Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Podróbki potrzebne ! Kolejna akcja niszczenia podróbek

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni 

 

 

W ramach naszej szeroko zakrojonej akcji STOP PODRÓBKOM ( kampania społeczna polegająca na akcji uświadamiającej , mailingi, plakaty , współpraca z siecią sklepów , akcja "Oryginalne soboty" , współpraca z kancelarią oraz detektywami , uruchomienie maila [email protected] ) mieści się również ich niszczenie .

Ostatnio w sposób nieco przewrotny acz spektakularny sposób dokonaliśmy ich niszczenia poprzez rozstrzelanie ( prawdziwa wojna z podróbkami ) co szeroko opisaliśmy i sfilmowaliśmy ( relację znajdziecie tutaj  http://kmziz.pl/artykul/wojna-z-podrobkami-kolejne-starcie

 

Z przyjemnością ogłaszam kolejną edycję akcji 

 

Termin  17 marca 

strzelnica Żerań FSO - Warszawa 
 
Tym razem bedą strzelac z nami 
Piotr Zelt, Przemysław Saleta, Conrado Moreno , Tomek Oświeciński , Rafał Cieszyński i Beta Lenska, Ania Piszczałka ... c.d.n.
 
Oczywiście potrzebujemy w tym celu podróbek, każdy kto je przekaże ( im bardzie spektakularne tym lepiej tzn rolnixy, łomegi, patyki etc humorystycznie je opisując ) otrzyma nagrody specjalne od KMZiZ 
 
czekam na Wasz odzew 
 
serdecznie pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć taką podróbkę to gorzej jak nielegalną broń :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście broń jest tylko legalna, inną nie dysponujemy ..

Skąd podróbki - np Eugeniusz kiedyś kupował na warsztaty aby pokazać różnice ( w celach edukacyjnych ) komuś się dawno temu zdarzyło dać naciągnąć ... może jakiś błąd młodości przed nawróceniem na poprawną drogę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać zarabiać złodziejom, żeby walczyć ze złodziejstwem. Super pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może należałoby zwrócić się do Policji, Straży Granicznej itp. i od nich pozyskać zarekwirowane podróbki. Taka akcja - rozstrzelanie byłaby bardzo medialna ...

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać zarabiać złodziejom, żeby walczyć ze złodziejstwem. Super pomysł...

 

Nie zachęcamy NIKOGO  do kupowania PODRÓBEK przecież ... mamy na forum do kilka dni zapytanie POSIADACZA podróbki , więc może lepiej abyśmy ich zachęcili do oddania na szczytny cel ( zostaną zniszczone ) niż mają gdzieś iść w obieg

Po drugie my zakupiliśmy 2 DWIE !!! sztuki na warsztaty edukacyjne , więc trudno to nazwać dawaniem zarobku złodziejom ..

Po trzecie jak czytam taki niemądry komentarz to czasami odechciewa mi się wogóle cokolwiek pisać ..

 

Może należałoby zwrócić się do Policji, Straży Granicznej itp. i od nich pozyskać zarekwirowane podróbki. Taka akcja - rozstrzelanie byłaby bardzo medialna ...

Pzdr.

 

Jacku - mamy współpracę z naszym biurem detektywistycznym , więc od nich ( w wyniku działań operacyjnych i konfiskat ) mamy podróbki ale chciałem zachęcić tych, którzy nas czytają a mają aby oddali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie my zakupiliśmy 2 DWIE !!! sztuki na warsztaty edukacyjne , więc trudno to nazwać dawaniem zarobku złodziejom ..

Po trzecie jak czytam taki niemądry komentarz to czasami odechciewa mi się wogóle cokolwiek pisać ..

 

Nic nie usprawiedliwia zakupu podróbki. Nawet jednej. Jeśli jest to dla Ciebie głupotą to rzeczywiście nie ma o czym rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spy

 

Cel uświęca środki.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mieliśmy wziąć podróbkę na warsztaty poświęcone odróżnianiu ich od oryginałów - akurat nie było niestety możliwości otrzymać wtedy z innego źródła .. ale skoro dla Ciebie jest taki grzech śmiertelny to chyba Eugeniusz będzie musiał odbyć pieszą wycieczkę do Watykanu :) 

 

Najlepiej jest stać z boku i krytykować... uwielbiam to 

 

Klub zrobił w ciągu ostatnich lat więcej w temacie zwalczania podróbek zegarków ( m.in. poprzez wzrost świadomości )  niż śmiem twierdzić wszystkie inne instytucje w Polsce razem wzięte. Dlatego też możesz sobie uważać co chcesz, ale zakup tych dwóch podróbek był pyłkiem na tej drodze i gdybym miał podjąć tego typu decyzje to podjąłbym ją ponownie.

