Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CzasToPieniadz

Zegarek Automatyczny do 20tys

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już 27 lat i przyszedł czas na zakup pierwszego ciut lepszego zegarka, swojego pierwszego automatu.

Posiadam już kilka zegarków kwarcowych w tym Tissot na pasku, Tissot na branzolecie, Maserati na pasku i majtkowca Tommy Hilfiger.

Szukam czegoś na pasku, z pozłacana lub złota koperta(najlepiej) z chronometrem najlepiej certyfikowanym. Rozglądałem się w takich markach jak Tissot 7-9tys, Rado 7tys i Omega 18 tys.

Jestem całkowicie laikiem zegarkowym, zwracam się z prośba o pomoc i może jakieś inne ciekawe opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku byl tez fajny Cartier chrono, ale wskazane zegarki nie sa zlote...

Edir. Tego chrono juz nie ma - jest tylko tank XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 300M lub PO lub AT lub globmaster

Tudor BB lub north flag

Duży wybór Orisów, Longines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na bazarku często sprowadza sie do zakupu zegarka nowego lub prawie nowego, a różnica w cenie w porównaniem ze sklepami jest zazwyczaj duża. Kilka lat temu miałem takie samo podejście. Kupowałem Omegę seamaster 300m (tzw. Bond). Koledzy na forum sugerowali zakup na bazarku, ale uparłem się i kupiłem w sklepie, płacąc kilka tysięcy więcej. Po jakimś czasie czytania forum - już na bazarku - kupiłem Zenitha ELPrimero (używany z końća lat 90) za dobrych kilka tysięcy, potem Nomosa (prawie nówka), a ostatnio PAM'a z 2006 - w przypadku tego ostatniego różnica w cenie pomiędzy "używką w super stanie" a "nowym" to dobrych kilka tysięcy ... plus "nowy" jest gorszy. 

 

Masz 27 lat - to dużo i mało - uwierz mi, choć już prawie nie pamiętam kiedy to było :-) Nie spiesz się, poczytaj forum i za jakiś czas kup coś świadomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie opinie są o zegarkach Eterna? Oglądam właśnie kilka z mechanizem Selita 200 lub 300 z pozłacaną kopertą na pasku w okolicach 10tys zł.

Są warte swojej ceny czy lepiej za tę pieniądze lepiej wybrać Tissota z mechanizmem ETA z kopertą z 18K złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie opinie są o zegarkach Eterna? Oglądam właśnie kilka z mechanizem Selita 200 lub 300 z pozłacaną kopertą na pasku w okolicach 10tys zł.

Są warte swojej ceny czy lepiej za tę pieniądze lepiej wybrać Tissota z mechanizmem ETA z kopertą z 18K złota?

zegarki Eterna są dobrej jakości. ale za 10k możesz mieć z ich własnym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuj swoje oczekiwania - zegarek na codzień czy od święta, do koszul czy t- shirtów, dlaczego ma być złoty? ( prestiż czy kolor? ) , dlaczego tylko nowy? ( zegarek kilkuletni na nadgarstku niczym nie różnic się od nowego ( poza Twoją świadomością ) a w tym samym budżecie możesz kupić lepszy zegarek. Skoro to pierwszy zegarek a Ty nie masz doświadczenia to licz się z tym że po roku będziesz chciał inny - na nowych zegarkach i na niektórych markach stracisz więcej niż na innych. Poczytaj forum, doprecyzuj wymagania, w międzyczasie mierz jak najwięcej zegarków i rozmawiaj o nich ze sprzedającymi. Wątpliowsci weryfikuj na forum i już za 3 miesiące możesz być posiadaczem wymarzonego zegarka ( raczej innego niż te które teraz bierzesz pod uwagę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zdecydowanie na codzień, do koszul i jeansów /koszul z swetrem i jeansów /koszula z casualowa marynarka i jeansów bo tak chodzę ubrany 300 dni w roku.

