Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrek.btr

Atlantic - podróbka czy oryginał ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciałbym zapytać o opinię na temat zegarka zamieszczonego na zdjęciach poniżej. Czy to podróbka czy oryginał ? Jestem nowicjuszem i chciałbym uzyskać informacje na jego temat. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

post-102488-0-38070400-1517243436_thumb.jpg

post-102488-0-27158600-1517243515_thumb.jpg

post-102488-0-22612500-1517243521.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Istnieją jakieś inne sposoby potwierdzenia autentyczności zegarka ? Zapewniano mnie już, że niby wszystko jest w oryginale. Mam nadzieję, że jakieś opinie jeszcze otrzymam tutaj na forum wskazujące na autentyczność lub jej brak. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to składak. Tarcza jest od innego modelu. Wskazówki, koperta(prawdopodobnie ponownie chromowana), dekiel ( numery) wsazują na inny, starszy model. Napisy na tarczy niekoniecznie są oryginalne ale przy tym się nie upieram. Mechanizm i czarny pierścień ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko jest w porządku. Mechanizm FHF 969 z połowy lat 70. (lub nieco nowszy) z czarnym pierścieniem jak najbardziej właściwy. Co do tarczy nie jestem pewien. Może pochodzić z nieco nowszego zegarka (tego samego modelu).

Koperta ma ostre kanty, tak więc raczej nie była ponownie chromowana.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chromowania to patrzyłem na grubość dolnego lewego ucha oraz na specyficzny "blask" górnego lewego. Do ostrych krawędzi oryginalnej chromowanej koperty Atlantica sporo brakuje :-). Być może jest ona nawet stalowa ale po polerce. Najlepiej odpowie na to pytanie właściciel. Niezgodność logo na tarczy i deklu w mojej ocenie przemawia za "składakiem". Ciekawe co jest na koronce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i opinie. Głównie chodzi mi o mechanizm ale rozumiem, że z nim chyba wszystko ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk, jaki wkładano do Atlanticów. Bardzo popularny. Można go kupić za malutkie pieniądze w innym zegarku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.