służy do nawigacji, mówiąc konkretnie do odnajdywania kierunku z użyciem słońca. Jest na rynku trochę zegarków, których producenci pamiętali o tym detalu, chociażby znany Seiko Alpinist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Złota łopata za odkopanie tematu ;-) Ale niech będzie, Zelos Helmsman 2 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dla mnie srebrna łopata :).

 

Ciekawe, co sobie sprawił?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił, nie kupił ale jakby ktoś jeszcze szukał to i na Wschodzie można coś nieopatrzonego znaleźć.

 

85f8a8cc3c34d110b3e01ac44d8109b0.jpg

 

4afa8077bc4a2ead77a4a00d8fa4d451.jpg  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia bardziej, który z nich ma faktycznie konstrukcję koperty "superkompresor" z zaciskającymi się uszczelkami pod wpływem ciśnienia, nie tylko przypominający go z wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To od razu, Zelos Mako Helmsman 2 na pewno nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia bardziej, który z nich ma faktycznie konstrukcję koperty "superkompresor" z zaciskającymi się uszczelkami pod wpływem ciśnienia, nie tylko przypominający go z wyglądu.

 

Chyba żaden, ale autor wątku nie czynił takiego wymogu, zależało mu na stylistyce, a nie konkretnym rozwiązaniu.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się jakie były intencje autora, tylko przy okazji dumam ile jest teraz na rynku "prawdziwych" kompresorów. Producenci jakoś się tym nie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem coś takiego

DAVOSA Vireo Dual Time:-)

Myśle że w tym budżecie jest super no i swiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka. ;>


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.