Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzymonJestem

Zakupy na Eglobal Central

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Orient M-Force na eglobal. Niestety okazało się że datownik nie działa, tj. przeskakiwał w trybie szybkiej zmiany, ale wskazówka godzinowa go nie była w stanie przesunąć.
Zgłosiłem to do RMA eglobal, korespondowaliśmy 4 dni, nagrałem im filmik że data nie przeskakuje.
Zamówili mi kuriera DHL i odesłałem zegarek na ich koszt do Hong Kongu, po 3 dniach zegarek był już u nich.
3 dni po otrzymaniu ode mnie zegarka stwierdzili że jest DOA, dead on arrival i oddadzą mi pieniądze.
Podsumowując, komunikacja z serwisem jest średnia, bo odpisują po dobie, a co gorsza z translatora po polsku.
Samo działanie serwisu tj. zamówienie kuriera i weryfikacja uszkodzenia poszło dość sprawnie.
Rozważę ponowny zakup u nich, jeśli będą mieć coś wartego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony zegarek jest już u mnie, dostawa trwała 9 dni od zamówienia, z tym że 1 dzień zwłoki przez polskiego kuriera DPD. Zegarek póki co wydaje się ok.

Edytowane przez user666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co szosta osoba jest ewidentnie NIEZADOWOLONA. Jak sie doliczy neutralne to liczba niepozytywnych komentarzy jest jeszcze wieksza.

Co szósta KOMENTUJĄCA osoba jest niezadowolona, a to dużo zmienia.

 

Statystyki wyciągam teraz oczywiście z przysłowiowej d***, ale z reguły jest tak, że na 10 zadowolonych osób potrzebę wypowiedzenia się w komentarzach odczuwa pewnie 1. Za to jak coś idzie nie tak, to niemal każdy chce się wyżalić i swoje zdanie na temat sklepu wszem wobec oznajmić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam 4-5 razy. Zegarki i inne rzeczy, sporo droższe od SKXa. Zero problemów, przesyłka do 10 dni na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam kiedyś zegarek Seiko. Niestety modelu nie pamiętam. Zamówiłem, zapłaciłem paypal. Czas mijał a zegarka nie było. Minęły ze 3 tygodnie i napisałem do nich prośbę o zwrot pieniędzy. Zagroziłem również, że zgłoszę sprawę odpowiednim służbom. Pieniądze oddali, niesmak pozostał. Mimo atrakcyjnych cen mam bardzo mieszane uczucia.

 

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, kupiłem u nich Seiko skx007 na pasku gumowym za około 680 zł z dodatkowym ubezpieczeniem (13zł). Kupiłem w sobotę i zapłaciłem od razu poprzez Przelewy24 (dziś polecę PayPal) czekam na potwierdzenie wpłaty, czekam, w środę dzwonię do Przelewy24 gdzie mówią, że pieniądze przekazali natychmiast (z tym, że firmie WorldPay a nie sklepowi) w piątek przychodzi e-mail od sklepu, że zaksięgowano wpłatę za moje zamówienie (5 dnia roboczego) teraz idzie z górki codziennie e-mail o statusie zamówienia, zegarek zostaje wysłany pocztą do UK gdzie przechwyca go DPD i od momentu przejęcia przez firmę kurierską tracking w wykonaniu DPD, kolejne 5 dni roboczych zajął transport zegarka do mnie, przyszła przesyłka, worek foliowy, wewnątrz pudełko kartonowe Seiko wraz z zegarkiem owinięte bąbelkami. Zegarek działa, f-ra przesłana on-line, bez dodatkowych kosztów typu VAT czy inne aa50fbf69e62b2a915d237cd2fc6f8fa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

680 złotych za nowego SKX'a to bardzo sympatyczny wynik

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

właśnie dla tego spróbowałem i jestem mega zadowolony

 

Dziś jest to 675 zł

bbe68a01932a117bfd43bd2cf3a6f03c.png

Edytowane przez rafalczapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupując swojego SKXa (trafił się na bransolecie akurat w najniższej cenie 708zł) skorzystałem z Przelewy24. Kilka dni się stresowałem, że pieniądze przepadły bo status na stronie zamówienia wciąż wskazywał "oczekiwanie na zapłatę". Potem doczytałem, że księgują płatności do 5 dni roboczych i właśnie 5 dnia dostałem informację o otrzymaniu wpłaty i kompletowaniu mojego zamówienia.

Chwilę później odezwali się do mnie z eGlobala, że bardzo przepraszają, ale uzupełniają stany magazynowe i moja przesyłka opóźni się o jeszcze jeden dzień. Potem już poszło z górki, codzienne statusy i przekazanie do DPD. Ostatecznie wyszło, że od momentu kliknięcia na stronie realizacja trwała 15 dni. Do zegarka nie mam żadnych zastrzeżeń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie wrzucę dwa posty kolegi o zakupie na eglobal z innego tematu:

 

Dzięki za info.
Niebieski ray kupiony. Co ciekawe, po zamówieniu dostałem maila z informacją, że istnieje możliwość, że zamowionej rzeczy może nie być na stanie.

