Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin s

SARB 065 vs Presage SRPC03J1

Rekomendowane odpowiedzi

koleżanki i koledzy jak w temacie który z nich i dlaczego???? interesuje mnie każda opinia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardziej do mnie przemawia SARB 065. Do tego w SARBie jest lepszy mechanizm, bo 6R15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem oba w sklepie, drugi mam nadal i uważam że jest ładniejszy. Sam się nad nim zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRPC03J1 - bo moim zdaniem ma więcej klasy, jest ciekawszy i... rzadszy. Prawdopodobnie także bardziej ponadczasowy.

 

 

(...) w SARBie jest lepszy mechanizm, bo 6R15.

Dlaczego jest lepszy od 4R35B, który jest w SRPC03J1? Serio pytam.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Po pierwsze, w teorii 6R15 jest mechanizmem dokładniejszym, wedle deklaracji samego producenta. Po drugie, 6R15 ma większą rezerwę chodu - ok. 50 h.

Zakładam też, że mechanizm 6R15 ma lepszy system antywstrząsowy. Innych grzechów nie pamiętam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A 4R35 i 4R36 to też jakaś różnica?


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jakiś upośledzony z tym googlem jestem  :P

Podziękował!


P.S. Wg tej rozpiski z Watch-Wiki 4R35B ma 24 kamienie, a ja wyraźnie mam napisane na wahniku "4R35B  TWENTY-THREE JEWELS". Hmm...


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB ma lepszy mechanizm, SRPC ma... fajniejsze pudełko Reszta to chyba kwestia upodobań. Mi na przykład nigdy nie podobała soę tarcza w 065, w 03j jest IMO lepsza. A w ogóle w tej cenie rozważ jeszcze OS Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to chyba Seiko zrobiło mnie w balona.

 

post-90102-0-63087100-1518034526_thumb.jpg

Jash, jak możesz, to sprawdź proszę w Twoim egzemplarzu.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zerknę jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sam jestem ciekaw, bo jak wgryzam się w temat to wygląda na to, że 23 kamienie to miał 4R35A, ale 4R35B faktycznie powinien mieć jednak 24 kamienie... Zobaczymy, co Kolega @Jash nam w tym temacie jutro objawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chińczyk płakał jak wybijał numer mechanizmu na wahniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Yhy, na moim SBDC001 też stało, a na deklu od spodu CHINA CHINA CHINA :) a to było 9-10 lat temu.

Mit upadł już dawno. Nie nabieramy się na to. Made in Japan to są GS i to też obstawiam, że nie wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znakiem tego, czas w końcu pozbyć się złudzeń ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja już dawno to zrobiłem dlatego wybieram już tylko oczami i mało dla mnie istotne, czy w środku 4R czy 6R. To bez znaczenia, byle by nie 7S :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SRP705, którego właśnie mam koło siebie jest 4R35B i na wahniku jest napisane 23 kamienie.

 

Chyba jest błąd w tabelkach, bo w instrukcji przytoczonej przez Jasha jest sformułowanie mówiące, że A i B to ta sama konstrukcja.

"Construction of B series are same as A series, but using new parts."


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja już dawno to zrobiłem dlatego wybieram już tylko oczami i mało dla mnie istotne, czy w środku 4R czy 6R. To bez znaczenia, byle by nie 7S :D

Jest to jakiś sposób :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji też mam napisane, ze 4R35 ma 23 kamienie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli to 4R35A, to faktycznie 23 kamienie. Jeśli 4R35B, to powinny być 24. Ciekaw jestem, co Kolega @Jash jutro objawi w tej kwestii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powinny być 24, skoro nawet pod linkiem wcześniejszym jest komentarz, że A i B się konstrukcyjnie nie różnią?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tego co ja podlinkowałem /watch-wiki.net/ wynika, że 4R35A, wyposażony w 23 kamienie, wkrótce po zaprezentowaniu został ulepszony i wyposażony w dodatkowy kamień, uzyskując oznaczenie 4R35B...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.