Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Himalaje

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś tego nie kocha, to nie zrozumie co kieruje takimi ludźmi. Mam przykład z domu, mój ojciec. Jak był w moim wieku, zarabiał ile mógł i kiedy mógł, żeby potem na trzy miesiące jechać w góry. Było ich czterech czy pięciu, tylko on żyje. Reszta została w górach, dwóch spadło ze ściany na jego oczach. 30 lat później siedzi i na jutubie, dzień w dzień ogląda nagrania z gór, ze wspinaczek, filmy dokumentalne itd. Święta, nie święta, idzie do komputera i ogląda. To jest też choroba i jej nie zrozumiesz jak na nią nie cierpisz.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale kogo zycie oni narażali? Ratowników? Ratownicy taki maja zawód i liczą się z tym, a jeśli chodzi o akcje ratunkowa na Nandze, to oni sami o tym zdecydowali...

 

 

Dokladnie. Ratownicy przede wszystkim sami oceniaja szanse powodzenia akcji ratunkowej, zaden profesjonalny ratownik nie wyrusza na akcje majac swiadomosc, ze idzie na pewna smierc. Chyba, ze to jego personalna decyzja. Tak jest w przypadku ratownikow gorskich, ratownikow gorniczych czy chocby strazakow. Datego tez nie ryzykowali wspinaczki zeby dotrzec do Tomasza. 

Wierze tez, ze Tomasz mial tego swiadomosc, ewentualnie byl juz nie kontaktujacy, bo jak pomysle ze zamarzal ze swiadomoscia, ze jednak ratunek przyjdzie i czekajac, to ... eh! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja ratownicza to nie tylko goście którzy dymali po Francuzkę pod górę - to cały sztab ludzi który był w to zaangażowani... Ratowniczy mają taki zawód - to prawda, głównym zajęciem ratowników jest minimalizowanie skutków braku wyobraźni i nieodpowiedzialności osób ratowanych... tylko ułamek akcji ratunkowych jest spowodowanych nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. To czy ratownik jest opłacany czy nie nie ma tutaj najmniejszego znaczenia.

I prawda jest że ratownicy w tym przypadku sami zdecydowali - bo tak wypadało, taki jest ludzki odruch itd itp. ale nie musieli by tego robić gdyby... nie musieli.

 

Reasumując chcesz ryzykować - ryzykuj, ale sam.

Mam świadomość tego, że do ratowania potrzeba więcej osób niż sami ratownicy, tak się składa, że jeśli chodzi o ratownictwo wodne, mam jakieś pojęcie i tam wygląda to podobnie, oczywiście nikt nie siedzi w biurze i mówi co ma ratownik robić, ale też potrzebne jest nawet parenascie osób. Ale to nie zmianie faktu, że narażeni na utratę życia byli tylko ratownicy na górze, nie sztab ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520 wyświetleń, 51 odpowiedzi w niespełna 3 godziny, a na licytacji dla Krzysia 0.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520 wyświetleń, 51 odpowiedzi w niespełna 3 godziny, a na licytacji dla Krzysia 0.....

Jak ktoś chce, to da. Nie pospieszaj ludzi, aukcja trwa do 12 lutego, pewnie rzuca się w ostani dzień :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kosma - prawda.

 

Jeżeli chodzi o ratowników - to nie są to  ratownicy, To himalaiści którzy obecnie przymierzają sie do tego aby atakować ten sam szczyt.

Adam Bielecki który szedł  z Denisem Urubko po Tomka i Elizabeth wczoraj dostał spadającym  kamieniem w nos. Koledzy założyli mu 6 szwów. Mimo to za kilka dni ma być w pełni sił i ma próbować atakować szczyt.

Panowie - tam każdy jest przeszkolony medycznie.

 
 
Marek - dzięki. Również przyłączam sie do prosby o wsparcie dla Krzysia.
Macie jakiś zegarek, pasek lub coś co juz nie będzie potrzebne ale jest w takim stanie, że jeszcze komuś może się przydać? To prosze o kontak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, no chyba nie sadziłeś, że nie okaże się zaraz ze mamy na forum zatrzęsienie ratowników górskich i Himalaistów...


