Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marekkijanek

Omega Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem tu pierwszy raz, więc przepraszam jeśli robię coś nie właściwie.

Udało mi się kupić tanio zegarek omegi. Jest w pełni sprawny. Chce zostawić to sobie jako pamiątkę i chciałbym się więcej o nim dowiedzieć. Ile może mieć lat co to za model, kaliber no i najważniejsze ile może być naprawde warty. Zastrzegam, że lubię stare rzeczy i nie chce to sprzedawać.

Dziękuję za odpowiedzi

Marek

post-102810-0-83262200-1517052313_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję załączyć jeszcze mniejsze zdjęcia na pewno to wiele ułatwi..

ZEGARKÓW NIE WYCENIAMY - warto przeczytać regulamin , zanim się kliknie przycisk "Akceptuję"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale tylko 500kb można

Jakaś masakra

Ok to cena obojętna ale jakieś informacje mile widziane

Taki werk

I taki opis na dekielku

post-102810-0-03414400-1517053394_thumb.jpg

post-102810-0-35944600-1517053443_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Więcej informacji znajdziesz pod hasłem omega cal 27 chro.

 

Tarcza niestety po dosyć słabej renowacji. Wydaje mi się, że werk jest z lat 40 a tarcza i wskazówki z referencji z lat 50/ 60.

 

Ale wszystko przed Tobą. Warto o niego zadbac.

 

Np tu masz ładnie zachowany egzemplarz

 

https://www.uhreneder.de/en/watches/ue-watch-details.php?watch=omega-chronograph-stahl-cal-27-chro-6599om

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację

Czy ten model się jakoś nazywa? Seria seemaster czy coś w tym stylu?

Zdjęcie środka zostało wykonane przed renowacją jak dotrę do domu zrobię jeszcze raz tym razem po. Renowacje robił fachowiec który zajmuje się starymi zegarkami w Niemczech. Trochę to kosztowało. Wyrwane było pokrętło od nakrecania . Teraz funkcjonuje super A do środka przyznam się szczerze nie zaglądałam jak odbierałem.

Zegarmistrz powiedział, że to super i wartościowy zegarek. Dlatego zostawiam go sobie. Jako, ze siedze w temacie starych mebli i lubie stare rzeczy to bedzie super pamiątka.

No i ładnie się prezentuje na ręku.

Jesli choezi o tarcze to jest jak nowa tylko zdjecia ktore sie tu wstawia sa strasznie okrojone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Pamiątka? Po czym? Po okazyjnym zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dłuższa historia ale okazyjne zakup za około 100 zł też będzie pamiętny. No i kupiony w Szwajcarii.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łądnie 

gratuluje


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję tylko, że pokrętło nowe do nakrecania sorry ale nie wiem jak to się fachowo nazywa nie ma znaczka omegi. Czyli prawdopodobnie nie jest oryginalne. Wielka szkoda. Narazie wszystkim znajomym którym pokazywałem ten zegarek strasznie się podoba i już kilku chciało go kupić ode mnie, ale niestety nie sprzedaje.

Teraz szukam do niego oryginalnej bransolety, ale znowu liczę na trochę szczęścia i szczęśliwy traf za mała pieniądze. Niestety nie jest tania, ale mam czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka, czyli koniec tego pokrętła :). nie była logowana w, czasach kiedy wyprodukowano ten chronograf. Co do bransoletki to nie wyrzucaj jej przypadkiem gdyż może się okazać, że nie jest przypadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem. Czyli jest pocieszenie, że wygląda tak jak trzeba.

Zegarek jest naprawdę super. Jestem mega zadowolony.

post-102810-0-57941900-1517169079_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Jako, że co tydzień jestem w Szwajcarii i dziś byłem w Biel-Bienn, mieście gdzie znajduje się fabryka Omegi a przy fabryce jest jej Muzeum no to oczywiście musiałem zwiedzić no i dowiedzieć się prawdy o moim zegarku.

Bardzo miły Pan, który oglądał mój zegarek był zachwycony. Okazało się że na ręku miał bliźniaczy model ( różnił się tylko wizualnie cyferblatem.)

Jeszcze większe było jego zdziwienie po rozebraniu.

Okazało się, że to bracia bliźniacy normalnie.

Numer seryjny, który jest w środku i ma mnóstwo cyfr różnił się zaledwie ostatnią cyfra o 5 oczek.

Czyli w tym samym okresie zostały wyprodukowane.

Pochodzi z 1942 roku i jest w 100% oryginalny.

Jestem mega szczęśliwy.

Żeby nikt nie mówił, że coś ściemniam, to zamieściłem na swoim instagramie kilka zdjęć wiec zapraszam do obejrzenia, komentowania, polubienia co tam kto uważa:)

Mój instagram to

 

Ojciecdobitek

 

Pozdrawiam wszystkich dziś mam super dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.