Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
slawkowski

Pierwszy zegarek na 30-stke ;) do 1,1k uniwersalna klasyka ;)

Recommended Posts

Cześć wam,

Ostatnio skończyłem 30 lat... :/ i z tej okazji dziewczyna chce mi kupić zegarek ;) uparła sie ostro na DW ale z racji że to komercja i ogólne badziewie odpada! ;)  Jeszcze tydzień temu byłem zielony w temacie zegarków ale po części nadrobiłem brak informacji dzięki temu forum oraz kanałowi na yt TikTalk ;) [to nie reklama xd ] po czym od razu sobie zamówiłem Casio F-91W z racji jego historii i prostoty chetnie go ponoszę na co dzień  ;) tym bardziej ze nosiłem jako gówniarz przez 5 lat Casio W-740 i dalej działa lecz od dawna leży w szufladzie.... I właśnie przez to forum zacząłem szperać... i szperać i napewno sobie jeszcze kupie jakiegoś małego prostego g shock-a na wyprawy w góry ;)

Ale wracając do sedna sprawy potrzebuje prostego eleganckiego klasyka aby uwiecznić 30-te urodziny ...

Czego oczekuję:

• szafirowe szkło
  • średnica max 40mm ale lepiej coś około 38mm z racji małego nadgarstka (15cm/16cm)
  • zegarek na co dzień, w klasycznym stylu, lecz bardziej do wyjścia ( luźna koszula, sportowa marynarka... )
  • pasek skórzany ( bransoleta nie w moim stylu )
  • cena do 1100zł 
  • na pewno bym chciał niską kopertę myślę max 10mm ale chętnie roważę inne sugestie ;)
  • wskazówka sekundnika jakoś taki kaprys ;)
  • opcjonalnie datownik

Moj idol który mi sie spodobał bardzo to CERTINA DS 1 POWERMATIC 80 C029.807.16.081.01  Lecz znacznie przewyższa budżet :/ ale tego typu bym preferował ;)

I jeszcze jeden Citizen mi od razu wpadł w oko Citizen Eco-Drive Stiletto ar1135-10e  wysokość koperty to zaledwie 5mm ;)

post-102963-0-73383900-1517673133_thumb.jpg

w sklepie przymiarkę miałem, DW na ręku z racji że dziewczynie sie podoba i nic o nim nie wie.. :/

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje ;)

Edited by slawkowski

Ten OS leciutki. Ale mam go od wczoraj. Z koszulami nie obcował. Nie wiem jak będzie chował się pod mankiet.

Guest fidelio

Dołóż ciutkę i skuś się na Seiko SARB 033\035.

Też jestem za Seiko SARB033, wrzucasz na brązowy pasek i jest igła:

Dużo dokładać nie trzeba na Ebay jest za 1123zł bez dodatkowego cła i podatku, po przeliczeniu PayPal wyjdzie pewnie z 1200zł. A na bazarku jest używany za 1000zł

hcmn1c3mwh6z.jpg

Edited by Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Guest fidelio

Z zupełnie innej beczki, to jak dla mnie ciekawą opcją jest także Redentore od Meccaniche Veneziane. Kolega @Lincoln Six Echo znowu ich parę ma, co prawda w dość odważnych kolorach i troszkę ponad założony budżet, ale może jednak? Masz szafirowe szkło, sprawdzony japoński mechanizm /Miyota/, nakładane indeksy, a do tego świetnej jakości skórzany pasek "made in Italy" :-)

Edited by fidelio

Co to za pasek?

Na skornikstyl zamowisz za 70 zl.

Z zupełnie innej beczki, to jak dla mnie ciekawą opcją jest także Redentore od Meccaniche Veneziane. Kolega @Lincoln Six Echo znowu ich parę ma, co prawda w dość odważnych kolorach i troszkę ponad założony budżet, ale może jednak? Masz szafirowe szkło, sprawdzony japoński mechanizm /Miyota/, nakładane indeksy, a do tego świetnej jakości skórzany pasek "made in Italy" :-)

I grubosc 14 mm :)

Guest fidelio

Ta grubość Redentore to fakt, ale to zasługa także fenomenalnie przyciętego do tego modelu szafirowego szkła ;-)

Edited by fidelio

Orient Star- jeden z lepszych wyborów w tych cenach. Generalnie proponuje Ci kupować w zagranicznych sklepach typu amazon, ebay, creationwatches, jomashop etc... Dlaczego? Zegarek ten sam, cena o wiele wiele niższa. 

Tempus fugit

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Sierżant Julian
      Od dłuższego czasu interesuję się zegarkami o rozmiarach typowych dla złotych lat zegarków mechanicznych, co obejmuje okres od lat 50. do powiedzmy 70. wczesnych. Szczególnie interesuje mnie wybór, jaki mamy spośród zegarków typu nurkowego, gdybyśmy chcieli poruszać nadgarstkiem ze swobodą Jamesa Bonda w filmie "Dr No". Czyli muszą to być "nurki" poniżej 40 mm. Poniżej, a nie równo 40!

