Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin s

SARB 065 vs Presage SRPC03J1

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalne dokumenty (instrukcje) Seiko wydają mi się jednak bardziej wiarygodne niż wiki. Nie wspominając o zegarkach, które np. Flaming i ja mamy przed sobą. ;)


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słuszna uwaga. Tylko że wcześniej Kolega @Jash wkleił kink do oficjalnego dokumentu technicznego, zawieszonego na stronie serwisu SEIKO, z którego jasno wynika, że w przypadku 4R35B oraz 4R36A powinny być 24 kamienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego dokumentu, o ktorym piszesz się odwoływałem wcześniej. W tabelce jest prawdopodobnie błąd, bo poniżej jest komentarz, że A od B nie różni się konstrukcyjnie, a oznaczenie wprowadzono bo w B zastosowano inne materiały. Ten artykuł również mówi o tym, że na temat tego mechanizmu są rozpowszechniane nieprawdziwe informacje o liczbie łożysk oraz że 4R35 ma ich 23 zarowno w wersji A jak i B.

 

 

https://wristreview.com/seiko-prospex-limited-edition-landmonster-srp577k-watch-review-a-refreshing-design/3/


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ok. To doczytałem z przywołanego przez Ciebie artykułu. Tyle tylko, że dokument podany przez Kolegę @Jasha jest ściągany z oficjalnej strony technicznej, a i dodatkowe źródło, ta nieszczęsna wiki, też podaje 24 kamienie. Co ciekawe, na zdjęciach tego 4R35B, dostępnych w necie, także są ...23 kamienie :-) więc może faktycznie, nawet w oficjalnym dokumencie jest po prostu błąd ;-) Zobaczymy, co Jacek napisze, jak dotrze do swojego egzemplarza. Może się okaże, że także ma 23 kamienie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się ma innego okazać? Co jest bardziej prawdopodobne? Że w tabelce instrukcji jest błąd (w tekście już jest inny zapis, negujący to co jest w tabelce), czy Seiko w tysiącach egzemplarzy montuje wahnik, na którym znajdują się nieprawdziwe informacje?

Prawdopodobnie ten błąd z tabelki jest rozpowszechniany w internecie, m. in. w wiki, bo tabelki i wykresy bardziej przemawiają do ludzi niż jednolity tekst.

 

Swoje Seiko, z mechanizmem, o którym tu rozmawiamy kupiłem pod koniec zeszłego roku i w mojej instrukcji już tej rozbieżności nie ma.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zobaczymy... Jeszcze wczoraj Kolega @Flaming powoływał się właśnie jlna watch-wiki podając, że powinny być 24 kamienie, a u niego są 23 ;-) Być może to faktycznie zwykły błąd w oficjalnych dokumentach serwisowych, na ktore od razu powołał się Jacek, co oczywiście też jestem w stanie przyjąć, w szczególności gdyby okazało się, że i w jego egzemplarzu jest info o 23 kamieniach... Pewne jest raczej tylko jedno, to jest że obie te informacje, wskazujące na liczbę kamieni w 4R35B, nie mogą być prawdziwe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na moim też 23 kamienie.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wniosek? Jak dla mnie wygląda na to, że jednak 4R35B to faktycznie 23 kamienie, a nie 24 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Podziału na rewizje nie ma...48656af89aba6779afd78bae9f3cf2ea.jpgffbb7be65931fe9db8b4e75bf3c4a797.jpg

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozbieżności nie ma. :P


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To chyba tylko się cieszyć, że sprawa się wyjaśniła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preasge kupiłem i jestem bardzo zadowolony, i już powoli myślę co następne :-) chyba każdy tak ma haha

i teraz nadal w głowie siedzi mi ten SARB065(pewnie niebawem go wycofają) bo te Presage coctail każdy w innym kolorze wzorowane na nim mnie zupełnie nie kręcą lub ewentualnie bliźniak Sakury tyle że z niebieską tarczą SRPC01J1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95667-0-18578100-1545340185_thumb.jpg

 

Polecam!

Preasge kupiłem i jestem bardzo zadowolony, i już powoli myślę co następne :-) chyba każdy tak ma haha

i teraz nadal w głowie siedzi mi ten SARB065(pewnie niebawem go wycofają) bo te Presage coctail każdy w innym kolorze wzorowane na nim mnie zupełnie nie kręcą lub ewentualnie bliźniak Sakury tyle że z niebieską tarczą SRPC01J1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.