Lubię złoto (nosze złote sygnety) wiec kupując zegarek chciałbym aby mial kopertę w całości lub w części ze złota. Natomiast nie chce mieć bransolety wole zdecydowanie pasek wtedy bardziej wyróżnia się właściwa cześć zegarka czyli tarcza. Szukam automatu z przeszklonym deklem i mógłby mieć fragment mechanizmu również widoczny z przodu na tarczy zegarka. Dlaczego nowy? Każdy z nas jest inni ja nie wyobrażam sobie posiadać używanego mieszkania (posiadam nowe własne) używanego samochodu (posiadam dwa nowe jeden sportowy drugi rodzinny) czy kończąc na zegarkach (posiadam nowe takie na jakie mnie stać było i kaprys miałem).

Teraz przyszedł czas aby zakupić zegarek który będzie mi dawał radość ze z mojej pracy mogę sprawiać sobie piękne rzeczy i nosić je na codzień a nie tylko trzymać w garażu.

Zacząłem myśleć obecnie nad takimi markami jak Zentih i IWC przy czym trzeba już na nie liczyć z 35tys wiec są na razie poza moim budżetem wiec bardzo możliwe ze będę musiał poczekać. Nie chce już kupować kolejnego nawet dość drogiego Tissota czy nawet wyżej stojącej Omegi bo to taki półśrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w domu skoro już w drugim poście zrewidowałeś budżet. Z wybranych przez Ciebie marek Zenith w podobnej cenie zaoferuje własny mechanizm w przeciwieństwie do IWC. Własny werk to pożądany element w zegarku za kilkadziesiąt tysięcy. Zenith ma kilka modeli opartych o mechanizm Ellite w co najmniej 3 rozmiarach 39,40,42 mm. Trzeba mierzyć. I chyba odpuściłbym skeleton lub open heart ( mechanizm widoczny od strony tarczy ) bo to mocno pogarsza czytelność zegarka. No chyba że kupisz turbillion wtedy pal licho czytelność ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze lepsza jest większa częstotliwość dla automatu?

Większa częstotliwość to większa stabilność pracy i bardziej płynąca wskazówka, ale też większe obciążenie dla mechanizmu i większy koszt serwisu. 28 000 jest wystarczająca.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce już kupować kolejnego nawet dość drogiego Tissota czy nawet wyżej stojącej Omegi bo to taki półśrodek.

 

Dość odważna opinia. Nie jestem ekspertem ale nie powiedziałbym by rozważana przez Ciebie Eterna (jako marka) stała wyżej od Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nawet wyżej stojącej Omegi bo to taki półśrodek.

 

Jak będzie NOWA, to nie jest żaden półśrodek. Historia marki, osiągnięcia w zegarmistrzostwie (własne mechanizmy i patenty), kultowe modele znane na całym świecie. Jest szał.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość odważna opinia. Nie jestem ekspertem ale nie powiedziałbym by rozważana przez Ciebie Eterna (jako marka) stała wyżej od Omegi.

Mówię o Zenith ze jest jak dla mnie lepsza marka zegarków niż omega. Eterna w mojej opinii jest podobna do Omegi pod względem prestiżu marki.

 

Jak będzie NOWA, to nie jest żaden półśrodek. Historia marki, osiągnięcia w zegarmistrzostwie (własne mechanizmy i patenty), kultowe modele znane na całym świecie. Jest szał.

Omega jest świetnym zegarkiem ale zdałem sobie sprawę ze jak ja kupię to i tak zaraz będę chciał nabyć coś z jeszcze wyższej polki i dla tego stawiam na Zenitha.

 

 

I teraz mam pytanie czy zakupy z chrono24 nowych egzemplarzy od sprzedawców z dobrymi i licznymi opiniami są godne polecenia? Czy kupić np w Aparcie korzystając z rabatu z kart klubowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aparcie masz czasami dobre wyprzedaże na Zenitha, zapytaj mailowo.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat znalazłem kilka fajnych ofert na chrono24 na nowe zegarki są tańsze o 40%/50% co daje około 10/20 tys zł niż w salonie w Polsce czy to możliwe?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.