Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adiblue

drażliwy temat - podróbki

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie kwestia zegarkowych podróbek.Szukając informacji na temat Omegi Seamaster Aqua Terra Railmaster Chronometer wpadłęm na stronę sklepu oferującego repliki zegarkowe.Większość z nich ma zachowane wszelkie napisy jak w orginałach,mechanizmy przeważnie japońskie choć zdażają się nawet na ecie 2824-2 i lepszych werkach.Po zapoznaniu się z cennikiem Omegi stwierdzam , że przez najbliższe 5-10lat nie będzie mnie stać na taki zegarek-może nawet nigdy ;)

I to nawet z "drugiej czy trzeciej ręki".A za niespełna 1tyś PLN można już kupić wysokiej(?)klasy replikę na dobrej klasy mechanizmie.Pytanie do klubowiczów-czy to są repliki czy też należałoby napisać podróbki?No i jak z tą jakością jest?Spotkałem się nawet tutaj z opinią,że niektóre podróbki są naprawdę wysokiej jakości ot choćby podróbki Panerai.No i podsumowując i powtarzając już raz przytoczącą myśl zapytam - replika tak - bo nie stać mnie na orginał czy replika nie - bo z różnych względów (ideologicznych,jakościowych,kradzież - prawa do używania nie tylko danego wzoru,ale i marki!?) .

Ta omega to mo graal - zostawić sobie marzenie czy spełnić je namiastką zegarka w postaci repliki?

Nie znam zasad prawnych na jakich owe repliki powstają,a skoro są sprzedawane przez sklepy netowe i nikt tych sklepów nie zamyka to może jednak są jakieś porozumienia pomiędzy producentem replik ,a producentami orginałów?(choć sam w to nie wierzę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega serio, czy to taka naiwna prowokacja? mam nadzieję, że to jedynie wynik wysokiej temperatury i zawirowań na scenie politycznej.


panerai 000112, omega planet ocean, zenith class elite 680,

oris miles rectangular day date, glashuette (vintage), skx007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra-przyznaję sie ;) a tak poważnie to moje zegarkowe marzenie spełniło się w postaci orginału - tyle,że stowa airman w cenie 4x mniejszej co też nie było dla mnie łatwe 8)

Filmik z walcowania podróbek bardzo mi się podobał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt rozumiem - co to znaczy nie stać - wiem z doświadczenia że jak Ktoś czegoś naprawdę chce - to da radę pieniądze z pod ziemi wydobyć , uzbierać itd aby dostać to czego chce - inna sprawa czy Ktoś jest w stanie psychicznym wydać tyle to a tyle kasy na dany zegar :?: Sam jestem raczej nie zamożnym ;) człowiekiem i jak tak się zastanowić to odejmując sobie przyjemności i inne rzeczy przez jakiś tam okres - sądzę że mając troszkę samozaparcia - każdy jest w stanie kupić sobie np. Omegę PO za powiedzmy 6,5kzł na kauczuku - można bezproblemowo za tyle dostać :!: teraz pozostaje tylko pytanie czy jesteś aż tak bardzo zainteresowany swoim wymarzonym czasomierzem i czy jesteś w stanie cierpliwie czekać i ciułać :?: i czy tego chcesz - wystarczy się rozejrzeć - komputer z którego korzystasz to już pewnie z 2kzł , monitor etc itp - ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka :twisted: :) znam osoby które jeżdżą samochodem - bo tak się przyzwyczaiły - choć ledwo co je stać na powiedzmy buty , każdy coś wybiera - a co Ty wybierzesz :?:

 

EDIT : po co ja się tak męczyłem ;)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W ekstatycznym uniesieniu Galahad ujal w obie dlonie kielich, owoc swego istnienia, sens i cel kazdego oddechu od chwili niebianskiego olsnienia na zamku Camelot, gdy Graal ukazal sie biesiadujacym rycerzom Okraglego Stolu. Serce bilo mu jak oszalale, a z zamglonych oczu ciekly lzy, gdy wznosil swiety artefakt ku sklepieniu niebios. Czul jak drzacymi rekoma siegnie za chwile chmur... slonca... jego duch szybowal w ekstazie, a z piersi wyrywala sie piesn na chwale aniolow i wszystkich swietych. Nagle piesn urwala sie, a bezwladny Galahad opadl ciezko na kolana. - Nieeeeee!!!! - Zawyl potepienczo, patrzac pustym, wypalonym wzrokiem na kielich, ktory wysunal sie z jego rak i potoczyl po posadce. Graal sturlal sie po kamiennych schodach, zakrecil na kamieniu, odbil sie od skalnej sciany i po kilku obrotach zatrzymal sie w bezruchu. W ostatnich promieniach zachodzacego dalo sie ujrzec misterna inskrypcje na podstawie kielicha - Made in China."


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze wiekszosc stali i metali kolorowych jest juz made in china, to raczej ze swieca szukac kielichow, ktore nie sa stamtad...

Nawet tych z wierzcholka piramidy 8)


TAG Indy 500, Samurai white&black, Delbana, Heuer Carrera, Certina DS Podium RK i troche kwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ano,aby kupić stowę nie chodzę do kina,nie kupuję ciuchów,olałem restauracje,wysprzedałem noże i latarki(moje inne pasje)słucham muzy z jakiegoś starego samograja Akai(gdzie mój audiofilski duch :oops: )jeżdzę autobusami bo nie mam na samochód,a tu trzeba zbierać na mieszkanie,kupić juniorowi łóżko,a mimo to żeby kupić stowę i tak zawaliłem kartę kredytową...a to ledwie 2,5tyś tak więc nawet niedojadając byłby problem z kupnem Omegi :roll: ale jak pisałem wcześniej kolega bart przejrzał mnie na wskroś - Omega made in China to nie spełnienie marzeń lecz tylko większe utrapienie dla duszy-codzień widziałbym na ręce mój wciąż nie spełniony cel :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy gdzie można znaleźć oryginalną Omegę Palnet Ocean za 6,5 tyś. PLN. Może "STARUSZEK" napisze gdzie widział taki zegarek. Oczywiście widziałem je w dobrych cenach, ale w USA, jednak po doliczeniu to tych cen transportu, podatku VAT i cła cena wyniesie znacznie powyżej kwoty 6,5 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorac pod uwage, ze wiekszosc stali i metali kolorowych jest juz made in china, to raczej ze swieca szukac kielichow, ktore nie sa stamtad...

Nawet tych z wierzcholka piramidy 8)

 

Totez wlasnie Galahad ze swieca szukal... ;)

 

Axxel:

http://cgi.ebay.pl/OMEGA-Seamaster-Planet-...1QQcmdZViewItem

 

Pozwolilem sobie wyreczyc STARUSZKA, zajelo mi to 5 sekund w wyszukiwarce. I teraz wystarczy nie korzystac z opcji Kup Teraz, tylko policytowac, przy odrobinie szczescia moze nawet zejdziesz ponizej 6000zl.

I co, Zatkauo kakauo? ;)


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za linka do aukcji, choć osobiście wolałbym nie kupować zegarka na aukcji tym bardziej zagranicznej. W razie problemów trudno wtedy dochodzić swoich praw. Osobiście wolałbym dokonać zakupu w sprawdzonym i solidnym sklepie internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Masz racje, w czasach handlu internetowego

kazdy zakup jest kompromisem pomiedzy cena, a pewnoscia i bezpieczenstwem. Wybor zalezy od naszego charakteru, kto nie ryzykuje, ten nie traci, ale tez nie zyskuje ;)


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.