Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

biecki86

Czy to oryginał Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczów.

Chciałbym się poradzić czy zamieszczony zegarek jest oryginalny?

Ponadto właściciel piszę że przeszedł przegląd w 2013r.

Czy w związku z tym można się spodziewać w najbliższym czasie że będę musiał oddać go na przegląd co będzie mogło się wiązać z dość dużymi kosztami ?

 

http://allegro.pl/okazja-omega-seamaster-aqua-terra-co-axial-w-wa-i7169537274.html#thumb/1

 

Pozdrawiam Arutr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek oryginalny, zgodnie z zasadą co 5 lat  to można oddać, ale jak poczekasz rok czy dwa nic nie powinno się dziać.

 

Ale z drugiej strony wydać 8K i dla 600 zł ryzykować się się coś zatrze i spierniczy to trochę kiepsko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w porządku, zapytaj o paragon i skontaktuj się ze sprzedawcą czy taki paragon wystawił i co było przedmiotem sprzedaży. Po wtóre - na dokumencie serwisu jeśli zegarmiszcz stwierdzi podróbę, z pewnością wpisze "zegarek typu omega".

Negocjuj poza allegro ;) A historie z obowiązkowy przeglądem co ileś tam lat, piszą że 3, 4 czy 5, są tak prawdziwe jak obowiązkowa wymiana rozrządu po zakupie auta. Wiele zegarków tu cyka 15 lat bez otwierania, wiele zegarów leży u zegarmiszczów po kilka lat i są sprzedawane jako nowe, wiele pasków rozrządu się zrywa w połowie wymaganego przebiegu a znam auta jeżdżące bez wymiany dużo dłużej. Własnoręcznie zdejmowałem parę pasków i łancuchów więc to różnie bywa ;)

IMHO jeśli Ci się podoba ta omega to negocjuj i kupuj. Może za rok ją sprzedasz i zapomnisz o tym pytaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem do Właściciela 

Jestem zainteresowany kupnem zegarka. Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. Czy Pan był jedynym właścicielem i posiada dowód zakupu.

Zegarek przechodził przegląd w 2013r. w SwatchGroup czy są na to jakieś papiery i co wchodziło w skład przeglądu?

Jestem z Gdyni czy jest możliwość wysyłki zegarka?

Jeżeli byłbym zdecydowany na zakup poza platformą Allegro jaka byłaby cena ostateczna z dodatkową stalową bransoletą ?

 

Odpisał:

Jestem drugim. Posiadam karte Omega z pieczecia sprzedawcy. 

Pelny serwis, jest oryginalna plastikowa karta wydana przez serwis Omega.

Tak, ale po wplacie calosci ceny.

9tys zl komplet.

 

 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w porządku, zapytaj o paragon i skontaktuj się ze sprzedawcą czy taki paragon wystawił i co było przedmiotem sprzedaży. Po wtóre - na dokumencie serwisu jeśli zegarmiszcz stwierdzi podróbę, z pewnością wpisze "zegarek typu omega".

Negocjuj poza allegro ;) A historie z obowiązkowy przeglądem co ileś tam lat, piszą że 3, 4 czy 5, są tak prawdziwe jak obowiązkowa wymiana rozrządu po zakupie auta. Wiele zegarków tu cyka 15 lat bez otwierania, wiele zegarów leży u zegarmiszczów po kilka lat i są sprzedawane jako nowe, wiele pasków rozrządu się zrywa w połowie wymaganego przebiegu a znam auta jeżdżące bez wymiany dużo dłużej. Własnoręcznie zdejmowałem parę pasków i łancuchów więc to różnie bywa ;)

IMHO jeśli Ci się podoba ta omega to negocjuj i kupuj. Może za rok ją sprzedasz i zapomnisz o tym pytaniu ;)

Paski się zrywają bo ludzie a i też warsztaty wymieniają sam pasek bez rolek czy najczęstsza przyczyna zrywania pompy lecąc po taniości lub po prostu oszukując (warsztaty) 

Pasek wymieniamy od przebiegu lub lat i zawsze z rolkami i pompą wody jeśli jest w układzie 

Też znam takich co jeżdżą samochodem bez wymiany rozrządu i oleju - tylko dolewają a filtr kabinowy trzepią o drzewo 

No ale to nie w temacie  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Właściciela

Jestem zainteresowany kupnem zegarka. Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. Czy Pan był jedynym właścicielem i posiada dowód zakupu.