Idąc takim tropem to nikt by nie wygrał żadnej wojny ( wymaga poświeceń ludzkiego życia ) ani nie podjął misji ratunkowej na przykład 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale skoro dla Ciebie jest taki grzech śmiertelny to chyba Eugeniusz będzie musiał odbyć pieszą wycieczkę do Watykanu :)

 

Najlepiej jest stać z boku i krytykować... uwielbiam to 

...

 

Najlepiej to się wysługiwać biednym Eugeniuszem Panie Prezesie :P

 

Żartuję oczywiście. Tymi dwiema/dwoma podróbkami też bym się nie przejmował...w celach edukacyjnych kroimy żaby, ale powszechnie wiadomym jest, że jak ktoś taką żabę rozkroi dla przyjemności to jest to łamanie praw zwierząt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Ostatnio było ich całe spore pudełko. Ja na szczęście nie mam zadnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te - 2 sztuki???

przewiń do 1:35 jeśli nie chcesz oglądać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przewiń do 1:35 jeśli nie chcesz oglądać 

Oglądałem to już Panie - kiedyś...po prostu uważam że jest to tylko takie - medialne ,na pokaz i jest taką "elitarną" rozrywką - ważne jest rozwijanie świadomości - nie wiem czy takie poczynania przynoszą efekt - dla mnie to taka właśnie zabawa...można przecież i choćby młotkiem czy walcem drogowym / jak kiedyś akcja w Chinach - niszczenie nielegalnych kopi Windows/   tak czy siak - nie posiadam żadnych podróbek - więc nie pomogę... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem podróbek jest globalny, akcja niespecjalnie. Na forum problem podróbek sensu stricte nie istnienje. Kto zapyta, od razu wie co ma i żyje z tym albo wciąga się w pasję i "wyrzeka zła". ;)

Edukacyjna rola byłaby dla mnie osiągnięta, gdyby najbardziej rozwojowym tematem na forum nie był ten o tiselu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wzięliście tyle zegarków ?

 

Współpracujący z nami detektywi przekazali skonfiskowane zegarki .

 

Oglądałem to już Panie - kiedyś...po prostu uważam że jest to tylko takie - medialne ,na pokaz i jest taką "elitarną" rozrywką - ważne jest rozwijanie świadomości - nie wiem czy takie poczynania przynoszą efekt - dla mnie to taka właśnie zabawa...można przecież i choćby młotkiem czy walcem drogowym / jak kiedyś akcja w Chinach - niszczenie nielegalnych kopi Windows/   tak czy siak - nie posiadam żadnych podróbek - więc nie pomogę... :D

 

Czy przynoszą ? Każde działanie ,które pokazuje problem podróbek przynosi efekt na zasadzie "kropla drąży skałę " a strzelanie dlatego ,że łatwiej jest się przebić do mediów ( m.in. relacja będzie w magazynie Strzal.pl ) i szerzej ten problem pokazać. 

A walec już był :) niektórzy pamiętają 

 

post-70149-0-08203000-1518290144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie skąd brać podróbki? Umawiacie się z gościem na kupno podróbki, po czym ostentacyjnie uświadamiacie mu że właśnie oddał wam zegarek, inaczej wezwiecie policje i rozpocznie się postępowanie przeciw nielegalnie sprzedawanym podrabianym znakiem towarowym, a co tam, trzeba z nimi ostro.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Niby tak można ale jak namierzysz takiego "dystrybutora" to poinformuj prezesa. Stworzyszenie i jego detektywi zrobią porządek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zorganizować kogoś na miarę łowcy pedofili, czyli łowca podrobek, umawia sie ns kupno i powiadamia policje, zasadzaja się, jak na takiego zwyrola, bo jak mieli busmi takiego kogoś nazwać.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Was.........  bez komedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale gdzie ja mam tego róleksa przekazać i jak? Bo skonfiskowałem jednego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zwalcujcie jakiejś oryginalnej Calatravy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W ramach walki ze swoją głupotą chciałbym przekazać niedawno nabytego w ramach wymiany złomu. Nie chce go zwracać do sprzedawcy bo obawiam sie że wróci w obieg. Jak to mówią nauka kosztuje.

 

Gdzie wysłać polecony?

 

Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez keff
      Jak już sporo osób wie, na ebay pojawiły się podróbki Alpinista.
      W tym wątku zrobię krótkie podsumowanie.
       
