Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gniewko

Stowa vs Union Glashutte vs Longines

  

39 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi się plany zegarkowe pozmieniały i obecnie szukam czegoś spokojnego, bardzo klasycznego i pasującego na każdą okazję.

Mam 3 typy i jednego faworyta - co będę ukrywał jest to Stowa...

 

Czy to dobry wybór? Czy może skierować się w stronę jednego z konkurentów?

 

 

 

post-40991-0-21663700-1518093012_thumb.jpg

post-40991-0-40391800-1518093023_thumb.jpg

post-40991-0-26845900-1518093032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longines raczej do wszystkiego nie będzie pasował z racji rozmiarów

może idź w stronę  nomosa albo używanego chronoswissa


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Stowę, ale raczej z arabskimi cyframi, będzie bardziej pasować do wszystkiego.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Stowa, chociażby za historię związaną z tym modelem, a raczej jego pierwowzorem. Ale też brałbym z arabskimi indeksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Uniona, nie miałem okazji zobaczyć go na żywo, ale na tym renderze bardzo ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Utwierdzacie mnie tylko w wyborze :)

Co do indeksów to lubię arabskie, ale jakoś do marinistycznego zegarka bardziej mi pasują rzymskie i w sumie nigdy takiego nie miałem i ta śliczna mała sekunda...

 

Czy Stowa daje do swoich pasków zapinki?

Generalnie jak oceniacie proces zakupowy Stowy - czy wszystko przebiega bezproblemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić z zapięciem motylkowym, nawet miałem takie, łba nie urywało i zwykłe okazało się wygodniejsze. Moim zdaniem nie warto dopłacać do motylka.

Zakupy bez problemów, nie wiem tylko jak jest teraz z czasem oczekiwania, czy mają od ręki.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to mógłbym mieć każdego, ale głos poszedł na haritage majeteka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa ale z arabskimi cyframi.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co na bazarku Filip sprzedaje stowę jeszcze ze starym, fajniejszym logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Z zakupem nie ma najmniejszego problemu, bardzo dobry kontakt. Generalnie na stronie podają orientacyjny czas oczekiwania. W okresie świątecznym był to miesiąc teraz bodajże około 2 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Stowa. Co prawda nie miałem Marine, ale miałem Fliegera, a obecnie mam Antea Klasik 41 na Unitasie z czarną tarczą i poprzednim logo. Rozważałem właśnie zakup pomiędzy Marine a Antea i w moim przypadku wybrałem Antea. Oglądałem, tego Longinesa ale nie podchodził mi ze względu na umieszczenie datownika na skali dla małej sekundy, gdyby był tak umieszczony jak w Union Glashutte to myślę że lepiej by wyglądało, Union Glashutte nie widziałem. Mam również zapinkę (motylka) do paska ale nie założyłem i nie używałem. Pasek również nie używany, przełożyłem jak tylko otrzymałem przesyłkę na inny, paski Stowa wg mnie i w opinii innych użytkowników z którymi się spotkałem nie są najlepsze jakościowo. Proces zakupu w moim przypadku przebiegł bezproblemowo, bardzo dobry kontakt e-mail, szybko odpisują. Jak zegarek jest gotowy to przysyłają e-maila z prośbą o wpłatę. Moja przesyłka od momentu jak zapłaciłem i została wysłana od Stowa dotarła do mnie w ciągu dwóch dni. Wygląda, że w związku z zakupem zegarka mechanicznego nakręcanego koronką będę chciał pozbyć się Stowa Antea zakupioną w ubiegłym roku, noszoną kilka razy do marynarki, gdybyś był zainteresowany, to myślę że mógłbym pojechać do W-wy, jak by coś to pisz na prywatną wiadomość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Z tych konkretnych trzech wersji - model typu marina, Union, bo ma arabskie indeksy. Dla mnie osobiście rzymskie indeksy na tarczy to porażka. Zawsze tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi. Zasugerowałem się tymi indeksami arabskimi, ale mimo szczerych chęci jakoś  nie mogę się przekonać a mam zaś ochotę na rzymiankę. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zdecyduję się na Stowa (chociaż gdzieś tam z tyłu głowy lata mi jeszcze regulator).

 

Potencjalnie na stole zakupowym jest Stowa MO:

 

1. tarcza polerowana -  emalia look

2. tarcza srebrna

 

Bardziej skłaniam się do 1, ale może ktoś z Was ma lepsze rozeznanie, która wersja była by ładniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Union; ma coś takiego w tarczy, solidnego i prostego, trudno mi to ująć, ale bardzo mnie nęci.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Union. Najfajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie Union, choć nie ukrywam, że i Longines bardzo mi się podoba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Longinesa - z półki medium to jedna z moich ulubionych marek. Naprawdę porządne wykonanie i świetne paski.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem, kim jest Fidelio z zawodu, ale coś czuję, że prawnikiem. :D

Myśle, że możesz mieć rację ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa rzymianka emalia, ewentualnie coś od Dirka. Mam motylek w pasku Fliegera, jest bardzo wygodny.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc. Ostatecznie zdecydowałem się na Stowa dzisiaj składam zamówienie, opłacam i czekam do połowy marca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.