Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slawkowski

Pierwszy zegarek na 30-stke ;) do 1,1k uniwersalna klasyka ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam,

 

Ostatnio skończyłem 30 lat... :/ i z tej okazji dziewczyna chce mi kupić zegarek ;) uparła sie ostro na DW ale z racji że to komercja i ogólne badziewie odpada! ;)  Jeszcze tydzień temu byłem zielony w temacie zegarków ale po części nadrobiłem brak informacji dzięki temu forum oraz kanałowi na yt TikTalk ;) [to nie reklama xd ] po czym od razu sobie zamówiłem Casio F-91W z racji jego historii i prostoty chetnie go ponoszę na co dzień  ;) tym bardziej ze nosiłem jako gówniarz przez 5 lat Casio W-740 i dalej działa lecz od dawna leży w szufladzie.... I właśnie przez to forum zacząłem szperać... i szperać i napewno sobie jeszcze kupie jakiegoś małego prostego g shock-a na wyprawy w góry ;)

Ale wracając do sedna sprawy potrzebuje prostego eleganckiego klasyka aby uwiecznić 30-te urodziny ...

 

Czego oczekuję:

  • szafirowe szkło
  • średnica max 40mm ale lepiej coś około 38mm z racji małego nadgarstka (15cm/16cm)
  • zegarek na co dzień, w klasycznym stylu, lecz bardziej do wyjścia ( luźna koszula, sportowa marynarka... )
  • pasek skórzany ( bransoleta nie w moim stylu )
  • cena do 1100zł 
  • na pewno bym chciał niską kopertę myślę max 10mm ale chętnie roważę inne sugestie ;)
  • wskazówka sekundnika jakoś taki kaprys ;)
  • opcjonalnie datownik

 

Moj idol który mi sie spodobał bardzo to CERTINA DS 1 POWERMATIC 80 C029.807.16.081.01  Lecz znacznie przewyższa budżet :/ ale tego typu bym preferował ;)

 

I jeszcze jeden Citizen mi od razu wpadł w oko Citizen Eco-Drive Stiletto ar1135-10e  wysokość koperty to zaledwie 5mm ;)

 post-102963-0-73383900-1517673133_thumb.jpg

w sklepie przymiarkę miałem, DW na ręku z racji że dziewczynie sie podoba i nic o nim nie wie.. :/

 

 

 

 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OS leciutki. Ale mam go od wczoraj. Z koszulami nie obcował. Nie wiem jak będzie chował się pod mankiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dołóż ciutkę i skuś się na Seiko SARB 033\035.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za Seiko SARB033, wrzucasz na brązowy pasek i jest igła:

Dużo dokładać nie trzeba na Ebay jest za 1123zł bez dodatkowego cła i podatku, po przeliczeniu PayPal wyjdzie pewnie z 1200zł. A na bazarku jest używany za 1000zł

 

hcmn1c3mwh6z.jpg


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z zupełnie innej beczki, to jak dla mnie ciekawą opcją jest także Redentore od Meccaniche Veneziane. Kolega @Lincoln Six Echo znowu ich parę ma, co prawda w dość odważnych kolorach i troszkę ponad założony budżet, ale może jednak? Masz szafirowe szkło, sprawdzony japoński mechanizm /Miyota/, nakładane indeksy, a do tego świetnej jakości skórzany pasek "made in Italy" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pasek?

Na skornikstyl zamowisz za 70 zl.

Z zupełnie innej beczki, to jak dla mnie ciekawą opcją jest także Redentore od Meccaniche Veneziane. Kolega @Lincoln Six Echo znowu ich parę ma, co prawda w dość odważnych kolorach i troszkę ponad założony budżet, ale może jednak? Masz szafirowe szkło, sprawdzony japoński mechanizm /Miyota/, nakładane indeksy, a do tego świetnej jakości skórzany pasek "made in Italy" :-)

I grubosc 14 mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

Ta grubość Redentore to fakt, ale to zasługa także fenomenalnie przyciętego do tego modelu szafirowego szkła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star- jeden z lepszych wyborów w tych cenach. Generalnie proponuje Ci kupować w zagranicznych sklepach typu amazon, ebay, creationwatches, jomashop etc... Dlaczego? Zegarek ten sam, cena o wiele wiele niższa. 


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1.  ETUI NA ZEGARKI - IDEALNY PREZENT (ROLLER BAG)
      Cena 260 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stam 10/10
      2-letnia gwarancja 
       
      Roller idealnie nadaje się do transportu nawet trzech, dużych zegarków, zegarka i pasków lub innych konfiguracji.
      Złożony zajmuje niewiele miejsca. Przydaje się zarówno na co dzień jak i na wyjazdy. Zabezpiecza zegarki przed porysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym.
      Wykonane jest z naturalnej skóry przez naszych kaletników. Skóra jest miękka ale dość gruba (żeby dobrze zabezpieczała zegarki), w kolorze ciemnoczerwonym i wstawkami w kolorze czarnym. Dodatkowo zostały uszyte dwie wąskie kieszonki na paski lub przyrządy do ich zmiany.
      Etui nadaje się także do zegarków na bransolecie, takie zegarki zapina się na skórzanych podkładkach (3 sztuki są w komplecie).
       
      Specyfikacja:
      materiał skóra naturalna szerokość (bez języka): 330 mm wysokość: 175 mm szerokość jednej kieszonki: 80 mm i 40 małej ilość kieszonek: 3 + 2 małe podkładki pod zegarki na bransoletkach  
      Wszystkie przedmioty zostały zrobione przez polskich kaletników ze skór posiadających odpowiednie atesty oraz dopuszczonych do handlu.
      Zdjęcia zawsze przedstawiają sprzedawany przedmiot, nie były retuszowane.
      UWAGA: zegarki pokazane na zdjęciach nie są przedmiotem sprzedaży.
       