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, no chyba nie sadziłeś, że nie okaże się zaraz ze mamy na forum zatrzęsienie ratowników górskich i Himalaistów...

Ja na razie nie widzę żadnego ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja jestem dumny, że z moich pieniędzy uratowano człowieka. Na akcje ratowania samobójcy też by wam było szkoda?

 

 

(...)

 

Ja również.

Wolę, żeby kwota ok. 30.000 euro została przekazana na ten cel, niż na np. równowartość dwóch premii dla byłych (lub obecnych) ministrów...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520 wyświetleń, 51 odpowiedzi w niespełna 3 godziny, a na licytacji dla Krzysia 0.....

 

ja moze jestem srednio ogarniajacy, ale jaka licytacja i dla jakiego Krzysia? aha, wszystkich wspisow w watku nie przeczytalem.

rozumiem, ze jakis dosyc mlody dzentelmen potrzebuje pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest tutaj

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/137599-licytacja-dla-krzysia/page-1

 

Sorki za OT ale w dobrej sprawie więc moza zaden mod nie będzie krzyczał  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie umierał tak szybko... to jedno pytanie czy wspomniane 30k€, jeśli to tyle było a chyba więcej, czy lepiej było wydane na akcję ratunkowa czy lepiej byłoby wydać na wspomnianego Krzysia?

Ostatnio wszystkie tematy kontrowersyjne znikają to jeśli ten nadal jest to dlaczego nie zadać takiego pytania?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie umierał tak szybko... to jedno pytanie czy wspomniane 30k€, jeśli to tyle było a chyba więcej, czy lepiej było wydane na akcję ratunkowa czy lepiej byłoby wydać na wspomnianego Krzysia?

Ostatnio wszystkie tematy kontrowersyjne znikają to jeśli ten nadal jest to dlaczego nie zadać takiego pytania?

Ale tak można za każdym razem mówić, pomożemy Krzysiowi i będzie "można było dać X, bo bardziej potrzebuje"

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, zadałem tylko pytanie nic wiecej. Stąd nie wiem o czym mówisz?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie umierał tak szybko... to jedno pytanie czy wspomniane 30k€, jeśli to tyle było a chyba więcej, czy lepiej było wydane na akcję ratunkowa czy lepiej byłoby wydać na wspomnianego Krzysia?

Ostatnio wszystkie tematy kontrowersyjne znikają to jeśli ten nadal jest to dlaczego nie zadać takiego pytania?

To trochę dziwne pytanie IMO.

My tu organizujemy pomoc dla Krzysia.

Oni tam oraganizowali pomoc dla Tomka i Elizabeth. 

Jak mozna to porównać?

A to, że ludzie chcą pomagać to cos złego?

Ale tak można za każdym razem mówić, pomożemy Krzysiowi i będzie "można było dać X, bo bardziej potrzebuje"

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie bardzo rozumiem Twój post? 

W czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, źle zrozumiałem. Myślałem, że mówiłeś o tym, że lepiej by było wydać na Krzysia niż na akcje ratunkowa. Tak czy inaczej nie było to napisane złośliwie.

Wybacz, czytanie na szybko nie sprzyja myśleniu :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie umierał tak szybko... to jedno pytanie czy wspomniane 30k€, jeśli to tyle było a chyba więcej, czy lepiej było wydane na akcję ratunkowa czy lepiej byłoby wydać na wspomnianego Krzysia?

Ostatnio wszystkie tematy kontrowersyjne znikają to jeśli ten nadal jest to dlaczego nie zadać takiego pytania?

 

Pytanie z tezą.

Czy lepiej? Jak dla kogo... Tak, jak pisze rk7000 nie można porównać. Nie ma też prawidłowej odpowiedzi na to pytanie.

 

Może i było więcej, niż 30.000. Słyszałem o takiej kwocie wyjętej z sejfu ambasady. Jej pracownicy też coś dorzucili od siebie i pieniądze przekazali na akcję ratowniczą. Pewnie, że można by przekazać je na inny cel. Jak zawsze...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby temat nie umierał tak szybko... to jedno pytanie czy wspomniane 30k€, jeśli to tyle było a chyba więcej, czy lepiej było wydane na akcję ratunkowa czy lepiej byłoby wydać na wspomnianego Krzysia?

