Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Apple iMac 27" czy Lenovo IdeaCentre 910

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj myślę, że to jest bardzo indywidualna kwestia. Jednemu będzie pasować to innemu tamto i opinie mogą być skrajne. Tak jak Tobie klawiatury Apple nie pasują, to inni dadzą się za nie pokroić. Najlepiej idź do jakiegoś sklepu się przymierzyć, a jak Ci nie będzie pasować, to klawiaturę i mysz zawsze możesz zmienić na taką jaka Ci najbardziej pasuje. 

 

Kupiłem kiedyś klawiaturę oryginalną przewodową od Apple, ale zalałem ją lepkim sokiem i teraz używam zwykłej za 20 zł. Ta ma miękkie przyciski i bardziej mi pasuje. Brakuje mi jedynie wygodnego podgłaszania i ściszania klawiszami jakie było w dedykowanej Macowi klawiaturze. Tutaj tego nie ma.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Osobiście uważam, że jeżeli tylko budżet nie jest problemem to sprzęt Apple jest bardzo dobry. W Windowsie non stop coś się aktualizuje, często jakieś wtyczki stają się nie aktualne itp.

Z Maciem nie ma takich problemów. Podkreślam, że to jest moje zdanie i na pewno jest wielu przeciwników używania MACów.

 

Wiele osób powie po co przepłacać, bo autor tematu jasno określił swoje potrzeby komputera do buszowania w sieci i oglądania filmów na DVD. Jasne komputer z Winda i słabszą konfiguracją również się nada, ale to kwestia indywidualna czy ktoś woli MAC OS czy Winde czy Linuxa.

 

Podobnie jest z samochodami: po co komuś samochód z mocą około 200 KM jak 98% jazdy jeździ po mieście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 i tak chodzi lepiej na słabszym sprzęcie niż siódemka. Na mojej zabytkowej Toshibie z dwurdzeniowym Intelem T4400 i 3GB RAM system startuje w ok. 20 sekund. Oczywiście wymieniłem dysk na SSD i postawiłem system na czysto. Żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu zegarek z zaworem helowym ??? albo,  po co komu ... podświetlenie w zmywarce ? albo, możliwość sterowania systemem audio w samochodzie z tylnych foteli ? Jest masa rzeczy czy przedmiotów wyposażonych w funkcje czy dających możliwości z których prawie nigdy nie korzystamy. 

Miałem PC'ta i było dobrze, mam Maca i teraz dopiero jest i dobrze i bardzo ładnie ! Nic nie szumi i nie zawiesza się. Drogo, owszem ! Ale, zwykle rzeczy dobre dużo kosztują :) 

 

Przemek, nie kombinuj  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kosma za opinię! Czyli HP to dobra firma. Wcześniej HP kojarzyłem tylko z drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi.

 

Do wczoraj myślałem, że tylko Apple ma komputery stacjonarne wbudowane w monitor. Wcześniej inne firmy nie rzuciły mi się w oczy.

 

Uczę się od Was. Teraz już wiem co to jest All-in-One. Wiem, że kolejne generacje procesorów oznacza się wyższymi cyframi i3, i5 czy i7. Teraz łatwiej mi jest przeglądać sprzęty, bo wiem jak szukać.

 

Ps. Kosma, czy klawiatura jest poręczna przy HP, wygodnie się na niej pisze? Wyglądają dobrze, a jak jest w praktyce?

Applowskie klawiatury mi coś nie leżą. Są trochę za płaskie i za "twarde" jak na mój gust.

Miekka, wysoki skok. Klawke sobie dokupisz jaka Ci pasuje :)

 

G6

Masz ajfona Przemek ? Telewizor na ios? Patrz tez pod tm kątem, co bedziesz parowal z tym komputerem.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekka, wysoki skok. Klawke sobie dokupisz jaka Ci pasuje :)

 

G6

Masz ajfona Przemek ? Telewizor na ios? Patrz tez pod tm kątem, co bedziesz parowal z tym komputerem.

 

G6

 

Mam iPhone 5 oraz Mac Book Pro i dlatego skłaniam się bardziej w stronę HP na Windowsie. Myślę, że posiadanie dwóch komputerów na różnych systemach to duży plus. Mac Book 13" nie nadaje się do oglądania filmów i dłuższego siedzenie w sieci, bo oczy się męczą i dlatego szukam czegoś większego.

 

Budżet to dla mnie też ważna sprawa i dlatego bardzo sceptycznie patrzyłem na iMac 27" za 9000 zł. To jest sprzęt dla profesjonalistów np. grafików czy youtuberów, którzy pracują nad obróbką zdjęć, grafik czy filmów. Gdybym miał mnóstwo forsy to bym kupił ten sprzęt. Myślę, że komputer HP za 5000 zł to też kawał dobrej maszyny.

