Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michalno321

Interesujący Jaeger LeCoultre - pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Znalazłem na targu staroci taki zegarek, nie za dużo wiem na jego temat.

Pomożecie mi Panowie określić czy jest oryginalny?

Jakie to mogą btć lata produkcji, jaki to model, czy ma znaczenie, że werk nie jest sygnowany?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Michał

post-102342-0-93138100-1518363518.png

post-102342-0-11737400-1518363537.png

post-102342-0-40796700-1518363556.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiel od wewnatrz opisany?

ale raczej skladak o ile tarcza nie jest malowanka ale to za male zdjecia


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na werku pod regulacją jest oznaczenie "330", a przy największej zębatce jest napis "17 jewels swiss".


Dekiel wewnątrz nie opisany, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta ponownie chromowana tak to wygląda ze zdjęć - tarcza namalowana mogło być cokolwiek swiss 

To nie jest oryginalny zegarek tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) a czy po werku i indeksach mogę jakoś sprawdzić co to było przed namalowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten werk trochę mi przypomina ETA1100, a te w Jaegerach wyglądają trochę inaczej - lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koperty stalowe a nie chromowane no i raczej zawsze sygnowane tak samo jak mechanizm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak z niewiadomo czego.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka z niebieską/granatową tarczą jako uzupełnienie do aktualnie posiadanych. Przeznaczenie casual, niebieska/granatowa tarcza, rozmiar koperty najlepiej około 42 mm, minimum 40 mm, w uszach najlepiej 22mm bo mógłbym korzystać z pasków które posiadam ale nie koniecznie, kwota maksymalna na poziomie ceny zegarków ujętych w ankiecie.
       
      Przeglądając internet rozważam wybór pomiędzy:
      Jaeger Lecoultre Polaris

      Tag Heuer Monaco

      Wybrany zegarek miałby być uzupełnieniem do podanych poniżej:
      Omega De Ville
      Eterna KonTiki
      Oris Artelier Calibre 111
      Omega Aqua Terra
      Oris Big Crown Pointer Date
      Xicorr F125p Akropolis
       
      Którą opcję wybrać, 1 z Jaeger Lecoultre Polaris czy drugą z Tag Heuer Monaco? A może jeszcze jakiś inny?
       

       
      Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania postów ze swoimi spostrzeżeniami i uzasadnieniami wyboru, a także propozycjami innych zegarków, które byłyby alternatywą dla zamieszczonych w ankiecie i spełniały wymagania opisane na początku.
    • Przez Krokodyl Tik-Tak
      Szanowni Koledzy,
      Mój dobry znajomy szuka zegarka. Artysta malarz, elegancik, więc fajnie gdyby znalazł się jakiś klasyczny, atrakcyjny wizualnie zegarek. To jego pierwszy zegarek po latach, do noszenia na co dzień. poprosił mnie i drugiego naszego klubowego Kolegę o pomoc i ewentualne propozycje. 
       
      Poszukuję zegarka vintage ze stajni Cartier i Rolex (jako najbardziej pożądane zegarki) dalej Longines, Omega, Zenith, Jaeger le Culture, IWC.
      Budżet to max 5.000, najfajniej byłoby go złapać w Warszawie.

      Wstępny opis:
      - chodzi o zegarek luxury-casual, elegancki
      - koperta złota/stalowa, ewentualnie gold cap
      - kształt koperty może być bardziej finezyjny - tank, owal
      - koperta dust proof, a najlepiej wodoszczelna
      - tarcza najlepiej w kolorze czarnym/kremowym
      - tarcza w bardzo dobrym stanie, to warunek konieczny
      - naciąg mechaniczny/automatyczny
      - może być bez paska
      - wzornictwo - powojenny modernizm, najlepiej lata 60-70

      Za divery, chronografy, zegarki do naprawy, pasówki, malowanki, składaki, zegarki odrestaurowane oraz Enicary (choć osobiście uważam, że są fajniejsze od Rolexa i namawiałem na nie kolegę) - dziękuję. Tak samo inne marki. 
       
      Dzięki z góry, proszę o poradę - oferty kontakt na priv. 
      Krokodyl Tik-Tak
       
    • Przez BlasiusG
      Swego czasu kilku producentów wypuszczało na rynek zegarki mechaniczne z komplikacją alarmu. Wszystkue je poza komplikacją łączyły dodatkowo trzy inne cechy: dysk wewnątrz okręgu tarczy do wskazywania godziny dzwonienia, dwie koronki na prawym boku i „memo” w nazwie. Ja znam Omega Memomatic, Jaeger Lecoulture Memovox oraz Enicar Memostar. Być może były i inne. Mam w związku z tym pytanie. Czy te zegarki miały identyczny mechanizm i czy były produkowane według identycznej dokumentacji?
    • Przez rflk
      Cześć
       
      Jestem szczęśliwym posiadaczem Jaeger LeCoultra Memovoxa z lat pięćdziesiątych z mechanizmem 814: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&LeCoultre_814. Piękne maleństwo i pięknie brzęczy. Ale niestety częsci nastawiające godzinę się wytarły i wskazówki przeskakują, ale tylko jak tryby się wzajemnie złapią. 
       
      Chciałem go naprawić, wymienić części i przywrócić do życia. Czy wiecie może jakich części powinienem szukać? Zegarmistrz wspominał mi o wodziku, beczce, wałku, półbeczce? Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Czy potrzebuję wszystkich części? 
       
      Czy wiecie też możę jak te części nazywają się po angielsku? Znalazłem te sklepy: http://www.antiquewatchworld.com/watch/html/lecoultre_page.html i http://www.ofrei.com/page1310.html. Tylko muszę wiedzieć czego szukać.
       
      Bardzo będę wdzięczny za pomoc.
       
      Rafał

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.