Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paulus57

Miyota 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że temat założyłem we właściwym miejscu.

Interesują mnie opinie użytkowników zegarków z Miyotą 9100. 

1. Jakie macie zegarki z tym mechanizmem?

2. Jak oceniacie jego pracę?

3. Jaki przedział cenowy jest zegarków, które używają tego mechanizmu?

4. Czy 26 kamieni to dużo i jakie niesie konsekwencje za sobą ich ilość dla użytkowników?

5. Jakie mechanizmy są alternatywą dla Miyoty 9100?

Na koniec "złote pytanie":

6. Czy w/w mechanizm to tzw. dobry pomysł?

Proszę o życzliwe potraktowanie moich pytań, doświadczonych użytkowników o wyrozumiałość i podzielenie się wiedzą w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porządny mechanizm często stosowany jako alternatywa dla ety 2824.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porządny mechanizm często stosowany jako alternatywa dla ety 2824.

Wdzięczny jestem za ogólną ocenę. Może w wolnej chwili mógłbyś się odnieść bardziej szczegółowo do moich pytań? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dodam wieczorkiem.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że temat założyłem we właściwym miejscu.

Interesują mnie opinie użytkowników zegarków z Miyotą 9100. 

1. Jakie macie zegarki z tym mechanizmem?

Mam Haliosa Tropik

2. Jak oceniacie jego pracę?

Bardzo dobrze. Trzyma czas jak należy. W odróżnieniu od wcześniejszych miyot ma stop sekundę.

3. Jaki przedział cenowy jest zegarków, które używają tego mechanizmu?

Trudno określić. Mechanizm stał się bardzo popularny w microbrandach gdy eta ograniczyła dostęp do swoich produktów.

4. Czy 26 kamieni to dużo i jakie niesie konsekwencje za sobą ich ilość dla użytkowników?

Liczba kamieni jest bez znaczenia.

5. Jakie mechanizmy są alternatywą dla Miyoty 9100?

Eta 2824

Na koniec "złote pytanie":

6. Czy w/w mechanizm to tzw. dobry pomysł?

Tak to dobry pomysł.

Proszę o życzliwe potraktowanie moich pytań, doświadczonych użytkowników o wyrozumiałość i podzielenie się wiedzą w temacie.

Tak na szybko.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko.

Dziękuję za informacje. W związku z nimi mam jeszcze pytanie. Jeżeli ilość kamieni jest bez znaczenia, to po co je umieszczają? Oraz, czy symbolika Miyot oznacz ich kolejność, czy też jakość (wyższy numer, wyższa półka lub wydajność)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kamieniami to ciekawa sprawa. Kiedyś, jako bardzo młody entuzjasta zegarków, byłem przekonany że 21-kamieniowa 2892A2 w moim Longinesie to gorszy mechanizm, niż 25 kamieniowa 2824 z innych modeli :D

 

A Miyota 9015 to bardzo dobry mechanizm. Po prostu. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kamieniami to ciekawa sprawa. Kiedyś, jako bardzo młody entuzjasta zegarków, byłem przekonany że 21-kamieniowa 2892A2 w moim Longinesie to gorszy mechanizm, niż 25 kamieniowa 2824 z innych modeli :D

 

A Miyota 9015 to bardzo dobry mechanizm. Po prostu. 

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem i właściwym jest określenie: "kamieni ma być tyle ile powinno"? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że temat założyłem we właściwym miejscu.

Interesują mnie opinie użytkowników zegarków z Miyotą 9100. 

1. Jakie macie zegarki z tym mechanizmem?

2. Jak oceniacie jego pracę?

3. Jaki przedział cenowy jest zegarków, które używają tego mechanizmu?

4. Czy 26 kamieni to dużo i jakie niesie konsekwencje za sobą ich ilość dla użytkowników?

5. Jakie mechanizmy są alternatywą dla Miyoty 9100?

Na koniec "złote pytanie":

6. Czy w/w mechanizm to tzw. dobry pomysł?

Proszę o życzliwe potraktowanie moich pytań, doświadczonych użytkowników o wyrozumiałość i podzielenie się wiedzą w temacie.

 

Witam,

kupiłem swojego Parnis'a na Miyocie 9100 i użytkuję go od tygodnia. Kupiłem go jako dodatkowy zegarek na wyjazdy kiedy wolę nie zabierać swojego głównego czasomierza. Co do dokładności chodu to po pięciu pomiarach jest kosmos, nie wiem jak to jest w ogóle możliwe. Do pomiaru używam narzędzia ze strony toolwatch.io. Pierwszego dnia jak go założyłem bardzo szybko (około 6h) naciągnął prawie pełną rezerwę. Znacznie szybciej niż mój główny watch. Teraz liczby:

- 1 dzień: -2,3 s

- 2 dzień: 0,0 s

- 3 dzień: 0,0 s

- 4 dzień: -0,2 s

- 5 dzień: +0,3 s

Wygląda niesamowicie? Ja do teraz nie mogę uwierzyć. Oczywiście jest tu jeszcze błąd mojego klikania myszką w przycisk. Mimo to wyniki są dość niewiarygodne. Będę systematycznie go mierzył i zapisywał wyniki.

Zanim wybrałem i kupiłem mój zastępczy czasomierz długo przeglądałem specyfikację różnych werków. Dlaczego wybrałem zegarek z tym, a nie z innym. Po pierwsze ma moją ulubioną komplikację czyli wskaźnik rezerwy chodu, po drugie ma roczny kalendarz i co najważniejsze zegarek w którym się znajduje jest naprawdę bardzo ładny i do tego dość tani jak na to co sobą reprezentuje.