 

Można jeszcze iść na kompromis, kosztem wielkości ekranu, i rozważyć pomiędzy tymi dwoma.

 

iMac 21"

 

HP 27"


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problemem jest wielkość monitora to może wystarczy kupić dodatkowy monitor i podłączać do niego Macbooka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problemem jest wielkość monitora to może wystarczy kupić dodatkowy monitor i podłączać do niego Macbooka?

 

Nie znam się na podłączeniu laptopa do monitora. Jaki kabel musiałby być?

 

Może dobra myśl :)

 

Czy ktoś z Was korzysta z takiego, trochę dziwnego, rozwiązania? Można tak połączyć iMaca i Mac Booka?

 

Taki kabel pewnie 20-30 zł kosztuje, więc warto spróbować.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz np. taki monitor: https://redcoon.pl/komputery/monitor-lg-27mp89hm-s (ma wbudowane głośniki) i podłączasz go normalnie przez HDMI (jeśli nie masz HDMI to będzie potrzebna przejściówka HDMI->mini display port).

 

iMaka można używać jako monitora, opisane jest to tutaj: https://support.apple.com/en-us/HT204592, tylko po co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iMaka można używać jako monitora, opisane jest to tutaj: https://support.apple.com/en-us/HT204592, tylko po co :)

 

iMac jest już stary i ma stary system OS Lion. Nie można wgrać nowego systemu bo komputer nie uciągnie. Pytałem kiedyś to OS Lion to max co może ten iMac udźwignąć.

 

Na przykład facebook wygląda tak

 

post-44476-0-67994900-1518099536_thumb.jpg

 

Nie wiem czy widać, że zdjęcie jest zamazane?

 

a Allegro wygląda tak

 

post-44476-0-13020800-1518100247_thumb.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 i tak chodzi lepiej na słabszym sprzęcie niż siódemka. Na mojej zabytkowej Toshibie z dwurdzeniowym Intelem T4400 i 3GB RAM system startuje w ok. 20 sekund. Oczywiście wymieniłem dysk na SSD i postawiłem system na czysto. Żadnych problemów.

 

 

Tak na marginesie warto pamiętać, że 10-tka ma udawany shutdown, który jest hibernacją...Stąd część osób uważa, że ich system po złożeniu się bardzo szybko się podnosi ;) 

Jak się przestawi ten biznes w rejestrze na klasyczny shutdown to już tak wesoło nie jest.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Macbooka Pro i szukasz drugiego kompa?

 

Monitor + kabel i wypas.

Ja tak mam w pracy i domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego Mac Booka :( Może faktycznie podłączenie pod duży monitor sprawi, że polubię ten komputer?

 

Po pierwsze i przede wszystkim 13,3" to za mało. Drugą sprawą jest to, że trochę przymula. Starutki iMac łączy z internetem przez Wi-Fi w 3 sekundy, a Mac Book w 10-15 sekund. Przy słabym zasięgu starutki iMac ładuje stronę kilka minut, a Mac Book nie załadowuje wcale.

 

Ps. Instrukcja jak połączyć np. iMaca i Mac Booka jest tutaj

 

Tylko kabel kosztuje prawie 200 zł. Cena jak za kawałek kabelka zatrważająca!

 

Tutaj jest instrukcja jak podłączyć monitor/telewizor do iMaca.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nowy komputer nie załatwi ci problemu słabego zasięgu. Masz chyba parę spraw do poprawy a nie tylko komp ;)

Poprawić wifi w domu to łatwa sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawić wifi w domu to łatwa sprawa. 

 

Poprawić zasięg mogę jedynie, gdy pochodzę z telefonem po domu :) Łączę komputer z telefonem w sieci Orange.

 

Jakieś 3 lata temu zasięg się pogorszył. Kiedyś łączyłem się przez GPRS i tak nie muliło jak teraz przez Wi-Fi. Gdzieś kiedyś słyszałem, że w ustawieniach na telefonie z Androidem można coś poprzestawiać i internet działa lepiej. Wie ktoś coś na ten temat?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale to prowizorka z udostępnianiem sieci z telefonu. To opcja do używania w ramach chwilowej potrzeby i na dłuższą metę kiepski pomysł. Zewnętrzny router LTE z WiFi stacjonarny lub przenośny. Komfort Ci się poprawi. Zdecydowanie.

 

Co donpołaczenia MBP pro z monitorem. Bodaj 5 dolarów i z jednej strony Thunderbolt z drugiej video. Jeśli masz nowszy i jest tylko USB c to hub w którym jest ze dwa USB 3, i pełne HDMI za 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale to prowizorka z udostępnianiem sieci z telefonu. To opcja do używania w ramach chwilowej potrzeby i na dłuższą metę kiepski pomysł. Zewnętrzny router LTE z WiFi stacjonarny lub przenośny. Komfort Ci się poprawi. Zdecydowanie.