Ostatnio wszystkie tematy kontrowersyjne znikają to jeśli ten nadal jest to dlaczego nie zadać takiego pytania?

 

 

Ludzie tacy jak Tomasz Mackiewicz, czy Elisabeth Revol pokazuja np mnie, szaremu czlowiekowi, ze mozna jednak pojsc o te pare, paredziesiat czy pareset krokow dalej niz nam sie wydaje, ze jestesmy w stanie pokonac. i to nie ogranicza sie do dziedziny alpinizmu. 

 

A pomagac powinnismy kiedy tylko mozemy i komu mozemy, oczywiscie w miare wlasnych mozliwosci. 

 

Edycja 

mod

Część postu wycięte - prosiłem już wcześniej o Pisanie w odniesieniu do treści a nie do utora postu.

Wiem że nie zawsze się to udaje ale się starajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla kolegi!! ( z aukcji dla Krzysia)

Album fajnyk,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,12_Go_orig.

300zl


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinię? Publicznie? To prywatne miejsce.

Walter 87, masz rację, wszystko jest kwestią indywidualnego wartościowania, dlatego nie można kogokolwiek oceniać ani po tym co robi ani po jego decyzjach, jakie by one nie były.

Edit: post stracił sens a Kolega nic nie zrozumiał... :( I to jest smutne ale jak widać są same plusy :)

Ok dobra :) możecie psioczyć ale widzicie, że zupełnie przypadkowe emocje mają pozytywny skutek :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Edycja 

mod

Część postu wycięte - prosiłem już wcześniej o Pisanie w odniesieniu do treści a nie do utora postu.

Wiem że nie zawsze się to udaje ale się starajmy.

 

 

jak ktos wyraza opinie (publicznie), ktora mi sie nie podoba, to sie do niej i do autora odnosze i nie podoba mi sie cenzurowanie moich postow.

szczegolnie, ze nie formuluje opinii, ktore moga kogos obrazic/urazic w jakikolwiek sposob.

uwazam, ze to nieladne zagranie. 

 

a tutaj moja mina w tym momencie -- :-(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażanie własnej opinii o innym uzytkowniku na tym forum jest uznawane jako wycieczka osobista.  A tego tu robić nie wolno.

Może Ci sie moja ingerencja w Twój post nie podobać ale ja  tylko grzecznie wyjaśniam że zaakceptowałeś regulamin rejestrując sie tutaj  :)  

Przeczytaj go może bo poprzednim postem też naruszasz obowiązujący tu regulamin. 

 

Mam wzglad na to że jest późna godzina  więc życzę dobrej nocy   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażanie własnej opinii o innym uzytkowniku na tym forum jest uznawane jako wycieczka osobista.  A tego tu robić nie wolno.

Może Ci sie moja ingerencja w Twój post nie podobać ale ja  tylko grzecznie wyjaśniam że zaakceptowałeś regulamin rejestrując sie tutaj  :)  

Przeczytaj go może bo poprzednim postem też naruszasz obowiązujący tu regulamin. 

 

Mam wzglad na to że jest późna godzina  więc życzę dobrej nocy   :)

 

No dobrze, to opinie na temat Twojej ingerencji zatrzymam jednak dla siebie. Dziekuje za cenna rade i rowniez zycze dobrej nocy.

No i dzieki za rade odnosnie regulaminu, rzeczywiscie go nie przeczytalem, ani razu. Wydawalo mi sie, ze wystarczy po prostu byc uprzejmym, milym... i jakos to bedzie. 

 

Koncze udzial w tym watku, co chcialem, to juz napisalem. I odnosze sie do opinii Staruszka, a nie jego samego, bo go zwyczajnie nie znam. Ale widze, ze zdolal moja odpowiedz przeczytac zanim pocielo ja ostrze cenzury:-) Jakich motywacji i emocji by mi nie przypisywal, to faktem jest, ze cos dobrego z tej dyskusji wyniknelo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze altruistów na forum, pełnych empatii....dobrze.

479595d4bce2_eM_orig.gif


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.