 

A tutaj link do strony na której można dokładnie sprawdzić wszystkie werki Miyoty.

http://miyotamovement.com/index.html

post-89881-0-03026700-1522095843_thumb.jpg

post-89881-0-85653900-1522095851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem swojego Parnis'a na Miyocie 9100 i użytkuję go od tygodnia. Kupiłem go jako dodatkowy zegarek na wyjazdy kiedy wolę nie zabierać swojego głównego czasomierza. Co do dokładności chodu to po pięciu pomiarach jest kosmos, nie wiem jak to jest w ogóle możliwe. Do pomiaru używam narzędzia ze strony toolwatch.io. Pierwszego dnia jak go założyłem bardzo szybko (około 6h) naciągnął prawie pełną rezerwę. Znacznie szybciej niż mój główny watch. Teraz liczby:

- 1 dzień: -2,3 s

- 2 dzień: 0,0 s

- 3 dzień: 0,0 s

- 4 dzień: -0,2 s

- 5 dzień: +0,3 s

Wygląda niesamowicie? Ja do teraz nie mogę uwierzyć. Oczywiście jest tu jeszcze błąd mojego klikania myszką w przycisk. Mimo to wyniki są dość niewiarygodne. Będę systematycznie go mierzył i zapisywał wyniki.

Zanim wybrałem i kupiłem mój zastępczy czasomierz długo przeglądałem specyfikację różnych werków. Dlaczego wybrałem zegarek z tym, a nie z innym. Po pierwsze ma moją ulubioną komplikację czyli wskaźnik rezerwy chodu, po drugie ma roczny kalendarz i co najważniejsze zegarek w którym się znajduje jest naprawdę bardzo ładny i do tego dość tani jak na to co sobą reprezentuje.

 

A tutaj link do strony na której można dokładnie sprawdzić wszystkie werki Miyoty.

http://miyotamovement.com/index.html

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnisy ogólnie mają dobre opinie. Czekam na swojego pierwszego już prawie 2 miesiące, Ali tak ma... ;) Wyniki Twojego czasomierza robią wrażenie. Ja w ramach doświadczeń z chińszczyzną próbuję różnych wariantów. Pierwszy mój zakup, to Pagani Design wzorowany na Tag Heuer. Wygląda ładnie i solidnie to na plus. Dodatkowym atutem jest starannie wykonane pudełko i dodatki, ale jego punktualność to zaprzeczenie Parnisa (tym bardziej Twojego). Mój śpieszy się ponad 30 sekund na dobę. Dokładności z jego strony jednak nie oczekiwałem, jak odłożę trochę będę mógł dyskretnie zamienić na Tag-a (żona !!) ;) . Mój Parnis niestety nie będzie na Miyocie, ale na Sea-gull'u 2505, automat, power-reserve 45 (przynajmniej jest tak na cyferblacie). Przy jego wyborze decydowały względy tzw. estetyczne. Podoba mi się, ma "turbijona" i robi wrażenie solidnego (jak to Parnisy).

Dzięki za szczegółowy opis i za linka. :)

 

Zrobiłem jeszcze kilka innych doświadczeń i wyniki są dość ciekawe. Zmierzyłem go na dwa sposoby: kiedy cały czas jest noszony i w spoczynku. Wyniki są bardzo ciekawe: 

- nosziny na ręce: -5,7 s

- w leżeniu: +5,6

Biorąc pod uwagę fakt, że noszę zegarek około 12h na dobę wychodzi, że różnice się znoszą i stąd moje wcześniejsze wyniki.

Ostatnio zacząłem używać go mniej regularnie i wyniki nie są już takie niesamowite ale nadal bardzo dobre, kolejno: +1,6 s; -1,0 s; -1,9 s; -2,0 s.

Raz zmierzyłem go po 24 h (w spoczynku) jak rezerw była prawie na 0 i wyszło -7,4 s. Widać, że zdecydowanie lepiej mu jak jest naciągnięty w 2/3.

Będę teraz mierzył go jeszcze w spoczynku ale w różnych ustawieniach: dekiel w dół, dekiel w górę, na boku koronką w dół, na boku koronką w górę. Zrobię to tak dla zabawy ale bardzo jestem ciekawy wyników! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze kilka innych doświadczeń i wyniki są dość ciekawe. Zmierzyłem go na dwa sposoby: kiedy cały czas jest noszony i w spoczynku. Wyniki są bardzo ciekawe: 

- nosziny na ręce: -5,7 s

- w leżeniu: +5,6

Biorąc pod uwagę fakt, że noszę zegarek około 12h na dobę wychodzi, że różnice się znoszą i stąd moje wcześniejsze wyniki.

Ostatnio zacząłem używać go mniej regularnie i wyniki nie są już takie niesamowite ale nadal bardzo dobre, kolejno: +1,6 s; -1,0 s; -1,9 s; -2,0 s.

Raz zmierzyłem go po 24 h (w spoczynku) jak rezerw była prawie na 0 i wyszło -7,4 s. Widać, że zdecydowanie lepiej mu jak jest naciągnięty w 2/3.

Będę teraz mierzył go jeszcze w spoczynku ale w różnych ustawieniach: dekiel w dół, dekiel w górę, na boku koronką w dół, na boku koronką w górę. Zrobię to tak dla zabawy ale bardzo jestem ciekawy wyników! :)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.