 

Co donpołaczenia MBP pro z monitorem. Bodaj 5 dolarów i z jednej strony Thunderbolt z drugiej video. Jeśli masz nowszy i jest tylko USB c to hub w którym jest ze dwa USB 3, i pełne HDMI za 100 zł.

 

Z wielu względów nie mogę sobie pozwolić na telefon czy internet na abonament. Czy są routery na kartę SIM (prepaid) i czy taki router poprawi zasięg?

 

Połączenie monitora z Mac Bookiem coraz bardziej mi się podoba  

   :) Gdy przesiadałem się ze starej Toshibki na Mac Booka to sobie pomyślałem, "kurde, mały trochę", ale gdy przypadkowo wszedłem w posiadanie iMaca 21" to teraz z Mac Booka mało korzystam, bo za mały i oczy męczy. Robię na nim tylko to czego z iMaca zrobić się nie da. Może dlatego przymula, że tak mało korzystam?

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z modemów/routerów przeznaczonych do łączności komórkowej jest na kartę. Nie ma znaczenia czy pre-paid czy abonament. 

A router jao urządzenie dedykowane prawdopodobnie będzie zdecydowani lepiej "łapał siec" Poza tym ustawisz go gdzie Ci wygodnie  najlepiej. Dodatkowo także jako urządzenie dedykowane ma zdecydowanie lepsze parametry tworzonej przez siebie sieci WiFi. A gdyby i to nie pomagało zawsze można zastosować antenę zewnętrzną.

 

A przymula, bo może aktualizacji potrzebuje, może masz coś nie tak w ustawieniach. Trudno powiedzieć. Siostrzenica używa macbooka jeszcze białego, plastikowego - i nawet on jakoś specjalnie nie muli. Jaki masz model - napisane jest na spodzie drobnym druczkiem model Axxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki router ma lepszy zasięg niż telefon? Normalnie internet działa dobrze, ale jak zasięg spada do 3-4 kresek to przestaje ładować strony i muszę pochodzić po mieszkaniu w poszukiwaniu zasięgu.

 

Model No.: A1278

 

Mac Book przymula nawet przy otwieraniu Libre Office albo Notatki. Może faktycznie potrzebuje 2-3 sekundy, aby to otworzyć?

 

Edit. Może niepotrzebnie zamykam zawsze cały program, ale nie lubię, gdy są otwarte niepotrzebne rzeczy, których w danym momencie nie używam. Ktoś mi mówił, że niepotrzebnie to zamykam, ale takie mam przyzwyczajenie.

 

Na iMacu nie mam Libre Office tylko RDFT to coś w rodzaju notatnika. Ubogie w funkcje trochę! Dobrze chodzi, ale czasem się wiesza i chce zapisywać kopie. Wyłączam wtedy kompa z gniazdka i po załadowaniu systemu wszystko jest ok.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem monitora imam małą zagwozdkę Mateusz  

   prezentuje jak podłączyć monitor do Maca.

 

Mam pytanie, czy ta przejściówka jest odpowiednia?

 

Czy wtyk Mini DisplayPort będzie pasował do wejścia Thunderbolt? Przy Mac Booku mam wejście Thunderbolt.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a popatrzyłeś na kształt obu złącz ??? Są takie same ??

 

Tu https://support.apple.com/pl-pl/HT204154 masz opis złącza Thunderbolt i podane co i w jaki sposób można z nimi zrobić w sprzęcie Appla.

 

Mam ten sam model A1278 i zasuwa aż miło - to jeszcze naprawdę sensowny sprzęt do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a popatrzyłeś na kształt obu złącz ??? Są takie same ??

 

Tu https://support.apple.com/pl-pl/HT204154 masz opis złącza Thunderbolt i podane co i w jaki sposób można z nimi zrobić w sprzęcie Appla.

 

Mam ten sam model A1278 i zasuwa aż miło - to jeszcze naprawdę sensowny sprzęt do pracy.

 

Mam w Mac Booku port Thunderbolt 2. Jest oznaczenie pioruna nad portem. Może mi się zdaje, że muli ten komputer? Może jestem nieobiektywny, a to dlatego, że za mały   ma ekran i go nie lubię?

 

@the_stickman Czyli ten kabel można śmiało kupować?

 

Upatrzyłem sobie taki monitor. Czy to dobry wybór? Czy głośniki 1,5 W dają radę. W mac Booku są bardzo ciche i potrzebuję coś lepszego.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@the_stickman Czyli ten kabel można śmiało kupować?

 

 

Przejściówka jest ok. Jeżeli do monitora nie dodają kabla hdmi to też trzeba będzie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.