      2. ETUI NA ZEGARKI - IDEALNY PREZENT (ROLLER BAG)
      Cena 260 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stam 10/10
      2-letnia gwarancja 
       
      Roller  idealnie nadaje się do transportu nawet trzech, dużych zegarków, zegarka i pasków lub innych konfiguracji.
      Złożone zajmuje niewiele miejsca. Przydaje się zarówno na co dzień jak i na wyjazdy. Zabezpiecza zegarki przed porysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym.
      Wykonane jest z naturalnej skóry przez naszych kaletników. Skóra jest miękka ale dość gruba (żeby dobrze zabezpieczała zegarki), w kolorze koniakowego brązu.
       
      Specyfikacja:
      materiał skóra naturalna wymiary:
      szerokość (bez języka): 250 mm wysokość: 180 mm szerokość jednej kieszonki: 80 mm ilość kieszonek: 3 podkładki pod zegarki na bransoletkach  
       
      Na życzenie możemy wykonać inne modele i kolory, np.takie, jak na ostatnim zdjęciu.
      Wszystkie nasze skórzane przedmioty zostały zrobione przez polskich kaletników ze skór posiadających odpowiednie atesty oraz dopuszczonych do handlu.
      Zdjęcia zawsze przedstawiają sprzedawany przedmiot. Są nasze, nie były retuszowane. Zegarki i paski nie są przedmiotem sprzedaży w tej ofercie.
       
















    • Przez Darnok
      Witam wszystkich, od dawna zbieram się do zakupu zegarka. Interesuje mnie zegarek klasyczny ponadczasowy elegancki ( business casual/ casual) z założeniem że kiedyś zostawię go synowi :) Zawsze marzyłem o klasycznej omedze - klasyka obroni się sama. Niestety ceny tych zegarków wykraczają poza moje możliwości finansowe. Chciałbym się zmieścić w przedziale 15000 -20000 przy zakupie nowego zegarka. Znalazłem Omegę De Ville https://wkruk.pl/zegarek-omega-de-ville-55?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17285936765&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeL3TSHM6olgWy8l3m1kH28ec7fOZXF2Ren-1agRJ9BBrCdwY4yF0rxoCEf8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= Cena byłaby do zaakceptowania ale nie do końca pasuje mi on wizualnie bardziej pasowała by mi koperta w stylu tego Longonesa https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-presence-168?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17143586538&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeAFpHEqkn8FSq0PBrXY8FpkQMbBYQh_ROV7z6EvZ8OCMxvQlBbwQBxoCfQcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= . Powiem szczerze, że mam już kwadratową głowę od tych wszystkich modeli  dlatego postanowiłem założyć temat i poszukać pomocy u kogoś bardziej doświadczonego. Bardzo proszę o propozycje zegarków w powyższym stylu i przedziale cenowym może wasze propozycje otworzą mi oczy na coś nowego lepszego i w końcu kupię wyczekany zegarek. 
    • Przez Sierżant Julian
      Od dłuższego czasu interesuję się zegarkami o rozmiarach typowych dla złotych lat zegarków mechanicznych, co obejmuje okres od lat 50. do powiedzmy 70. wczesnych. Szczególnie interesuje mnie wybór, jaki mamy spośród zegarków typu nurkowego, gdybyśmy chcieli poruszać nadgarstkiem ze swobodą Jamesa Bonda w filmie "Dr No". Czyli muszą to być "nurki" poniżej 40 mm. Poniżej, a nie równo 40!
       
      Oczywiście dzięki błyskotliwemu rynkowemu pomysłowi szefów Roleksa, mamy w tej kategorii wybitny zegarek, jakim jest Tudor Black Bay 58 z kopertą 38 mm. Ładny, zgrabny, kosztowny desk diver, pasujący do każdej ręki. Ale co jeszcze? Proponuję podawać tutaj swoje typy, ja jako pierwszą podam Serikę, która ostatnio wywarła na mnie wielkie wrażenie (na zdjęciach niestety) i może być dla niejednego z nas diverem idealnym:
       
       

    • Przez Rhotax
      Chodzi mi o grubość tej skóry z górnej warstwy, która się zawija i jest przyklejona (?) do tych plastikowych wstawek przy końcówce.

       
      Zdjęcie paska
      Szybko zerknąłem na "juhciku" to tam najcieńsza skóra to 0,9 mm (chyba, że coś o nazwie dwoina (nie znam się) 0,5 mm).
      Ja mam jakiś strzępek skóry (z jakiejś torebki), mierzę suwmiarką i mi wychodzi 0.7 mm, ale wtedy, w porównaniu z tym moim kawałkiem, to ten na zdjęciu wydaje się mieć grubość kartki papieru.
       
      Jaka to grubość? Jeśli jest ktoś kto potrafi tak na oko ocenić, albo wie jakie są 'standardy' przy robieniu takich warstwowych pasków?
    • Przez albiNOS 01
      Postanowiłem założyć nowy temat, dotyczący moich skórzanych produktów.  Co wyprodukuję to będę dodawał. A Wy mam prośbę oceniajcie. Każda krytyczna uwaga podniesie moje doświadczenie, zaś każda pochwała doda sił, zapraszam więc, na początek kabura do noża składanego, prywatna,  ciemny brąz z elementami czarnego, recznie malowana. Szycie oczywiście ręczne.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.