Zegarek przechodził przegląd w 2013r. w SwatchGroup czy są na to jakieś papiery i co wchodziło w skład przeglądu?

Jestem z Gdyni czy jest możliwość wysyłki zegarka?

Jeżeli byłbym zdecydowany na zakup poza platformą Allegro jaka byłaby cena ostateczna z dodatkową stalową bransoletą ?

Odpisał:

Jestem drugim. Posiadam karte Omega z pieczecia sprzedawcy.

Pelny serwis, jest oryginalna plastikowa karta wydana przez serwis Omega.

Tak, ale po wplacie calosci ceny.

9tys zl komplet.

 

Co o tym myślicie ?

8650 -10% prowizji =7785 +650 bransoleta =8435 a on chce od ciebie 9000 czyli chce cię wydy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Dlatego napisałem ponownie 
 
Dzień dobry. 
Dziękuje za odpowiedź. Forma wpłacenia całości przed wysyłką zegarka jest oczywista. Zaproponowana cena 9000 zł poza platformą allegro to słaba oferta. Ponieważ zegarek jest wystawiony za 8650 zł + 650 zł za bransoletę. Nie wiem czy pan zdaję sobie sprawę że jak zalicytuję Pański przedmiot za 9300zł to prowizja allegro którą pan będzie musiał zapłacić będzie wynosiła 744 zł -
zgodnie z kalkulatorem prowizji. Czyli na rękę otrzyma Pan 8556zł bez żadnych upustów. 

Chciałbym panu zaproponować XXXX zł za cały komplet. ((Moja tajemnica ;) - ale  2000 nie zaproponowałem!!!! ))

Z poważaniem Artur Bielecki
 
 
Odpowiedź
Szanowny Panie,
 
oczywiste jest ze nie dopuscilbym do zamkniecia transakcji z prowizja dla Allegro. Platforme ta trkatuje jako tablice ogloszen.
 
W przypadku checi zakupu za proponowana w poprzedniej wiedomosci cenie - prosba o kontakt. To dobra oferta za ten model i w szczegolnosci - w tym stanie (gwarantuje ze wyglada niemal jak nowy).
 
Pozdrawiam

 

 
Ogarnięty allegrowicz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czekam na przesyłkę NOWEJ  AT z Holandii , zapłaciłem dokładnie 11,2k  z przesyłką i to tylko dlatego,że nie mam konta EUR i bank przewalutował złotówki po kursie 4,30.W życiu nie zapłacil bym za 5 letni zegar 9 kawałków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnej kasy nie wysylaj a juz napewno nie poza allegro


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Panowie  "5 letni zegar 9 kawałków "  to słaba okazja. Biorąc pod uwagę że nowy można mieć za 11,2k.

Tylko tak już jest jak coś wpadnie w oko to człowiek działa irracjonalnie.

 

Ale dzięki Panowie. Odpuszczam. 

 

Polujemy dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czekam na przesyłkę NOWEJ  AT z Holandii , zapłaciłem dokładnie 11,2k  z przesyłką i to tylko dlatego,że nie mam konta EUR i bank przewalutował złotówki po kursie 4,30.W życiu nie zapłacil bym za 5 letni zegar 9 kawałków.

 

 

A czy kolega podzieli się wiedzą jak zamówił ten zegarek ( z jakiej strony ) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega podzieli się wiedzą jak zamówił ten zegarek ( z jakiej strony ) ? 