      Mój znajomy kupił (za moim poleceniem, że "tego zegarka nikt nie podrabia") na ebay.co.uk ten zegarek bez pudełka i dokumentów i opisany był jako oczywiście 100% oryginał.
      Dla osoby, która ma pierwszy raz w ręku Alpinista wszystko będzie OK. Jak ma się oryginał do porównania albo ma się trochę pojęcia o tym modelu to łatwo wyłapać różnice. Najważniejsze różnice (jak się coś pojawi w komentarzach to dorzucę):Tarcza ma sporo ciemniejsze napisy (Alpinist Dialshock 23 Jewels itp) Okienko daty jest zupełnie inne (złota ramka wokół jest minimalna) i jest po prostu brzydkie Koronka nie daje się do końca dokręcić (zostaje mały luz) Koronka ma nieco inny kształt Przy godzinie 10 odstęp między cyframi jest większy Napis SEIKO jest błyszczący (taki jak indeksy), w oryginale jest bardziej matowe Folia na deklu ma czerwony pasek. Grawer na deklu jest nieco mniej wyraźny (moim zdaniem) Może nie działać ring kompasu  inna, dziwnie wyglądająca czcionka numeru seryjnego brak pudełka, metek, instrukcji. Nie wiadomo jaki mechanizm jest w środku. Nie miałem czym otworzyć zegarka. Cała sprawa opisana jest w wątku Zegarkowe okazje z różnych źródełDziękuje wszystkim, którzy w powyższym wątku wypowiedzieli się na temat różnic. Na youtube ktoś wrzucił filmik z tą podróbą : link Na załączonym zdjęciu, po lewej podróba.


    • Przez msokol19
      Temat zakładam w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich aukcji z podrabianymi zegarkami, które wyłapiemy w serwisie Allegro.
      Jest to jak wiemy popularne miejsce sprzedaży tego typu towaru.
      Z handlem podróbkami na szerszą skalę Stowarzyszenie walczy od pewnego czasu w poprzez odpowiednie instytucje, ale warto utrudnić obrót takim towarem nawet osobom sprzedającym pojedyncze sztuki (które dostali, kupili itd.)

      Narzekamy że serwis Allegro nie reaguje, albo trudno się doprosić o usunięcie takiej aukcji i ostrzeżenie dla sprzedawcy. Tymczasem z praktyki wynika coraz częściej że jeśli Allegro otrzyma większą ilość zgłoszeń o tym, że dany towar jest podrabiany to reaguje i to dość szybko.
      Stąd ten temat - wrzucajcie proszę linki - i zachęcam do tego by zgłaszać pojawiające się w temacie Aukcje jako niezgodne z regulaminem. Jak się przyłoży do tego więcej osób to skutek pozytywny na pewno będzie a takich aukcji będzie coraz mniej



      http://allegro.pl/vacheron-constantin-geneve-i7194106926.html - usunięte !!!

      http://allegro.pl/rolex-i7201663057.html#thumb/5

      I tutaj pierwsze z brzegu - niewiele do końca pierwszej aukcji. Zobaczymy czy prędzej się skończy akcja, czy ją zablokują Dobry sposób na sprawdzenie szybkości działania serwisu.

      PS. Wprawdzie jest podpięty temat o zgłaszaniu podróbek w tym dziale, ale jest tam trochę zamieszania, dyskusji, komentarzy itd. Tutaj proszę tylko o linki, bez zbędnych uwag. Cel jest taki - pojawia się link, zgłaszamy (im więcej osób tym lepiej) i posprzątane Myślę że proste i jasne
       
      UWAGA. Jeśli to nie stanowi dla Was problemu proszę po tym jak aukcja zostanie usunięta przez Allegro jakość to oznaczyć edytując post.
    • Przez albiNOS 01
      Uwielbiam czytać tematy jednopostowców, a dokładnie to te z zapytaniem o autentyczność. A może by tak stworzyć miejsce, gdzie dla zabawy będziemy wklejać historie ze sposobu zdobycia, nabycia, znalezienia w taksówce, śmietniku, zsypie, na plaży, zdjęte z trupa z rzeki.... Nie trzeba będzie szukać by poprawić sobie humor. Dodam, że historyjki bez zdjęć nie wpłyną negatywnie na pogorszenie naszego poczucia estetyki :-)
    • Przez dariusz chlastawa
      Jest mi bardzo miło poinformować, iż uczyniliśmy kolejny krok w naszej kampanii walki z podróbkami i udało się nawiązać współpracę z kancelarią prawną P. Grzelka & Wspólnicy, która reprezentuje wiele firm zegarkowych jak również współpracuje z agencją detektywistyczną w zakresie operacyjnego ścigania wprowadzających podrabiane towary do obrotu.
      Wstępnie zakreślilismy  trzy główne obszary naszej współpracy :
       
      - pomoc kacelarii/detektywów w sprawie zgłaszania znalezionych poprzez KMZiZ ( naszych Klubowiczów ) sklepów/www/sprzedawców sprzedających podróbki – otrzymamy konto email, na które możemy wysyłać zgłoszenia,
       
      - pomoc prawna dla osoby, która nieświadomie zakupiła podróbkę i chciałaby odzyskać pieniądze czy ścigać oszustów ( @ jak wyżej ) 
       
      - publikowanie na naszym forum ciekawych akcji walki z podróbkami czy artykuły między innymi na temat finansowania terroryzmu z zysków osiąganych ze sprzedaży podróbek ( pierwszy już otrzymaliśmy )
       
      Mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna i pomoże nam przejść z poziomu edukacyjnego na poziom realnych możliwości walki na gruncie prawnym
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.