Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bobwoj

Wyjazd na weekend z rodziną do Londynu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tak jak w temacie. Chcę na ferie wyskoczyć z rodziną na 2-3 dni do Londynu. Jaki hotel wybrać? Lepiej lecieć, czy jechać własnym autem?


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej lecieć, Londyńskie metro jest genialne. Byłem w Londku w styczniu i korzystaliśmy z Bookingu. W tym roku dwa noclegi (w Camden) wyszły 2100 PLN, w ubiegłym (Canary Wharf) 450 zł/dobę. W obydwu przypadkach mieszkania dwa pokoje+salon z aneksem. Standard dosyć wysoki. Jak pojedziesz autem to się nastoisz w korkach i tyle.

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Auto moim zdaniem jest bez sensu. Na miejscu przysporzy Ci więcej bólu głowy niż radości z wygody jego posiadania. W tygodniu wjazd do centralnej części miasta jest płatny, no i nie wiem może masz już jakieś pozytywne doświadczenia z ich organizacją ruchu, dla mnie była to po prostu jazda ze spiętymi pośladami.

Do Londynu dużo ludzi dojeżdża do pracy, nie tylko z obrzeży, ale też z miasteczek satelitarnych. Zostawiają auta na obrzeżach i przesiadają się na transport publiczny, a i tak są korki. Metro jest najszybsze a masz jeszcze kolejkę (DLR) i busy do uzupełnienia. 2-3 lotniska są naprawdę blisko miasta, kolejne 3-4 masz w obrębie 30-50 dojazdu pociągiem. Przy kilkudniowym wyjeździe zapomnij o aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byś znał skróty albo korzystał z telefonu to czasami jeszcze szybciej niż metrem rowerem dojdziesz w wiele miejsc, a jest tu rozwinięta sieć rowerów gdzie możesz bezpłatnie jeździć do 30minut i jeżeli do tego czasu zmienisz rower w punkcie których jest od groma w całym mieście to nie płacisz nic dalej i masz kolejne 30 minut i tak do zmęczenia.

 

Możesz również wynająć przewodnika za 60 funtów który prowadzi kanał na YT: Urban w londynie. Podpasuje Wam miejsca pod to co mu powiecie, nie koniecznie tylko punkty z widokówek.

By dobrze Londyn zwiedzić to potrzebujecie jednak sporo dni...

 

Tylko samolotem, taniej i wygodniej i bez niespodzianek, komunikacja tutaj jest faktycznie dobrze rozwinięta, w dzień i w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak w temacie. Chcę na ferie wyskoczyć z rodziną na 2-3 dni do Londynu. Jaki hotel wybrać? Lepiej lecieć, czy jechać własnym autem?

 

poleciec. 

Autobus badz pociag z lotniska - od 2funtow wzwyz. Z Stansted kupuje sie na stronie stanstedexpress, sa zawsze jakies oferty. Z Luton na thetrainline. Autobus najtaniej jest przez easybus.

 

Hotel- centrum od 100 wzwyz, ale Hackney to lepiej unikac :D Najspokojniej jest w okolicy centrum finansowego, od stacji Temple do Monument. 

A jak byś znał skróty albo korzystał z telefonu to czasami jeszcze szybciej niż metrem rowerem dojdziesz w wiele miejsc, a jest tu rozwinięta sieć rowerów gdzie możesz bezpłatnie jeździć do 30minut i jeżeli do tego czasu zmienisz rower w punkcie których jest od groma w całym mieście to nie płacisz nic dalej i masz kolejne 30 minut i tak do zmęczenia.

 

 

rowery nie sa za darmo. Placisz access fee na 24 godziny, chyba 2 funty teraz jest.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy na cztery dni w Londynie, w te wakacje. Mega polecam, dzieciaki 6 i 11 lat zachwycone. Wybraliśmy hotel Premier Inn London Bridge i to był super wybór, lokalizacja idealna, blisko metra, a do Westminster 30 minut na pieszo. Lecieliśmy samolotem, tanio i szybko. Poza standardem polecamy muzeum Harrego Pottera. Jedynie przygotuj się na spory wydatek, funt się ceni ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprób znaleźć mieszkanie na airbnb. Co prawda, jeszcze nie korzystałem z tej strony, jednak wiem, że przy najbliższym wyjeździe na pewno skorzystam. No i leć samolotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za cenne rady. Jeżeli mógłbym jeszcze prosić o miejsca, które polecacie zwiedzić z dziećmi to będę wdzięczny :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego miasta... Londyn... B) 

Przepraszam, musiałem  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.