Gwoli ścisłości. To wersja poprzednia ,z datą na godzinie 3 ,Kalber 8500 bez Master,pełny set.Wersja raczej garniturowo-casualowa( bo takiej szukałem) biala tarcza,czarny pasek, wiem,że nie najpopularniejsza ale kto co lubi i potrzebuje :) .Sprawdzony sprzedawca, strona oczywiście chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tyle nie zapłacił za ten model zwłaszcza z mniej chodliwą jasną tarczą, nowsze AT są znacznie lepiej wykonane i niewiele droższe. Jeszcze dopłata za bransoletę która fabrycznie była z zegarkiem w zestawie, dobrze że nie za pudełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapłaciłbyś 9 tys. za 5 letnią, bo tego pierwotnie dotyczyło Kolegi pytanie? Jak napisałem- zależy co kto lubi i potrzebuje, ja szukałem raczej do garnituru więc biala na pasku jest ok.W wątku Omegi dzisiaj jest fajne zdjęcie porównawcze starej i nowej wersji.Jakiś czas temu była dyskusja na temat różnic pomiędzy wersjami i zdania były podzielone.Co do ceny to chyba różnica min.3-4 k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapłaciłbyś 9 tys. za 5 letnią, bo tego pierwotnie dotyczyło Kolegi pytanie? 

Wiek nie ma znaczenia jeśli zegar jest w idealnym stanie, chodzi o wersje - 2500 vs 8500 to jest przepaść, 8500 ( ramka ) vs Master ( bez ramki ) czy aktualna 2017 to już nie taka duża różnica, bardziej kwestia gustu.

 

Miałem ten model w wersji czarnej i jedyne co jest na plus w stosunku do nowszych to wymiar bo jest niższa i nieco lepiej leży na małym nadgarstku, nowsze są grubsze ( zwłaszcza 38 sprawia wrażenie pękatej ) ale wszystko inne - tarcza, wskazówki, luma, mechanizm -  na ich korzyść.

 

Pytanie było też o koszty - pełen serwis tego modelu w SGP to kolejne 1,5kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem jeszcze raz na ten link do sprzedawanego modelu ,który Kolega zamieścił.Wynika z niego,ze serwis był robiony w 2013, a więc zegarek pewnie 2007-08 , a na zdjęciu werk 2500 widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 były już w 2006 roku, te modele AT od 2006 były dostępne. Nie zawsze to co nowsze jest droższe czy bardziej pożądane.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest pierwsza wersja AT na mechanizmie 2500, serial 80xxxx to rocznik raczej starszy niż 2007 bo moja 2254 z tego roku ma 81xxxx.

Gdybym ja wystawiał to wstawiłbym zdjęcia kart i dokumentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za dyskusję.

 

Rzeczywiście ogłoszenie zegarka nie należy do super okazji. Biorąc pod uwagę szacowany rok produkcji i ewentualne koszty z serwisem. Bo przecież lepiej zainwestować na początku i mieć to z głowy. Reasumując jak podpowiedział klubowicz " Bugs " zegar 9000 plus ok 1500 za serwis tego modelu to już 10500 za prawie 12 letni zegarek. :/ 

 

Ja podobnie jak klubowicz " Raptor " poszukuję czegoś co można założyć do wyjściowego garnituru na pasku. Ale jak zmienię na bransoletę to i do sportowej koszuli założę i nie będzie to gryzło oka. W mojej ocenie Omega AT z ogłoszenia jest super opcją.

 

Zacząłem troszkę szperać za nowymi zegarkami marki Omega natrafiłem na taki sklep internetowy. Czy ktoś miał z nim do czynienia? I czy znacie koszty poboczne zakupów w tego typu sklepach ? 

 

https://www.jomashop.com/omega-watch-23110392101002.html

 

za nową : 3450 $ x 3,41 ( kurs z dzisiejszego dnia) =11 765 zł

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

dolicz jeszcze 23 % podatku i cło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dla kupujących Omegi z rynku wtórnego trzymają ceny.Zależy od indywidualnej oceny czy transakcja i ewentualne koszty serwisu nadal czynią zakup sensownym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cena jest ok


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie wynika jednoznacznie czy w komplecie są oryginalne karty producenta.

Warto o to dopytać i dopiero wtedy oceniać atrakcyjność oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko ma powycierane szlify, ja bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.