Oczywiście dzięki błyskotliwemu rynkowemu pomysłowi szefów Roleksa, mamy w tej kategorii wybitny zegarek, jakim jest Tudor Black Bay 58 z kopertą 38 mm. Ładny, zgrabny, kosztowny desk diver, pasujący do każdej ręki. Ale co jeszcze? Proponuję podawać tutaj swoje typy, ja jako pierwszą podam Serikę, która ostatnio wywarła na mnie wielkie wrażenie (na zdjęciach niestety) i może być dla niejednego z nas diverem idealnym:

• By Rhotax
      Chodzi mi o grubość tej skóry z górnej warstwy, która się zawija i jest przyklejona (?) do tych plastikowych wstawek przy końcówce.

Zdjęcie paska
      Szybko zerknąłem na "juhciku" to tam najcieńsza skóra to 0,9 mm (chyba, że coś o nazwie dwoina (nie znam się) 0,5 mm).
      Ja mam jakiś strzępek skóry (z jakiejś torebki), mierzę suwmiarką i mi wychodzi 0.7 mm, ale wtedy, w porównaniu z tym moim kawałkiem, to ten na zdjęciu wydaje się mieć grubość kartki papieru.

Jaka to grubość? Jeśli jest ktoś kto potrafi tak na oko ocenić, albo wie jakie są 'standardy' przy robieniu takich warstwowych pasków?
    • By albiNOS 01
      Postanowiłem założyć nowy temat, dotyczący moich skórzanych produktów.  Co wyprodukuję to będę dodawał. A Wy mam prośbę oceniajcie. Każda krytyczna uwaga podniesie moje doświadczenie, zaś każda pochwała doda sił, zapraszam więc, na początek kabura do noża składanego, prywatna,  ciemny brąz z elementami czarnego, recznie malowana. Szycie oczywiście ręczne.

• By kubamak
      Drodzy Forumowicze,

od dłuższego czasu rozglądam się za prezentem dla małżonki, która ma dość sprecyzowane wymagania co do nowego zegarka, który powinien być:
      - jak najprostszy, klasyczny, delikatny
      - srebrny z jasnym cyferblatem
      - na bransolecie typu mesh (siateczkowej)
      - ze szkiełkiem szafirowym
      - o średnicy koperty mniejszej niż 35 mm

Po wielu dniach poszukiwań udało mi się znaleźć następujące modele spełniające jej kryteria:
      (1) MAURICE LACROIX Eliros Date Ladies
      (2) Doxa D-Light
      (3) Bisset BSBF32SIWX03BX
      (4) Skagen Signatur
      (5) Atlantic Elegance
      Niestety nie znalazłem zegarka automatycznego w tym stylu.

Czy możecie doradzić, który z przedstawionych wyżej będzie najlepszym wyborem? Jeśli macie inne, ciekawe propozycje, to oczywiście jestem otwarty na inne modele.

Dziękuję i pozdrawiam
      Kuba
    • By Sawpel
      Przeglądam już jakiś czas, w końcu mój pierwszy post.

Posiadam zegarek codzienny, Orient Star Classic:

Jest piękny, klasyczny, ale pod mankiet na 2 guzik się nie mieści, a na 1 jest już luźno. Irytuje mnie to wyjątkowo, więc postanowiłem, że potrzebuję drugi zegarek, który będzie mi służył garniturowo. Mój gust określany jest jako "dziadkowy"  Lubię naprawdę proste zegarki, niestety taki mamy dziwny świat, że ładne, proste, klasyczne kosztują minimum 8 tysięcy złotych albo są kwarcowymi. Poniżej zegarki, które mi się podobają:

A teraz podsumowanie cech jakich wymagam:

1) Srebrny, złoto jest bardzo ładne, ale nie wygląda na mnie dobrze
      2) Bransoleta, wiem, że skóra jest bardziej elegancka, ale mniej się pocę w stali
      3) Płaski, mniej niż 1 cm
      4) Klasyczny, bez cyferek, datownik ujdzie
      5) Mechaniczny bądź automatyczny
      6) Tarcza biała, szara albo niebieska/granatowa/inne pochodne niebieskiego
      7) Nie szerszy niż 40 mm, mam dość drobne nadgarstki
      8) Nie więcej niż 1000 zł, nie jestem osobą zegarkową na tyle by wydawać więcej; powiem więcej, jak się nie da takiego znaleźć, to po prostu kupię kwarcowy

Nie muszę kupować na teraz, na już. Do świąt przeżyję, ale nie dłużej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.