 

 

Niestety zmienili mi status zamówienia na zwrot z informacją, że może być dużo powodów tego zwrotu, ale myślę że to brak na stanie.
Komuś się udało kupić Orienta na eGlobal?

 

Pies ich trącał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy elgobal central zawsze wysyła przez Anglię? Zdarza się czasem naliczenie cła i VAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimą kupiłem mudmastera i nie było żadnych problemów. Chcesz mieć taniej to ryzykujesz


EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27.11 kupiłem G9300.

 

od 5.12 taka informacja na inpost:

 

5 Gru 2018, 9:16
Przygotowana przez Nadawcę.Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła.

 

13 dni. czekac jeszcze czy juz to gdzies zglosic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że przesyłka ubezpieczona i płatność przez PAypal.

info z eglobal :

7
2018-12-05
Your parcel has arrived at WND,
6
2018-12-04
Shipment is on its way to the local depot.
5
2018-12-03
Your parcel has arrived at a sort facility.
4
2018-12-02
Shipment will arrive at courier depot for sorting shortly.
3
2018-12-01
Shipment is en-route to courier depot.
2
2018-11-30
In transit.
1
2018-11-29
The parcel has been picked by the courier; The parcel has left the courier's warehouse.

A to z wnDirect:

 

In transit DBY_POL_UND
17:22 Wed 05 Dec 2018 GMT
Visit tracking site: inpost Poland   In transit 09:12 Wed 05 Dec 2018 GMT Elec Advice recd by carrier 09:12 Wed 05 Dec 2018 GMT In transit SCANNED TO CONTAINER 09:06 Wed 05 Dec 2018 GMT Despatched 08:12 Wed 05 Dec 2018 GMT Despatched DESPATCHED 08:01 Wed 05 Dec 2018 GMT Awaiting Despatch 07:15 Wed 05 Dec 2018 GMT In transit PROCESSED DOWN PACKET LINE 07:15 Wed 05 Dec 2018 GMT Awaiting Despatch 07:12 Wed 05 Dec 2018 GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Trzy razy korzystałem z ich usług. 1 raz wszystko ok, poza rozpieprzonym w transporcie pudełkiem. 2 raz zwrot kasy następnego dnia, po wpłacie przez PayPal, brak na stanie. 3 raz wszystko ok. Nigdy podatku VAT i cła nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekam jeszcze kilka dni i jeżeli nic się nie wydarzy zadzwonię do nich. To nie problem czekać na przesyłkę dwa czy trzy tygodnie a nawet miesiąc ale jeżeli podają na stronie 6-8 dni to tak powinno być. Na skxa czekałem dwa tygodnie ale wiedziałem że to tyle potrwa a tutaj trochę kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl. Wszystko ok co nie zmienia faktu ze moznaby podac na stronie przesylka do dwoch tygodni i niebyloby stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

nie ma stresu, nie ma zabawy :)

Czekanie na zegarek, to najbardziej fascynujący moment, gdy już dojdzie to chwila radości, a potem nuuuuuuuuuuuuuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest płatność przez PayPal to nie ma znowu takiego wielkiego stresu, bo zawsze można zażądać zwrotu przez tę platformę. Szczerze mówiąc to najgorsze doświadczenia mam z rodzimymi sklepami, gdzie np. towar dociera uszkodzony, a sprzedawca próbuje mi wmówić, że mam skorzystać z gwarancji producenta (!), bo nie przysługuje mi odstąpienie od umowy w takim przypadku. Książkę można by napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest płatność przez PayPal to nie ma znowu takiego wielkiego stresu, bo zawsze można zażądać zwrotu

To dopiero będziesz mógł książkę pisać zanim dostaniesz zwrot z Paypala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie na zegarek, to najbardziej fascynujący moment, gdy już dojdzie to chwila radości, a potem nuuuuuuuuuuuuuda ;)

Chyba, że to Rolex  :) np. GMT.

 

Jak wynika z relacji kolegów, czeka się czasem latami więc oczekiwanie raczej irytuje ale fascynacja pojawia się, gdy w końcu zamówienie zostaje zrealizowane   :)

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Chyba, że to Rolex  :) np. GMT.

 

Jak wynika z relacji kolegów, czeka się czasem latami więc oczekiwanie raczej irytuje ale fascynacja pojawia się, gdy w końcu zamówienie zostaje zrealizowane   :)

Nie jestem raperem, więc się nie dowiem ;)

 

P.S. To oczywiście mało wyrafinowany żart, bo taki stalowy czarny GMT, jest bardzo ok.

Edytowane przez PrezesPolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.