Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojciech-świeżak

Maurice Lacroix - głośny wachnik w ML37 (zmodyfikowanej sellicie SW200)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem nowy zegarek automatyczny Maurice Lacroix seria les classiques.

 

W środku siedzi zmodyfikowana Sellita SW-200.  

 

Jestem świeżakiem i jest to mój pierwszy mechanik, wobec tego obejrzałem go z każdej strony i również słuchałem. I tu pojawił się "problem".

 

Przy gwałtownych ruchach, czy poruszaniu w lewo, prawo oraz  delikatnym stukaniu w dekiel zegarka mam wrażenie, że wahnik brzęczy.  Dźwięk  brzęczenia przypomina upadającą monetę, która drga jeszcze przez chwilę... oczywiście częstotliwość drgań jest rzadsza :)

 

Jestem prawie pewien, że jest to wahnik, bo jakby brzdękanie jest zsynchronizowane z jego poruszaniem się, chociaż oczywiście nie wykluczam innych przyczyn, ale przez przeszklony dekiel nie widać luzów w mechaniźmie.

 

Możliwe, że wahnik jest poluzowany/ źle zamocowany? Czy powinienem oddać do serwisu, żeby to sprawdzili? A jeśli tak, to czy to bardzo paląca sprawa i zwlekanie może narobić szkód? 


Dodam, że wszystkie funkcje zegarka wydają się działać bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoś go trochę i poobserwuj. Wahniki wydają różne dźwięki i prawdopodobnie ten typ tak ma.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Noś go przez cały dzień, by nakręcił się maksymalnie. Czasem przy słabo nakręconej sprężynie w tego typu automatach wahnik wydawał mi się głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, jeżeli sytuacja się pogroszy albo dźwięk będzie mocno uciążliwy, to w wolnej chwili podskoczę z nim dla świętego spokoju do autoryzowanego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

No i super, że mechanizm sprawny. Będzie informacja dla potomności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Vahardan
      Witam. Szukam pierwszego mojego zegarka w życiu. Jestem świeżo upieczonym osiemnastolatkiem i nigdy nie miałem okazji posiadać czasomierza. Po długich poszukiwaniach trafiłem na ten model https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz127-graf-zeppelin-automatik-7656-2?gclid=Cj0KCQjw2pXXBRD5ARIsAIYoEbdBHm5avb_c0PcPNIFCgBzsLERgbI4Kak07H50_G4LYW8JbeHMoX5YaAnW6EALw_wcB I właśnie, jest to model z werkiem automatycznym. Co myślicie o automacie na pierwszy zegarek? Używany byłby na co dzień i do oficjalnego stroju. Jak ocenilibyście osobę w moim wieku z takim modelem na przegubie? Nie wygląda zbyt "dziadkowo"? Czy pasuje na uniwersalny czasomierz? Są jakieś ciekawe zamienniki w budżecie do 1000zł? Z góry dzięki za pomoc Jeszcze dopowiem, że nie chcę zegarka z bransoletą.
    • Przez goldeeen
      Witam wszystkich Forumowiczów!
       
      Łukasz, lat 28, mieszkam w Warszawie.
       
      Forum śledzę już od kilku tygodni, zaraził mnie nim kolega, samymi zaś zegarkami interesuję się już od dawna   
       
      Posiadam kilka zegarków, z czego trzy godne odnotowania którymi chętnie się pochwalę. Z biegiem czasu mam zamiar powiększyć kolekcję oraz wymienić zegarki których już nie noszę na inne, więc możliwe że coś trafi na forumowy bazarek, bądź sam dokonam tutaj zakupu.
       
      Pozdrawiam i przy okazji życzę wszystkim sukcesów w Nowym Roku 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.